yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piffpaff    373

Panowie rozmawiałem dziś z moim znajomym który kosi mi zboża od ponad 10 lat i wyskoczył z tekstem że jeśli będę chciał ścinać słomę to on nie będzie mi kosil bo zrobię zdjęcie jak kosi u mnie do ekoschematow i skarbówka się przyczepi do niego, ma to jakieś Podstawy czy tak panikuje? wy planujecie kosić usługowo?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8691    28

no właśnie zdjęcia niepotrzebne a jak już to zdjęcia sieczki a nie kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukejro    229

"Wymogiem dla praktyki jest prowadzenie rejestru zabiegów agrotechnicznych na formularzu opracowanym przez Agencję i udostępnionym na jej stronie internetowej." - w tym ekoschemacie nie robi się żadnych zdjęć.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2495
6 godzin temu, krzysiek1614 napisał:

Jak u was z zabiegami? Byłem dzisiaj na pszenicy to taka rosa jak po deszczu, po południu zapowiadają opady, jutro bez deszczu i czwartek piątek znowu ma padać. W nocy temperatura bliska zeru. Pszenica już do regulacji, a jeszcze poprawka na chwasty i T1 do zrobienia. Chyba dopiero po niedzieli da radę wjechać

Ja dzisiaj w godzinach 15- 16 opryskałem opryskiwacz 8ha( pszenica po rzepaku ) poszło po 1,3 L antywylegacz , i po 0,9 L prochloraz , trochę jeszcze delikatnie rośliny były makrawe , następnej beczki już nie pryskałem bo niby na 19 ma być deszcz , jutro i czwarek u mnie coś mówią że ma być pogoda to się może uda prysnąć , pszenica kolanko , ma od 0.5 do 2 cm ,zależnie od odmiany i stanowiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    373

Moja pszenica dopiero w pojedynczych wybujałych roślinach kolanko na 0.3cm więc skracanie na razie odpada. Spróbuję jeszcze w czwartek zajrzeć na pole I może wtedy bo od piątku deszcze, na pewno w czwartek N2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    373

prognoza nie zachwyca, okienko jutro i w czwartek a od piątku przelotne w sobotę deszcz i kolejne dni tak samo. 2 dni po 15stopni powinno podgonic rośliny, na pewno przed deszczem chce rozsiać N2 a czy kolanko wysyrzeli na ten 1cm.... wątpię ale będę przygotowany na T1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    509
50 minut temu, Piffpaff napisał:

prognoza nie zachwyca, okienko jutro i w czwartek a od piątku przelotne w sobotę deszcz i kolejne dni tak samo. 2 dni po 15stopni powinno podgonic rośliny, na pewno przed deszczem chce rozsiać N2 a czy kolanko wysyrzeli na ten 1cm.... wątpię ale będę przygotowany na T1

A ile masz w tej chwili kolanko ? Na ile cm ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, przemo93pl napisał:

Po porawce na chwasty  mustangiem ile czekać na skracanie odżywianie i t1?

Ja jadę jutro. Dziś robiłem Attributem i mustangiem.  Jak jest pogoda to śmiało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2302
3 godziny temu, Piffpaff napisał:

Panowie rozmawiałem dziś z moim znajomym który kosi mi zboża od ponad 10 lat i wyskoczył z tekstem że jeśli będę chciał ścinać słomę to on nie będzie mi kosil bo zrobię zdjęcie jak kosi u mnie do ekoschematow i skarbówka się przyczepi do niego, ma to jakieś Podstawy czy tak panikuje? wy planujecie kosić usługowo?

To weź mu powiedz żeby zmienił dilera albo dał namiar na tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    116
8 minut temu, casefarmer napisał:

Ja jutro jadę z t1 i r1 bo kolanko 0.5 1.0 cm, LSW

a ja jutro leżę,,,już prawie 2 godziny leje deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    373
SawekBraczyk napisał:

50 minut temu, Piffpaff napisał:

prognoza nie zachwyca, okienko jutro i w czwartek a od piątku przelotne w sobotę deszcz i kolejne dni tak samo. 2 dni po 15stopni powinno podgonic rośliny, na pewno przed deszczem chce rozsiać N2 a czy kolanko wysyrzeli na ten 1cm.... wątpię ale będę przygotowany na T1

A ile masz w tej chwili kolanko ? Na ile cm ? 

dziś dopiero pojedyncze pędy miały kolanko na max 3mm reszta kolanko jeszcze nie odkleiło sie


rocco0987 napisał:

8 minut temu, casefarmer napisał:

Ja jutro jadę z t1 i r1 bo kolanko 0.5 1.0 cm, LSW

a ja jutro leżę,,,już prawie 2 godziny leje deszcz.

wczoraj patrzyłem na prognozę ze ma nie padać, jakis drobny epizod miał być ok 18 20% szans na deszcz więc dziś nie sprawdzałem ponownie tylko uczepiłem opryskiwacz i heja z mikro na jedną działkę z 2 stron wysoki las. Wyjeżdżam zadowolony z pola a tu dosłownie zza krzaka granatowa chmura hehe po ok 2h spadł deszcz coś tam wciągnęło reszta w glebę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2495

U mnie aktualnie , od ponad godziny pada , nie jakoś  bardzo , ale w deszczomierzu trochę już naleciało , . Zaraz idę zobaczyć ile już nakapało . Jutro pewnie po południu coś się znowu wyjedzie , żałuję tylko że dzisiaj jeszcze z jednym opryskiwaczem nie pojechałem , bo zapowiadali deszcz od godz.18, , a zaczęło padać z 2 godz.  opóznieniem i by się ładnie akurat wchłonęło , ale nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1500

Chcesz mieć pewność to kup axial solo i sekator na dwuliscienne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2495
32 minuty temu, mysza103 napisał:

U mnie aktualnie , od ponad godziny pada , nie jakoś  bardzo , ale w deszczomierzu trochę już naleciało , . Zaraz idę zobaczyć ile już nakapało . Jutro pewnie po południu coś się znowu wyjedzie , żałuję tylko że dzisiaj jeszcze z jednym opryskiwaczem nie pojechałem , bo zapowiadali deszcz od godz.18, , a zaczęło padać z 2 godz.  opóznieniem i by się ładnie akurat wchłonęło , ale nic 

Widocznie nici będą z jutrzejszego pryskania . Na deszczomierzu 14 litrów jest , i w prognozach do godz 3 ma padać , a i potem aż do rana też coś pokazują, więc prawdopodobieństwo że dobije do rana do 20 litrów jest bardzo prawdopodobne 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1500

ccc do drugiego kolanka max, moddus/medax niby fazy ich nie ograniczają ale żeby był efekt najlepszy to trzeba celować od 1 do drugiego kolanka z tym że im bliżej pierwszego tym lepiej. 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj