ziom3

Obrotomierz w C330/C325

Polecane posty

m3tysek    2

A po co rozpoławiać ciągnik do wymiany linki ??

A jaki masz sposób na wyciągnięcie kwadrata linki ? linka urwała się na samym dole kwadrat został na dole to nie c330 tam jest inaczej z tego co wiem.... w c328 niby trzeba rozpołowić ciapka chyba, że macie jakiś sposób. Nasmarowałem linke klejem do metalu i ją włożyłem ma nadzieje ze rano kwadrat wyjdzie jutro z ranca..... Czekam na wasze sposoby wyciągania kwadratu:D

Edytowano przez m3tysek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

Też tak myślałem na początku ale za mała średnica jest rurki w którą wchodzi linka żeby coś tam włożyć, jutro spróbuje włożyć wiertło i może się uda jakoś delikatnie nawiercić i wyciągnąć razem z wiertłem, ale marne szanse;/ coś czuję, że będzie trzeba rozpoławiać ciapka;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

Witam. Wpadłem na może głupi pomysł żeby założyć obrotomierz elektryczny do c328 bo znowu pękła mi linka i nie bardzo widzi mi się rozpoławianie c328 żeby wymienić linkę i znowu pochodzi max do roku i pęknie na samym dole (może zimą jak będzie mniej roboty)

Posiadam alternator od golfa 2 1.6 D powinien posiadać wyjście "W" żeby podłączyć elektryczny obrotomierz zaraz dam parę fotek niech ktoś kumaty na nie zerknie i powie mi czy on się nadaje i od czego najlepiej obrotomierz dopasować pozdrawiam post-188814-0-53513500-1472381899_thumb.jpgpost-188814-0-38544600-1472381916_thumb.jpgpost-188814-0-72375800-1472381931_thumb.jpgpost-188814-0-20838400-1472381942_thumb.jpgpost-188814-0-12758600-1472381953_thumb.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

jeśli tak to obrotomierz pewnie najlepszy byłby właśnie od golfa o ile jest wyjście z alternatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

jeśli tak to obrotomierz pewnie najlepszy byłby właśnie od golfa o ile jest wyjście z alternatora

Dlatego zrobiłem fotki alternatora bo niby jest "W" ale jest wpięta jakaś czarna kostka i jest napis +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

...a ja bym dał sobie spokój, bo na pewno przełożenie na pasku w Golfie jest inne niż w C-328.

a jakiś sposób żeby działał obrotomierz bo z tą linka w c328 to jest normalnie paranoja jakaś;/ pęka i zeby wyciągnać kwadrat trzeba rozjechać ciapka w pół 

Edytowano przez m3tysek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zależy jak jest zbudowany obrotomierz (jaki ma tachometr). Generalnie wszystko da się zrobić. A tam gdzie jest + i podłączony kondensator Ciebie nie interesuje. Wyjście na obrotomierz powinno być tam gdzie jest W. Ale równie dobrze może nie być wyprowadzonego W (co nie oznacza, że nie da się tego zrobić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Magnes neodymowy . Ale jak już włożyłeś linkę z klejem to magnes nic nie da. Powiem ci że nie mam c328 i nie wiem jak tam jest podłączone . Ale logicznie myśląc to musi linka iść do przekładni ślimakowej na silniku . Jeżeli taka przekładnia jest to trzeba by było ją odkręcić i dopiero się męczyć . Pewnie trzeba by było rozebrać tą przekładnię żeby usunąć fragment linki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

W c330 jest całkiem inaczej nie trzeba rozpoławiać ciągnika żeby linke zmienić widziałem u sąsiada jak to robi małe szczypce śrubokręt i kwadrat wyciągnięty a w c328 linka jest dłuższa i nie widać kwadrata. Decyzja podjęta w czwartek ciapek na pół dzięki za pomoc ale bez rozjechania ciągnika sie nie da. Dlatego to zmienili w c330 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gsxr00    0

Witaj .......no temat stary .......jak opisałem wyżej ..wykręcasz tą końcówkę plastikową ze skrzyni na która nakręcasz linkę ukazuje ci się rurka i w środku niej wałek w który wchodzi linka .....ja akurat wyciągnąłem ta rurkę za pomocą dwóch kombinerek paluszków ......i wałek wychodzi bez problemu sklepałem go na kwadrat i jest ok .... jak wielką bzdurą jest ze trzeba ciągnik rozpołaiać .....takie posty pisze ktoś kto nigdy tego nie robił chyba .......pozdrawiam 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Rurka może ścisło siedzieć na oringu, to się nie zniechęcaj.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy. Potrzebuję dowiedzieć się jak wyjąć linkę obrotomieża w c-328. Ona znajduje się przy kolumnie kierowniczej z prawej strony. Ona jest urwana w skrzyni biegów. IMG_20181214_151540.thumb.jpg.0b9bf95a22c37f4c384d104d3d5ce05a.jpgIMG_20181214_151538.thumb.jpg.9bc44549631c4dfbc740fbff209f46cd.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Majster w samochodzie igiełką dłubał i wydłubał.  Jak nie pomoże to na zapalkę na czubek troszeczkę smaru i się podlepi .Najszybciej,jakby ciągnik na plecy O.o;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Jeśli naokoło aluminium,to igielka i magnes,ale jak żelazo .....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Witam, chciałem wymienić linkę od obrotomierza w c 330 ale nie idzie jej wyciągnąć od strony obrotomierza, nakrętkę odkręciłem ale linka trzyma jak nie wiem co. Z drugiej strony od bloku wyszła bez problemu. podpowie ktoś jaka może byc tego przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korals    3

Witam 

Chciałbym się zapytać czy muszę wymienić liczniki w podanych wyżej ciągnikach czy można je jakoś naprawić? Podczas prac polowych liczniki przestały wskazywać obroty silnika oraz ,,nabijać" motogodziny. 

Zdjęcie dla uwagi 

licznik-motogodzin-traktometr-obrotomierz-ursus-c330-c360.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cxx
      Potrzebuję zdjęcie instalacji elektrycznej od przekaźników. case cx 90 rok 1999/2000
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj