Barbara1111

Co zrobić z łąką i pastwiskiem ?

Polecane posty

Barbara1111    1

Witam, posiadam 2,30 ha ziemi, po łąka i pastwisko, woj. warmińsko - mazurskie. Aktualnie rośnie kukurydza, którą zasiał dzierżawca. Po zbiorze dzierżawa ustaje. Chciałabym zająć się tym sama i zasiać jeszcze w tym lub następnym miesiącu zboże, głównie myślę nad pszenicą ozimą, ale nie wiem czy na ziemiach takiej klasy mogę liczyć na udane zbiory, jeśli w ogóle będą ? Proszę o rady co można zasiać na takim polu :). Dodam, że za rok chcę złożyć wniosek o zalesienie. W tym roku przegapiłam termin na składanie wniosków i chciałabym jakoś wykorzystać działkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1597

Potem chce zalesić , a teraz pszenicę jakoś to nie pasuje jedno z drugim .

Jak nie wiesz co zasiać to siej   rutas  odpowiedni dla ciebie będzie.

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
15 godzin temu, Barbara1111 napisał:

 głównie myślę nad pszenicą ozimą, ale nie wiem czy na ziemiach takiej klasy mogę liczyć na udane zbiory, jeśli w ogóle będą ?

Takie klasy, czyli jakiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
7 minut temu, Barbara1111 napisał:

ŁIV, PsV

Czyli całość  2,30ha jest oznaczona jako ŁiV i PsV?   Z tego całość jest jednak gruntem ornym na którym jest aktualnie kukurydza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara1111    1
1 minutę temu, Marionos napisał:

Czyli całość  2,30ha jest oznaczona jako ŁiV i PsV?   Z tego całość jest jednak gruntem ornym na którym jest aktualnie kukurydza?

W połowie łąka a w połowie pastwisko,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
11 minut temu, Barbara1111 napisał:

W połowie łąka a w połowie pastwisko,

 

a kukurydza gdzie? :)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
12 minut temu, Barbara1111 napisał:

Tam właśnie zasiano kukurydzę...

Ok to warunki srednie...

Lepiej daj to dalej w dzierzawe lub sprzedaj. 

Po co zawracac sobie glowe takim dziadostwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara1111    1

Czy pszenica ozima urośnie na takiej ziemi ?

Pytam, ponieważ chciałabym się jednak tym zająć...

Myślę też o zalesieniu, zasianiu jakichś warzyw - ziemniaki, ziół...jest chyba trochę możliwości ale nie bardzo się znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3053

im mniej sie ktos zna tym wiecej moze zrobic-ci co sie znaja to wiedza ze sie nie da😂

na V klasie ,bez obornika to  niewiele sie zwojuje, o nawozie niie wspominam bo kto bogatemu zabroni stacic pare tysiecy..

popatrz na to jaka ma dzierzawca kukurydze- jesli nie ma 2,5 m i nie jest pieknie zielona to daj sobie spokoj z gospodarzeniem-niech on sie meczy .

  • Like 2

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
50 minut temu, Barbara1111 napisał:

Czy pszenica ozima urośnie na takiej ziemi ?

Pytam, ponieważ chciałabym się jednak tym zająć...

Myślę też o zalesieniu, zasianiu jakichś warzyw - ziemniaki, ziół...jest chyba trochę możliwości ale nie bardzo się znam.

Oczywiście, że urośnie :D  tylko plon może być poniżej poniżej kosztów 😜
ale widać, że Twoje gospodarzenie to bedzie tylko dodatkowe hobby  to zrob tam co Ci sie  podoba.  Nie ma co patrzeć na opłacalnosc bo i tak jej tam nie bedzie.
co jedyne to nie sadź tam lasu.  To słaba inwestycja, a po przekwalifikowaniu gruntu na las nie ma już odwrotu i zamykasz sobie wszystkie ścieżki.

Edytowano przez Marionos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurwer21    6
2 godziny temu, Barbara1111 napisał:

Czy pszenica ozima urośnie na takiej ziemi ?

Pytam, ponieważ chciałabym się jednak tym zająć...

Myślę też o zalesieniu, zasianiu jakichś warzyw - ziemniaki, ziół...jest chyba trochę możliwości ale nie bardzo się znam.

rok temu siałem pszenicę  jarą na 4-5 klasie, plony marne, lepiej zasiać coś pokroju żyta, albo owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara1111    1
22 minuty temu, Kurwer21 napisał:

rok temu siałem pszenicę  jarą na 4-5 klasie, plony marne, lepiej zasiać coś pokroju żyta, albo owies

Może dobrym rozwiązaniem byłyby ziemniaki ??

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemik    213

Żadne rozwiązanie nie jest dobre jak na wszystko bierzesz usługi, chyba, że jest w okolicy jakiś półgłówek co zrobi półdarmo, ale tu z kolei nieładnie wykorzystywać ułomnych. Było parę groszy z tej dzierżawy?, to trzeba było chłopu zostawić, a ziemniaki kupić w biedronce

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
6 godzin temu, Barbara1111 napisał:

Czy pszenica ozima urośnie na takiej ziemi ?

Pytam, ponieważ chciałabym się jednak tym zająć...

Myślę też o zalesieniu, zasianiu jakichś warzyw - ziemniaki, ziół...jest chyba trochę możliwości ale nie bardzo się znam.

Widać że się Pani nie zna, ale od tego jest forum, żeby pytać. Na dziś koszt uprawy 2 ha pszenicy to co najmniej 10tys zł, ziemniaków pewnie 20tys, a warzyw jeszcze większe. Koszt uprawy kukurydzy, nie licząc suszarni też 12-14tys wyjdzie na te 2 ha. Jeden mały błąd i 10-30% spada plon, a czasami i więcej.  Nie sztuka coś zasiać, tylko zasiać i taki uzyskać plon, żeby coś zostało... Żeby pewne rzeczy zrozumieć popełniłem wiele błędów i upłyneło wiele czasu, a na dodatek cały czas coś nowego się uczę. Czasami jest tak, że się wszystko zrobi jak należy, ale nie wiele zostanie, bo albo susza, albo podtopienia, albo cena kiepska.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1336

jak zalesisz to juz  niemasz......... na piaskach  to ziemniaki by sie udały  nie najgorzej , potem żyto, jeczmien


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89
20 godzin temu, sylwek23111 napisał:

Na dziś koszt uprawy 2 ha pszenicy to co najmniej 10tys zł, ziemniaków pewnie 20tys, a warzyw jeszcze większe. Koszt uprawy kukurydzy, nie licząc suszarni też 12-14tys wyjdzie na te 2 ha.

Chyba pojechałeś za daleko? Albo za dużo bierzesz pewnych niedozwolonych substancji...

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, sylwek23111 napisał:

Podałem koszt za 2ha a nie za jeden😀

A tam głupotki piszesz chyba ;)

Edytowano przez Krzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Faktycznie mnie trochę poniosło, ale jak nawozy były tańsze to się dawało 500kg polifoski i 500kg saletry, i jeszcze jakiś kieseryt, ale nie na 5 klasę tylko na 3/4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurwer21    6
Dnia 7.09.2022 o 16:22, Barbara1111 napisał:

Może dobrym rozwiązaniem byłyby ziemniaki ??

ziemniaki jak już mogą ci posłużyć jako dobry płodozmian pod zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
16 godzin temu, Karol445 napisał:

Chyba pojechałeś za daleko? Albo za dużo bierzesz pewnych niedozwolonych substancji...

Bo?
całkowity koszt 5000pln uprawy  1ha pszenicy to nierealne dla Ciebie? :D (jeszcze w przypadku gdy posiadasz jedynie 2,3ha słabej ziemii i korzystasz z usług).  Umiesz dodawać lub masz kalkulator w domu? Polecam excela 😜
 

Edytowano przez Marionos
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj