Polecane posty

Andpol    960

5,99 od kilku dni na orlenie a na innych stacjach parę groszy więcej zapasu mam 100l i pełne baki a limitu i tak nie wykorzystuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2465
30 minut temu, Sadek napisał:

Żeby wykorzystać ponad limit to albo dzierżawy na dziko lub usługi.

Niejeden kupował po 6,3/6,5 aby załapać się na zwrot 2 złotych a jak dalej tak pójdzie to może nawet dołożą bo paliwo może stanieć więcej jak różnica w zwrocie.

Wystarczy że masz busa którym robisz z 30 tys km rocznie wożąc np. warzywa na giełdę , i już masz z 3-4 tys litrów paliwa, to u mnie taka ilość jest na całe gospodarstwo z limitu , a jeszcze nawet o litrze nie wspomnieliśmy o uprawie ziemi . Tak że kto jakoś jezdzi , to liczy limit x 2 że spali rocznie

 

1 godzinę temu, Sadek napisał:

Każdy zapas pod warunkiem że nie zdrożeje daje jakieś oszczędności.

Chyba chciałeś napisać że nie stanieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, galan99 napisał:

W ciągu roku można bardzo wiele zyskać i wiele stracić jak w nie odpowiednim czasie się kupi i sprzeda .

Pieniądze 💸 to nie wszystko....

Trzeba by z 5 tys kupić... trzeba by jakiś zbiornik, miejsce na to.....łeeeee tam....nie opłaca się... 

Się Galan nie śmiej...poważnie napisałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
7 minut temu, galan99 napisał:

W ciągu roku można bardzo wiele zyskać i wiele stracić jak w nie odpowiednim czasie się kupi i sprzeda .

A teraz jest ten odpowiedni czas na zakup paliwa? Może za tydzień będzie jeszcze lepsza cena  😋

Dla mnie zapas to tyle co do zbiornika zmieszczę, 2,5m3  teraz na niecałe 2 tygodnie prac wystarcza a do butelek i kanisterków nie leję, a ty ile zamierzasz robić tego zapasu i na ile czasu ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Byli już tacy co tak wychwalali zakupy tych nowych zbiorników... jakoś ucichli. 

Jak rynek normalny, to da się coś zaplanować.., w tak rozchwianym jak teraz to lepiej totolotka skreślić niż większe zapasy robić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupiłeś już? Tyle to w 3 m-ce spalam.

Po za tym ile zyskasz?

Długo będzie stało to galaretę że spodu zbierał będziesz.

Edytowano przez Pafnucy12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1127
6 minut temu, mysza103 napisał:

 

Chyba chciałeś napisać że nie stanieje

Faktycznie tak powinno być.

Takie gospodarstwa powinny mieć inny limit.

Dla typowego z produkcją roślinną i zwierzęcą limit jest wystarczający.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19823
5 minut temu, Sadek napisał:

 

Dla typowego z produkcją roślinną i zwierzęcą limit jest wystarczający.

Przy bydle i jeśli nie najmujesz usług limit to za mało 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5622
8 minut temu, Sadek napisał:

Faktycznie tak powinno być.

Takie gospodarstwa powinny mieć inny limit.

Dla typowego z produkcją roślinną i zwierzęcą limit jest wystarczający.

Jak wszystkie osobówki w TDI ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
7 minut temu, Pafnucy12 napisał:

Byli już tacy co tak wychwalali zakupy tych nowych zbiorników... jakoś ucichli. 

Jak rynek normalny, to da się coś zaplanować.., w tak rozchwianym jak teraz to lepiej totolotka skreślić niż większe zapasy robić..

Z tymi zbiornikami to trochę jak z uprawnieniami na opryskiwacz,  brak nikomu to nie przeszkadza puki kontroli  nie ma , no i nie każdy tego potrzebuje ,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3644
1 godzinę temu, Pafnucy12 napisał:

Byli już tacy co tak wychwalali zakupy tych nowych zbiorników... jakoś ucichli. 

Ucichli bo w hurcie drożej im przywożą niż jest na stacji prosto z instrybutora.

 

1 godzinę temu, Pafnucy12 napisał:

Dugo będzie stało to galaretę że spodu zbierał będziesz.

18 miesięcy stało B7 z PKSu i wszystko okej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
18 minut temu, Andpol napisał:

@MariuszDe rabat za co?

