Kowal456

Las na orne

Polecane posty

Kowal456    0

Witam.

Czy jest mozliwosc przerobienia lasu na pole uprawne pod zioła 6,8ha las mieszany większość brzózek i czy jest to opłacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Napierw trzeba wyciąć las, a potem nająć frezarkę. Koszt usługi frezowania to ok 8000 zł od hektara lasu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
Bialy8011 napisał:

Najlepiej całe lasy wytnijcie, co za naród 🤦‍♂️

skoros taki ekolog to zamień swoje pola na lasy. bo na pewno twoje pola też kiedyś były lasami xd cwaniaczku

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25603
40 minut temu, sylwek23111 napisał:

Napierw trzeba wyciąć las, a potem nająć frezarkę. Koszt usługi frezowania to ok 8000 zł od hektara lasu. 

I zlicytują resztę majątku.

 

Najpierw to trzeba przekształcić las w grunt orny.

Przy dzisiejszej polityce to raczej mało prawdopodobne i mało opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

zależy co masz w ewidencji gruntów , jak las - Ls - to bedzie kłopot . Jak Ł , R , S to poprostu przywracasz do użytkowania rolniczego i aby gniazd nie było i rżniesz.

Co do opłacalności to oprócz kosztu przywrócenia - uprawa będzie utrudniona  kilka lat . 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5014

Dzwoń do starostwa(jeśli to las) i Ci wytłumaczą co i jak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45
3 godziny temu, mds212 napisał:

skoros taki ekolog to zamień swoje pola na lasy. bo na pewno twoje pola też kiedyś były lasami xd cwaniaczku

Cwaniaczku to co jest u mnie lasem to jest lasem a co jest polem ornym to jest polem. Byli u mnie w okolicy tacy cwaniacy jak ty i też z lasu pole zrobili. Wydajność z hektara 3 tony pszenżyta. za***ista wydajność cwaniaczku przy tych cenach nawozów i oprysków. Teraz stoi ugorem i brzoza z sosną sobie zaczyna z samo siewu rosnąć

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
Bialy8011 napisał:

3 godziny temu, mds212 napisał:

skoros taki ekolog to zamień swoje pola na lasy. bo na pewno twoje pola też kiedyś były lasami xd cwaniaczku

Cwaniaczku to co jest u mnie lasem to jest lasem a co jest polem ornym to jest polem. Byli u mnie w okolicy tacy cwaniacy jak ty i też z lasu pole zrobili. Wydajność z hektara 3 tony pszenżyta. za***ista wydajność cwaniaczku przy tych cenach nawozów i oprysków. Teraz stoi ugorem i brzoza z sosną sobie zaczyna z samo siewu rosnąć

większość pół co teraz uprawiamy jeszcze 5 wieków temu było lasami i jakby ktoś tego nie wyciął kiedyś to byś teraz grzyby i jagody zrywał w lesie a nie uprawiał ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Może być też w papierach Lz czyli zadrzewione i zakrzaczone. U mnie jak kupiłem pole z ANR to miałem 1ha takiego, więc pismo do starostwa o zezwolenie na przywrócenie do gruntu ornego (25lat wcześniej było pole uprawne). Powyrywalem z korzeniami brzozy i olchy i teraz dobre plony zbieram na tym kawałku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5014

Tereny zadrzewione i zakrzaczone to nie do gminy po zwykłe zezwolenie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45
10 godzin temu, mds212 napisał:

większość pół co teraz uprawiamy jeszcze 5 wieków temu było lasami i jakby ktoś tego nie wyciął kiedyś to byś teraz grzyby i jagody zrywał w lesie a nie uprawiał ziemię.

Ja to rozumiem, ale zobacz ogólnie ile lasów wycinają, u mnie w okolicy już jest problem z kupieniem drewna na opał, a jak jest słaba ziemia a las sobie tam radzi to po co to niszczyć. Nie jestem jakimś ekologiem tylko myślę racjonalnie. No ale jak ktoś lubi obracać piasek to niech się bawi ( potem jazda na strajki bo nie ma na kredyt) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

A u nas w okolicy jest zupełnie odwrotnie, 20% pól które jeszcze 15 lat temu były obrabiane to już lasy i to z niezłą ziemią, zwierzyny się robi dużo za dużo, wszystkie łąki nad strugami zamieniły się w duże bagienne lasy, jest coraz gorzej z odprowadzeniem wody, ogólnie masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj