robadas78

Podczas pracy kosiarki famarol 165 bębny się przesuwają i noże biją o siebie

Polecane posty

robadas78    0

Witam. Kupiłem kosiarkę famarol 165 i zrobiłem mały remont. Wymieniłem 2 koła zębate u góry duże (tylne i to główne). Tylne jest nowe i małe też nowe. Zostawiłem tylko na pierwszym bębnie stary komplet bo był ok. No i podczas pracy po kilku minutach koszenia bębny się same przestawiają i nozę tłuką o siebe. ??? Miał ktoś coś podobnego?? czy jest mozliwe że stare koła wyrobione mają inny obrót???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek74    0

policz ząbki na kołach w skrzyni prawdopodobnie masz różnicę między 1 a 2 bębnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robadas78    0

To są różne liczby zębów? myślałem że tylko małe i duże a w sklepie nie pytali.... Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3663

Jest też taka możliwość, najprawdopodobniejsza, że podczas składania wyleciał ci jeden z klinów na którymś kole zębatym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robadas78    0

Raczej nie bo kosi dobrze tylko talerze zmieniają położenie względem siebie po kilku minutach koszenia...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

a nie kupiles kol ze skosnymi zebami a stare nie zostaly proste ????  

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, jacus napisał:

a nie kupiles kol ze skosnymi zebami a stare nie zostaly proste ????  

 

to dało by się złożyć?

policz ilość zębów na początek.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel86lhr    34

Sprawdź czy długa oś jest odpowiednio dokręcona i czy nie ma za dużego luzu między kołami zębatymi ewidentnie któryś bęben przeskakuje pod obciążeniem. Albo źle ustawione bębny przy składaniu. Jak luzem pokręcisz noże nie nachodzą na siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robadas78    0

Dobrze złożyłem i nie przeskakują bo na ciasno nawet dałem że trochę zaczęła wyć. Muszę policzyć żeby i tyle. Nie przyszło by mi do głowy że są w sprzedaży koła zebate o różnej ilości zębów. Dzieki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj