yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Piffpaff    330
Axd529 napisał:

Coś doradzisz na 1 zabieg żeby było T1/T2? Może teraz  tebu do priaxora dać z 1 litr? 

Może to nie będzie według sztuki ale daj 0.6-0.7l tebu na t1 i priaxor na t2 jeśli już chcesz te substancje. Jeśli masz na polu mączniaka czyli taka plamki Białej pleśni to dodaj do t1 fenpropidyne 300g jeśli nie to tebu solo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Jeszcze zapytam inaczej czy w 260zł na 1,3ha zrobi się jakieś w miarę T1? Na T2 bym dał sam tebu lub z azoksy.  


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Chodziło mi żeby tak środek kupić żeby nic nie zostało, w tych pieniądzach nie więcej.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    480

Duet na Start to 1l + 0,33l , T2 Azoksy 150g i Tebu 200g . Nic się nie stanie jak zostanie na przyszły rok . Mi Duet na Start zostanie na 4ha na przyszły rok bo dwa paki kupiłem . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3624
25 minut temu, Axd529 napisał:

Chodziło mi żeby tak środek kupić żeby nic nie zostało, w tych pieniądzach nie więcej.

Na to zobacz sobie Wirtuoz Pro on jedyny jest dostępny w 1L 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10
54 minuty temu, Axd529 napisał:

Jeszcze zapytam inaczej czy w 260zł na 1,3ha zrobi się jakieś w miarę T1? Na T2 bym dał sam tebu lub z azoksy.  

T1: 150g protiokonazolu mączniaka raczej nie będziesz miał jak już to wtedy tern

T2: 150g azoksystrobiny i 150g tebukonazolu (lub możesz resztę protiokonazolu dać)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Można mieszać Dr green start 2kg+dr green zboża 2kg+ input 460 1l+ stabilan 1l+modus 0,3l+ siarczan magnezu 5kg

I w jakiej kolejności to? 

Edytowano przez androproteam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1325
21 minut temu, drobny napisał:

Pszenica siana 26 października 

CO dałes pod korzen, i jaki przedplon


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

Nowa dzierżawa.Przedplon owies,po wejsciu opryskałem glifo bo bardzo zaperzone pole,3t wapna weglanowego z magnezem.100 kg przedsiewnie soli.Siew 420szt odmiana formacja. Odchwaszczanie 28 pażniernika bacara 0,5l(czysto jest) Wiosna poczatkiem marca 200kg saletrosanu 30 i po tygodniu 200kg mocznika i tyle jak na razie pole mocna 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    480
34 minuty temu, androproteam napisał:

Można mieszać Dr green start 2kg+dr green zboża 2kg+ input 460 1l+ stabilan 1l+modus 0,3l+ siarczan magnezu 5kg

I w jakiej kolejności to? 

Mikro makro pierwsze , Input , Moddus , Stabilan , siarczan . Musiał bym zerknąć na ich tabelkę mieszania co i jak , chodzi o formulacje ale chyba tak to było . Masz wątpliwości to próba w wiaderku zrób dla pewności . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak 2 dawke azotu daje sie zeby starczyło do zniw , i podaje sie na 1 kolanko a u mnie tak jeszcze nie do konca 1 kolanko jest , a jak nie zatega pszenica i dać 0,2 moddusaa to nie zaszkodzi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    80

witam

mam takie pytanie chce dać na t1 zabieg duet na star dołożyć do niego po 150g fenpropidyna  czy odpuścić sobie ? na t2 myślę dać 100g protiokonazol + 125g azoksystrobina  bezie to dobre rozwiązanie ( wiem ze 100g protiokonazol troche mało ale pasuje mi tak opakowanie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    80
1 minutę temu, tytanowyJanusz napisał:

Przy zalecanej dawce Duetu fenpropidyna albo cyflufenamid jest mile widziany

ok to dołożę 0.2l bo zostało mi 1.6l z tamtego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1313
3 godziny temu, logitech55 napisał:

Można już skracać czy jeszcze brakuje ?

20230410_115307.jpg

Idealna faza , ja dzisiaj jadę ,jest pogoda ,temp i bez wiatru .

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Ile dodawać cyflufenamidu ( 50g w litrze, Cyflux/Kendo 50EW) gdy mieszam z triazolami? 
Z opakowań mi pasuje 0,18-0,19l. Nie za dużo? 

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj