Skocz do zawartości

Ceny bydła 2023


Wiadomość dodana przez danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
3 minuty temu, Michal014d napisał:

Tez cos widzialem może ktoś coś wie?

A nie chodzi że do końca roku trzeba dokonać ponownego zgłoszenia/aktualizacji producenta w IRZ? Podaje się tam na mapce które budynki służą do hodowli, ile tam sztuk wchodzi i jak są utrzymywane

Opublikowano
40 minut temu, raven18 napisał:

Gdzie dokładnie? dostałem info jak się logowałem ale nie wiem gdzie mam to zaktualizować

po logowaniu w IRZ --> Nowy dokument --> Zgłoszenie Działalności i tam zaznaczasz zmiana danych i wypełniasz krok po kroku

  • Thanks 1
Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, soltys48 napisał:

4xU po 20

2xR po 19.5

4xO po 19

Zubb

Kolega piękne szarolaki po 11 na łuków 

Piękne a tylko 11 ?

2 godziny temu, soltys48 napisał:

 

 

2 godziny temu, soltys48 napisał:

 

 

Edytowane przez AdamRo
Opublikowano
2 godziny temu, soltys48 napisał:

4xU po 20

2xR po 19.5

4xO po 19

Zubb

Kolega piękne szarolaki po 11 na łuków 

 

Słabiutkie ceny i Twoje i kolegi, pospieszyłeś się 

Opublikowano
18 minut temu, soltys48 napisał:

Tak

Cena netto 

Po 11 dostałem za tego mieszańca dzis 

Nie całe 730 ważył, jego trochę więcej.

Hf po 10 

Niedorostek po 8 

IMG_20230730_105959.jpg

Dnia 30.07.2023 o 19:43, kazik6 napisał:

jak jałowki hf teraz płacą?

Ta pojechała po 10 

515 kg 

IMG_20230730_110130.jpg

Opublikowano (edytowane)

Dzień dobry Przemysław..🙋‍♂️ 

Edytowane przez Pafnucy12
Opublikowano
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

U tych co myślę?

Dasz mi więcej na wbc?

Mam jeszcze 18szt

Ja Ci nie dam więcej ,bo ja nie kupuję, sam mam do sprzedania znacznie więcej niż Ty z tym że jałówki, wczoraj podzwoniłem popytałem dlatego mówię że cena taka sobie (lubelskie)

Opublikowano
3 godziny temu, soltys48 napisał:

U tych co myślę?

Dasz mi więcej na wbc?

Mam jeszcze 18szt

Pewnie tak

2 godziny temu, Pitraszek napisał:

Ceny netto?

Tak

2 godziny temu, HF86 napisał:

ile ten niedorostek miał 🤔

447

Z tym że on trzy razy od śmierci uciekł, a miejsce musiałem zwolnić.

Opublikowano

Nie mam pojęcia, zależało mi na sprzedaży dwóch sztuk, tych z luzu. Jałówka i ten mały poszły bo cena pasowała i po namyśle stwierdziłem że będzie ojciec miał lżej jak mnie teraz nie będzie więc pojechały 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam Hodowców w 2026 roku!
      Uzupełniamy naszą serię o temat, który dla wielu jest najważniejszy – aktualne ceny skupu tuczników. Otwieram wątek zbiorczy na cały rok 2026, służący do wymiany informacji o stawkach w ubojniach i punktach skupu.
      Początek roku to zawsze moment niepewności i oczekiwania na ruchy giełdy niemieckiej (VEZG) oraz reakcję naszych krajowych zakładów. Sprawdźmy, jak rynek otworzył się po Nowym Roku.
      Abyśmy nie porównywali jabłek do gruszek, bardzo proszę o wyraźne zaznaczanie, czy podajecie cenę za wagę żywą, czy poubojową (WBC).
      Proponowany schemat wpisu:
      Województwo:
      Ubojnia / Skup (opcjonalnie):
      Rodzaj rozliczenia (Żywa waga / WBC):
      Cena (netto/brutto):
      Klasowość / Mięsność (przy WBC):
      Strefa ASF (jeśli dotyczy):
      Termin płatności/odbioru:
      Jakie sygnały płyną od Waszych odbiorców? Czy zakłady szukają towaru, czy raczej robią się kolejki i "zatory"? Zapraszam do rzetelnej wymiany danych.
      Przypominam: To wątek o cenach. Starajmy się dyskutować merytorycznie i z szacunkiem do pracy innych hodowców, niezależnie od skali ich produkcji.
    • Przez Nieustraszony1044
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2026? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂 Wam drodzy hodowcy i sobie w 2026 życzę jak najwyższych cen!!!
       
       
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
       
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/305087-ceny-bydla-2025/
    • Przez _Pawciu_
      Witam. Pytanie jak w temacie. Szukam opinii o tych dwóch odbiorcach. Do tej pory odstawiałem do Biskupca ale po ostatniej sprzedaży jestem delikatnie zniesmaczony. Przedstawiciel obiecywał że dołozy "kilka groszy" do ceny startowej ale oczywiście tak nie było. Przy ważeniu na gospodarstwie i ważeniu przed ubojem waga na każdej sztuce spadła od 50 do 70kg. Może to jednorazowy wybryk? Do tej pory nie miałem z nimi problemu. Lecz teraz rozmyślam nad sprzedażą do Zakrzewskich. Dajcie swoje opinie i przemyślenia na temat tych dwóch firm. Pozdrawiam
    • Przez yacenty
      Witam wszystkich w nowym, 2026 roku! 🚜
      Z racji, że mamy już 2 stycznia, otwieram oficjalny wątek poświęcony cenom cieląt w roku 2026. Poprzednie lata pokazały, że rynek potrafi być dynamiczny, dlatego warto na bieżąco wymieniać się informacjami z różnych regionów Polski.
      Zapraszam do dzielenia się aktualnymi stawkami, jakie oferują u Was pośrednicy lub jakie uzyskujecie przy sprzedaży/zakupie. Aby dyskusja była czytelna i pomocna dla nas wszystkich, proszę o trzymanie się konkretów.
      Przy wpisywaniu cen, postarajmy się używać poniższego schematu (ułatwi to porównanie):
      Województwo:
      Płeć (byczek/jałówka):
      Rasa:
      Waga/Wiek:
      Cena (netto/brutto):
      Dodatkowe uwagi (kondycja, popyt w okolicy):
      Jaka jest Wasza prognoza na ten rok? Czy początek 2026 przynosi jakieś zmiany w cennikach w Waszych okolicach?
      Prośba organizacyjna: Dbajmy o kulturę wypowiedzi. Szanujmy się nawzajem, nawet jeśli mamy odmienne zdanie na temat opłacalności produkcji.
      Zapraszam do dyskusji!
    • Przez wjmarcia
      Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć jak podejść do tego tematu. Wiem że mimo że jestem RR to i tak muszę podejść do tego tematu. Czy da się to samemu ogarnąć?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v