Jak to za co za zakup paliwa😂

Przed chwilą, GRZES1545 napisał:

Pewnie karta dużej  rodziny

Nie mam karty dużej rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960
2 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Pewnie karta dużej  rodziny

Sąsiedzi mają to 40gr taniej

 

2 minuty temu, MariuszDe napisał:

Jak to za co za zakup paliwa😂

A kąkretnie za co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
4 minuty temu, Andpol napisał:

Sąsiedzi mają to 40gr taniej

 

A kąkretnie za co?

Za nic kupujesz 100czy 200litrow ON pytasz się o rabat a oni odliczaja 10gr z litry czasem nawet biorę za 100zl do samochodu i bywa że też mi 1,5zl wydaje, znajomy pracuje na stacji i mówi że jak ktoś się upomni to mu dają a jak nic nie mówi to nie o i tak...tak jest u nas wiem że nie wszędzie tak jest chodzi o to żebyś jak najwięcej u nich tankował może od marzy sobie odliczaja c.olera ich tam wie...

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
1 godzinę temu, galan99 napisał:

2 tyś na cały rok mi wystarczy .

W sieczkarnie do kukurydzy jak wleje 700 litrów to tak na 2-3 dni mi starcza hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134
1 godzinę temu, galan99 napisał:

zapłaciłeś 2965 zł .

Jak  byś kupił po 8 zł . 500 x 8 = 4000 tyś .

Zyskane 1035 zł jak ktoś powiada że to nie wiele to dziwny jest .

Teraz przy cenach jakie są za płody .

Liczyc to Ty wgl nie umiesz

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960
10 minut temu, MariuszDe napisał:

Za nic kupujesz 100czy 200litrow ON pytasz się o rabat a oni odliczaja 10gr z litry czasem nawet biorę za 100zl do samochodu i bywa że też mi 1,5zl wydaje, znajomy pracuje na stacji i mówi że jak ktoś się upomni to mu dają a jak nic nie mówi to nie o i tak...tak jest u nas wiem że nie wszędzie tak jest chodzi o to żebyś jak najwięcej u nich tankował może od marzy sobie odliczaja c.olera ich tam wie...

Ostatnio ponad 100l tankowałem to ponad 10zł taniej by było i teraz trzeba sie upominać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1127
1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

Jak wszystkie osobówki w TDI ...

Bez przesady ile litrów spalisz osobówka (przecież czytając na forach to palą około 5 litrów/100 km).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1788
2 godziny temu, Pafnucy12 napisał:

Pieniądze 💸 to nie wszystko....

a bajke o Tymitunie słyszałeś?

 przynajmniej człowiek wie czemu ominęło mnie to co inni już osiągneli w życiu i się dorobili będąc w moim wieku 

41 minut temu, Rolniik122 napisał:

W sieczkarnie do kukurydzy jak wleje 700 litrów to tak na 2-3 dni mi starcza hehe.

to ile kosisz i czym ? znajomemu jaguar870 z kemperem 6 rzędów zbiornik dziennie zechla na usłudze jak kilkadziesiąt ha w kawałku i blisko dojazd a zachipowana na ponad pincyt qni 

18 minut temu, Sadek napisał:

Bez przesady ile litrów spalisz osobówka (przecież czytając na forach to palą około 5 litrów/100 km).

ale jak wszyscy domownicy w dieslu auta mają to też się robi zużycie , może u niektorych do tysiąca litrów na auto rocznie wyjść

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2465
33 minuty temu, mds212 napisał:

Liczyc to Ty wgl nie umiesz

Przecież dobrze policzył . 500X 5,93=2965, a  500X8=4000, czyli różnica 1035zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3644
48 minut temu, MariuszDe napisał:

Za nic kupujesz 100czy 200litrow ON pytasz się o rabat a oni odliczaja 10gr z litry czasem nawet biorę za 100zl do samochodu i bywa że też mi 1,5zl wydaje, znajomy pracuje na stacji i mówi że jak ktoś się upomni to mu dają a jak nic nie mówi to nie o i tak...tak jest u nas wiem że nie wszędzie tak jest chodzi o to żebyś jak najwięcej u nich tankował może od marzy sobie odliczaja c.olera ich tam wie...

To tak jakby udzielali każdemu kto się upomni zniżki pracowniczej bo ona właśnie wynosi -10gr/L

Zrobię zakupy w Brico za minimum 100zł i mam 10gr rabatu na sąsiedniej Avii, limit 100L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj