Dzigit189

Dzierżawa gruntu z KOWR jak się za to zabrać

Polecane posty

Dzigit189    0

Witajcie.

Przychodze z takim tematem w którym jestem całkiem zielony. Od niedawna mam na własność 2.5ha ziemi i założyłem własne gospodarstwo. Niedaleko mnie jest dzialka ok. 1ha która jest agencyjna co sprawdziłem na erolnik. Myślałem o wydzierżawieniu.  Jak to wygląda żeby KOWR wystawił to do przetargu , bo o wydzierżawieniu bez przetargu zapewne mowy nie ma .

Czy muszę napisać jakiś wniosek czy podanie że jestem zainteresowany wydzierżawieniem tego konkretnego gruntu ? 

Posiadam wykształcenie rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1144

Najlepsza wiadomość z pierwszej ręki: zadzwoń do KOWR, tam Ci wszystko dokładnie wytłumaczą. Nie wiem jak u Ciebie, ale nie zawsze to co jest w erolniku jest aktualne, u mnie działka sprzedana ponad rok temu, a w erolniku jeszcze wisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
8 godzin temu, Dzigit189 napisał:

Witajcie.

Przychodze z takim tematem w którym jestem całkiem zielony. Od niedawna mam na własność 2.5ha ziemi i założyłem własne gospodarstwo. Niedaleko mnie jest dzialka ok. 1ha która jest agencyjna co sprawdziłem na erolnik. Myślałem o wydzierżawieniu.  Jak to wygląda żeby KOWR wystawił to do przetargu , bo o wydzierżawieniu bez przetargu zapewne mowy nie ma .

Czy muszę napisać jakiś wniosek czy podanie że jestem zainteresowany wydzierżawieniem tego konkretnego gruntu ? 

Posiadam wykształcenie rolnicze

Ja napisałem zwykłe podanie o chęci dzierżawy, a właściwie kilka podań... Po kilku latach dostałem odpowiedź, że wystawią to do przetargu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

A mnie po kilku latach powiedziano /na pismo odpowiedzi nie było/ ze nie opłaca im sie powoływanie rzeczoznawcy i organizowania przetargu bo koszta mogą przekroczyć wartość 

1 godzinę temu, Dastan napisał:

1ha która jest agencyjna co sprawdziłem na erolnik

W jakiej zakładce sa działki agencyjne Są tam wszystkie czy tylko do sprzedazy

Juz znalazłem 

Edytowano przez debrzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Co kraj to obyczaj, u mnie chodziło marne 0,25ha , ale nikt rzeczoznawcy nie powoływał, jedynie przyjechali sami sprawdzić jak wygląda działka, a przetarg rozpoczęli od minimalnej ustawowej stawki jaka mogli dać i tak też się przetarg zakonczył zresztą. Więc sporo zależy od ludzi i ich chęci, bo faktycznie u mnie jakieś wykazali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

jesli ktos w temacie o ursusach pisze taki post to chyba trudno mu bedzie cos samodzielnie zalatwic...


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj