Nover

Urwany bęben kosiarka rotacyjna z178

Polecane posty

Nover    0

Witam.

Potrzebuje porady:
Trzeci raz zrywa mi tylny bęben podczas koszenia, na małej trawie, bez konkretnej przyczyny.

Pierwszy raz bęben zerwał się podczas koszenia trawy przy sadzawce, podejrzewam że kosiarka gdzieś uderzyła lub bęben wisiał nad wodą ponieważ wymieniany był cały pion tylnego bębna bo był zgięty. Od tego czasu zrywa nawet po wymianie całej piasty, łożysk, obudowy bębna, wymianie całego pionu, wymianie dystansów, dołożeniu podkładki, wymianie plastików aby kosiarka zachodziła a nie uciekała do tyłu czy szlifowaniu talerzy aby były równe, bez uszczerbień.

Bliższy bęben jest sprawny od nowości i nic się z nim nie dzieje, dziwi mnie że nigdy jego nie urywa.

 Koryto/ skrzynia jest minimalnie wygięte od pierwszego zerwania, przykładając poziomice, na końcu koryta z 1 cm ucieka do dołu.

Kosiarka pracuje cicho, równo, minie 30 minut pracy, dostaje wibracji i urywa się bęben
Wina talerza roboczego/ ślizgowego?Krzywa skrzynia/koryto? Może sprzęgło dostawało za pierwszym razem? Czy może źle złożony bęben? 

 

Proszę o poradę gdzie szukać przyczyny. Kosiarka z-178 Pilzno.

Lubelskie Ryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3055

rama i  pewnie walek glowny do wymiany.

  • Thanks 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nover    0

Wałek główny z łożyskami wymieniany na prasie bo inaczej łożyska nie chciały zejść, gwinty wymieniane.

Myślę nad wymianą koryta + talerza roboczego bo może dlatego dostaje wibracji, talerz nie był wyważony ale nie ma uszczerbku na obrzeżach, średnica około 76,5-77 cm.

Potrzebuje paru propozycji żeby wszystko sprawdzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez perkins3382
      Witam jaki długi wałek do kosiarki kupić 
    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj