ursusikc330m

Bizon Bs

Polecane posty

Mam na oku czerwonego BSa z uszkodzonym silnikiem za nie duże pieniądze jak za taki kombajn i mam do was pytanie czy to jest warte zachodu czy lepiej odpuścić temat i dalej bujać się Z056?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Na pewno jest to kombajn wydajniejszy i (komfortowy jeśli można tak to określić) z częściami już trochę gorzej niż do 56-58 ale niema tragedii Wszystko zależy w jakim jest stanie ogólnym sam silnik to nie wszystko (sam wiesz jak masz kombajn to na co zwrócić uwagę) dobrze sobie radzi w zbożu i kukurydzy rzepak powinien być dostany bo nie lubi zielonego Ogólnie nie jest to zły kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jeszcze jak to jest z awaryjnością w takim sprzęcie czy ma jakieś słabe punkty?Jak rozmawiałem z kolegą który kosi 5 letnim Classem to jego słowa były takie,,nie pchaj się w to i odpuść sobie ten kombajn"

Edytowano przez ursusikc330m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Nie porównuj classa do bizona to wstyd nawet mówic o takim sprzecie a tak na poważnie to 2 inne kombajny inny system omłotu i to moze jest wada w bizonie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1004

Na youtube obejrzyj sobie filmy GR Mazur, TheMateuszDirtyGarage, jest problem z niektórymi nowymi częściami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem właśnie trochę te filmy i tak jakoś nabieram chęci na ten kombajn bo tak się z boku przyjrzeć to całkiem fajny kombajn i wydaje się bardzo zgrabny😃😃i jeszcze na dodatek jest na hydrostacie tylko cały czas przeraża mnie cena i dostępność niektórych części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    711

Tak ale niebieski ma kilka szczegółów które zupełnie zmieniają zdanie o tym kombajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dołożono dżojstik i komputer a w tych nowszych nawet klimatyzację i słyszałem jeszcze o poziomowaniu hedera a o reszcie podzespołów to nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    711

Inne rotory.

Napiszę tak, jak na małe gospodarstwo tak do 50ha to zdecydowanie super albo sporo lepszy rekord. Mniej spali, lepszy dostęp do części, mniej wrażliwy na mokre czy zielone, tańszy w utrzymaniu.

Jak dla mnie BS to tylko jak koszenia sporo i to w większości zbóż. Wydajność BS jest naprawdę spora ale potrafi kilkukrotnie spaść w mokrym, zielonym czy rzepaku. 

 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    711

Jak masz kasę i ochotę pobawić się to zupełnie inna sprawa. Jak Ci się spodoba to zostawisz a jak nie to sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w dzisiejszych czasach znaleźć później jakiegoś chętnego na BSa to może graniczyć z cudem 

Edytowano przez ursusikc330m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gabriel
      Witam mam prośbę do użytkowników kombajnu Bizon bs o spisanie ustawień parametrów Komputera chodzi mi dokładnie jakie wartości macie wpisane w Obwód koła, Szerokość robocza, Straty alarm itd. Pytam gdyż poprzedni właściciel namieszał w ustawieniach i teraz nie wiem co mam tam wklepać.
    • Przez Mateusz2415
      Witam poszukuje bizona bs do kupienia
    • Przez masa24
      Witam,
      posiadacie może wiedzę  ile tuleja ma wystawać ponad blok w tym silniku ??
    • Przez Daniel215
      Witam wszystkich. 
      Po kapitalnym remoncie silnika, po odpaleniu BS kopci na bialo plus może lekko niebiesko (dodam że dymu jest od groma) . Po rozgrzaniu stopniowo dym z rury wydechowej maleje, po rozgrzaniu (woda 55 olej 70) dymienie ustaje do zera. 
      Jedynie pompa wtryskowa nie była dotykana oraz wtryskiwacze (gdyż przed remontem było ok). Wtryskiwacze wsadzone na nowych miedzianych podkładkach-niektórzy zalecają montaż wtrysków bez podkładek. 
      Połączenie pompy wtryskowej nie odkręcane do remontu/nie przestawiane, a rozrząd jest na starych znakach. 
      Podejrzewam że problem leży w ustawieniu zaplonu/kata wtrysku, ale jak to sprawdzić?
      Czy jest jakiś mechanik który mógłby pomoc w tej sytuacji? 
    • Przez ZetorPower
      Witam przymiezam sie do kupna Bizona BS i mam problem bo mam do wyboru kilka sztuk i 2 z nich maja wytrzasacze i nie wiem co jest lepsze w tym kombajnie rotor czy wytrzasacz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj