Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ThePerkins    935

Wytłumaczy mi ktoś, cały rok nic się nie opłaca, mleko be, mięso be, zboże be, na minusie ludziom wychodzi. Koniec roku bank rozbity, ludzie o sprzęt się przepychają, na fejsbukach tylko pełno nowych nabytków, Roltoma, Tafiły post za postem. Jest w końcu źle czy nie ? 

 

Tylko nie mówcie, że kto nie inwestuje to się cofa xD, bo ja osobiście nie znam nikogo po za branżą rolniczą inwestującej gdy się nie opłaca ... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925

Gdzie pełno nowych nabytków? Kilka czy kilkadziesiąt nowych ciągników w miesiącu na ponad milion gospodarstw w Polsce to dużo? Nie przesadzajmy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    375
1 godzinę temu, karol091193 napisał:

Coś dla osób pod oceną 😝 sami dążą do tego abyście zrezygnowali. Po co wam strajki 😅

https://vm.tiktok.com/ZIJnBcvWp/

A tak wogóle to ile tej Justynie podnieśli że już się nie opłaca?ile było wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875
17 minut temu, ThePerkins napisał:

Wytłumaczy mi ktoś, cały rok nic się nie opłaca, mleko be, mięso be, zboże be, na minusie ludziom wychodzi. Koniec roku bank rozbity, ludzie o sprzęt się przepychają, na fejsbukach tylko pełno nowych nabytków, Roltoma, Tafiły post za postem. Jest w końcu źle czy nie ? 

 

Tylko nie mówcie, że kto nie inwestuje to się cofa xD, bo ja osobiście nie znam nikogo po za branżą rolniczą inwestującej gdy się nie opłaca ... 

A to nie słyszałeś,że najlepiej inwestuje się w kryzysie? 😅 Też w sierpniu startuję z oborą, chyba bo jeszcze na papiery czekam 😶

 

1 minutę temu, MariuszDe napisał:

A tak wogóle to ile tej Justynie podnieśli że już się nie opłaca?ile było wcześniej?

A skąd mam to wiedzieć. Jej się pytaj 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925
2 minuty temu, MariuszDe napisał:

A tak wogóle to ile tej Justynie podnieśli że już się nie opłaca?ile było wcześniej?

Co za różnica ile podnieśli. Chodzi o fakt że podnieśli. Każdy aby tylko podnosi bo im koszta rosną i płać za wszystko więcej. A rolnikowi jakoś nie chcą podnosić. Jak rolnik chce zarobić więcej to musi krów więcej dostawić i więcej pracować. Może niech i w federacji zaczną więcej pracować jak chcą mieć podwyżki albo niech zbilansuja zarobki od wykonywanej pracy. Ale wtedy mogło by się okazać że prezydent i reszta zarządu zarabia w milionach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    375
3 minuty temu, karol091193 napisał:

A to nie słyszałeś,że najlepiej inwestuje się w kryzysie? 😅 Też w sierpniu startuję z oborą, chyba bo jeszcze na papiery czekam 😶

 

A skąd mam to wiedzieć. Jej się pytaj 

Jak się będę widział to się spytam 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6722
38 minut temu, karol091193 napisał:

A to nie słyszałeś,że najlepiej inwestuje się w kryzysie? 😅 Też w sierpniu startuję z oborą, chyba bo jeszcze na papiery czekam 😶

 

A skąd mam to wiedzieć. Jej się pytaj 

ooo to trzeba będzie cielaków 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
59 minut temu, MariuszDe napisał:

A tak wogóle to ile tej Justynie podnieśli że już się nie opłaca?ile było wcześniej?

Jeśli chodzi o ocenę to maila dostałem że to nie jest podwyżka tylko waloryzacja o 6 % chyba :d to i ona pewnie tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
3 godziny temu, karol091193 napisał:

Coś dla osób pod oceną 😝 sami dążą do tego abyście zrezygnowali. Po co wam strajki 😅

https://vm.tiktok.com/ZIJnBcvWp/

Ktoś tutaj wstawiał link z smsa i bylo napisane ze cena za ocene wzrasta "trzeba ograniczać koszty" czyli jaki wniosek z tego? Niech każdy to przemyśli sami podpowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935
14 godzin temu, krzychu121 napisał:

Gdzie pełno nowych nabytków? Kilka czy kilkadziesiąt nowych ciągników w miesiącu na ponad milion gospodarstw w Polsce to dużo? Nie przesadzajmy. 

Ogólnie na mediach społecznościowych, u mnie w okolicy to może nie bardzo bo dość specyficzna, ale jak zwykle kupują ci co najwięcej narzekają ...

 

14 godzin temu, karol091193 napisał:

A to nie słyszałeś,że najlepiej inwestuje się w kryzysie? 😅 Też w sierpniu startuję z oborą, chyba bo jeszcze na papiery czekam 😶

 

 

Słyszałem ( sam to robiłem xD ) , ale z roku na rok jest co raz gorzej...  Powiem Ci że odważnie, ale powodzenia ! 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6722

też mi się tak wydaje 😛 mlekovita by za grubo poleciała do dołu a nawet polmlek utrzymał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj