yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Tigon    1490

winnetou zostaw i dodaj jakieś 0,3l np tomigana/ fumdamentum 1/2 dawki czy coś podobnego, wschód polski dziś w nocy może być przymrozek 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    137

Ja do axiala i winnetou doleje 0,4 starane i powinno być dobrze. 

W tej chwili +2, w nocy pewnie przymrozi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
14 minut temu, andrzej224 napisał:

Ja do axiala i winnetou doleje 0,4 starane i powinno być dobrze. 

W tej chwili +2, w nocy pewnie przymrozi

jedyny chwast jaki po axial paku lubi zostać to przytulia i 0,4l tomiganu to dużo, lekko 0,3 wystarczy by dobić a 0,25 jest dawką optymalną. 

 

Zobaczymy jak w nocy nie przmyrozi to jutro coś odchwaszczę z jeden opryskiwacz, jak przymrozi -1 to raczej dopiero po niedzieli bo od piątku ma wiać mocno. 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

tak, raz tak pryskałem zwykł axial 0,8l i sekator i czyściutko było. 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Co polecicie na T1? Jakieś budżetowe rozwiązanie. Myślałem o duecie na start ale wychodzi około 150 zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

ile to dla ciebie budżetowe i co chcesz osiągnąć?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Dr green, siarczan magnezu, ccc, modus i T1 Artemis w którym jest plochloraz, mieszać to wszystko razem czy zrobić dziś T1 plus skracanie a odżywki za parę dni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks85    2

Pszenica, monokultura, duża presja przytuli i przetacznika, czym najlepiej zwalczyć, chciałem lancet lub axial pak,ostatnio używalem ich naprzemiennie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

 

11 godzin temu, tomekZ058 napisał:

ile dawałeś tego Sekatora 0,5 czy 0,6l/ha ?

to był sekator 125OD i jego się dawało 0,15l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, roni9411 napisał:

Dr green, siarczan magnezu, ccc, modus i T1 Artemis w którym jest plochloraz, mieszać to wszystko razem czy zrobić dziś T1 plus skracanie a odżywki za parę dni? 

Nie mieszaj prochlorazu z Greenem w którym jest miedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    22

Żeby dobrze skrócić pszenicę to kolanko nad węzłem krzewienia ma być powyżej 1cm czy poniżej. i patrzeć na tą najbardziej wyrośniętą roślinkę czy na te niższe też? jechane będzie modusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

jak masz prognozę że parę dni po 20 to lepiej wcześniej a jak że będzie zimno to nie musisz dziczeć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907
4 godziny temu, roni9411 napisał:

Dr green, siarczan magnezu, ccc, modus i T1 Artemis w którym jest plochloraz, mieszać to wszystko razem czy zrobić dziś T1 plus skracanie a odżywki za parę dni? 

A potem zdaj relację z mycia niebieskiego kiślu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

co polecacie na t1 tak do 120zl? zawsze dawałem tebu prochloraz i fenpropidyne ale prochloraz już wycofany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

tebu + fenpropidyn>duet na start>protio+tebu

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
Tigon napisał:

tebu + fenpropidyn>duet na start>protio+tebu

dobrze postawiłeś te znaki nierówności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj