jedenZwielu

Renault Ares 566rz co na jego temat powiecie ?

Polecane posty

jedenZwielu    1

Witam przymierzam się do kupna ciągnika ciekawią mnie ciągniki Renault Ares (głównie model 566rz) co o nich myślicie? jakie macie opinie? ciągniki warte uwagi czy nie ? 

image.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pioter0606    0

Śmiga w mojej okolicy kilka Renault i właściciele sobie chwalą są wytrzymałe silnik JD, skrzynia biegów jak się nie mylę to dyna od Masseya 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedenZwielu    1

Do tura się nadają ? Ciągnik ma być jako główny na 20 ha z haczykiem najwięcej to bd chodził przy kosiarce dyskowej i prasie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

mam Claasa Aresa 4 cyl z turem i wg mnie się nadaje, rewers eh , ciągnik ciężki jest , ma zaparcie, nie trzeba go bardzo dociążać , skręt dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Ze zdjęć można powiedzieć że odmalowany jest. Jechać i oglądać. Ogólnie ciągniki mocne, ciężkie i zwinne. Jak na główny to lepszy byłby z serii 600.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
jedenZwielu napisał:

Skrzynia jak wygląda wytrzymała dosyć ? 

skrzynie mam dyna 6 a one były w tamtych latach przeważnie montowane do 6 cylindrowych modeli, także w modelu ,4 cyl myślę że będzie to działać, renowki mają skrzynie dynaschift 32x32 to samo co Ferguson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedenZwielu    1

Najbardziej właśnie chodzi o tą skrzynie jak ja sprawdzić tak mniej więcej przy oględzinach czy dobrze działa nie ma uślizgu da się ? Żeby się nie wp***dolic na minę czasem 

A i jeszcze jedno czy te aresy mają pneumatykę do przyczep bo słyszałem że ponoć jak z Francji to hamulce hydrauliczne były tylko orientuje się ktoś ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Raczej tylko niemieckie będą z pneumatyką.

Na oględziny weź kogoś kto się zna, najlepiej jakby takim ciągnikiem robił i będzie wiedział jak ma jeździć. Ślizgające sprzęgło to nie jest jakiś straszny koszt, jednak jak półbiegi szarpią a lewarkiem szukasz biegów to odpuść. Sprawdź jak działa EHR, jak działa wom, czy się nie ślizga i wyłącza. Obejrzeć musisz mosty. Sprawdź jak działają lewarki od hydrauliki tylnej, warto by było sprawdzić jak działa wspomaganie i ciśnienie na wyjściu bo pompa hydrauliczna to koszt ok 3000 zł + robota. Często nie ma ręcznego, albo ledwo łapie, wtedy wymiana tarczek (kilkaset zł za tarczki + robota) w kilka godzin do ogarnięcia.

Nowsze modele mają pompę wtryskową z komputerem i te niestety są bardziej problematyczne, często po latach styki potrafią nie łączyć i nie działa jak należy. Zdarzają się wersje z mechanicznym rewersem i te bym odpuścił, nie ze względu że się psuje a ze względu na komfort. Miękki przód też jest dużym atutem, nawet jeśli są luzy do zrobienia.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedenZwielu    1

Dzięki za rady panowie niestety  traktor który miałem nagrany został sprzedany tak to jest jak się człowiek za długo zastanawia więc narazie po temacie szukam dalej ale narazie nic ciekawego nie trafiłem z Renault ogólnie ciężko coś wogole znaleźć jest ładny case IH MXU 110 maxxum trochę wyższa półka cenowo ale też jest wiele znaków zapytania co do tej maszyny ogólnie to bym nie szalał bo na siłę kupywac to nic dobrego ale mój MTZ to pomału trup i aktualnie wypożyczam ciągnik od rodziny do konkretnych robót więc trochę jednak ciśnie żeby coś kupić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Do robót jeszcze blisko 3miesiące więc zdążysz coś znaleźć. Najważniejsze by trupa nie kupić.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj