Merlinko

Podnośnik John Deere 2040 problem

Polecane posty

Merlinko    15
Panowie mam takowy problem z podnośnikiem w swoim Jaśku którego zakupiłem w zeszłym roku , wszystko działa jak należy tylko podnośnik jest nie precyzyjny w takim sensie że ruszam wajcha powoli w stronę podnoszenia i nic się nie dzieje , dopiero przy samym końcu złapie i od razu podnosi do samej góry. Jak opuszczam jest to samo daje powoli na dół i przy samym końcu nagle zaczyna opadać znów do końca. działa zero jedynkowo. Przy opuszczaniu jedynie jak zacznie opadać i ruszę znów w górę i ustawie w pewnym momencie go się zatrzyma. Po przejrzeniu pokrywy zauważyłem w katalogu że po prawej stronie pod śruba taka duża na klucz 22-24 jest jakiś zawór przesuwny i sprężyna. W moim tego nie ma , jest pusto. Czy ktoś go wyjął czy po prostu jest tam jakiś przelew ?. A i dodam że jak podniosę do końca to nie odcina tylkoo cały czas chce podnosić i muszę lekko cofnąć wajchę. Nie mam już głowy co może byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merlinko    15

od początku jak kupiłem. tylko po prostu teraz się wziąłem za wszystkie bolączki bo wcześniej nie było na to czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

Podeślesz zdjęcie okolicy dzwigni zmiany biegów przy placaku? Jeśli jest tak samo jak u mnie podeślę Ci instrukcje jak wyregulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

To kolano calowe zapewne od powrotu z tura? i czemu ta druga dźwignią od wyboru obciążenia nie jest podłączona? regulacja jest za tym kolanem musisz chwilowo to wykręcić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merlinko    15

Nie , jest to powrót z jednej sekcji rozdzielacza , po prostu jest gniazdo hydrauliczne i idzie przewód tu jako wolny powrót. I to jest tam pod tym kolankiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

Tak. jak wykręcisz kolanko w środku jest śruba na płaski wkrętak właśnie w celu wyregulowania tego.


Ale i tak powinieneś mieć ta druga dźwignie zblokowaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merlinko    15

No to ja wiem , to jest od pozycji siłowej. Nie było wgl cięgna ani regulacji w środku. Ktoś wywalił i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

A powiedz kolego jaki ciężar największy podnosiłem nim? Bo u mnie 4 obrotówke ma problem podnieść i ażur w dodatku. Jutro podesle instrukcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merlinko    15

Tym akurat ciężkich rzeczy jeszcze nie podnosiłem. Ale 2850 spokojnie dyga obrotowke 4 Lemkena. Ten 2040 ma ewidentnie cieńsza pokrywę podnośnika od 2850 ale oba mają dodatkowe siłowniki na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

To może ktoś z forumowiczów podpowie czy można to gdzieś wyregulować? Pompy obie są ok. 180 bar na wyjściu z pompy. jeszcze jutro sprawdzę ile na wyjściach ma.


Drugi temat z którym walczę to wolno podnosi talerzówkę ciągana i tak samo plug wolno obraca. Czy to może mieć jakiś związek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

Ja już swojego ogarnąłem. Jeśli chodzi o podnoszenie winny był manometr i faktycznie nie było ciśnienia 180 jak pisałem tylko 160. wyregulowałem na 190 i jest git. Jeśli chodzi o wolne podnoszenie winna jest jedna para wyjść. przepiąłem na drugie i moment obraca. Pytanie co w tych pierwszych nie gra. Ale póki co mam to w d. . . :)


pisz jak coś homagfpl1983@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu78    0
Napisano (edytowany)

Mam pytanie ,czy ktoś  mógłby mi podpowiedzieć  czy te wyjście z filtra hydrauliki powinno być zamknięte  czy konkretnie gdzieś ono idzie bo w instrukcji są 3 opcje ale i tak nic z nich nie rozumiem. Zaciąga mi uszczelkę w tą dziurę a chyba tak nie powinno być a ciągnik to  john deere 2040s 

20230128_150206.jpg

20230128_150743.jpg

Edytowano przez Michu78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dwaa9
      Część. Nagle przestała mi działać hydraulika. Po zgaszeniu i opuszczeniu podnośnika i tura. Teraz nic nie działa. Nie podnosi ani nie działa wspomaganie. Wom działa. Gdzie moze być przyczyna?
      Dodam jeszcze że olej jest, filtry wymieniane w tamtym roku. Myślę że to może być przednia pompa bo wcześniej stukała a teraz ucichło 
    • Przez TOMASZ22
      Jestem po wymianie obu pomp w moim jelonku, wymieniłem oraz filtr oleju, a ciągnik nadal kiepsko podnosi
       
      Caps Lock!
    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj