DawidSpec

Tur wolmet 2b krokodyl czy łyżko krokodyl

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DawidSpec    1

Witam posiadam tur Wolmet 2b w Zetor 7245.Potrzebuje zrobić krokodyla do obornika.

Mam takie pytanie co lepsze krokodyl czy łyżko krokodyl??Obornik wybierany z płyty betonowej oraz z pryzmy.

Posiadam łyżkę o szerokość 1,6m i taki mam pomysł aby przerobić go na łyżko krokodyl tylko czy nie będzie za duży do tego tura??

Czym wy ładujecie i co polecacie??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2220

 Mam krokodyla ,i łyżko krokodyla ,i to tym drugim ładuję qq,obornik z plyty ,i z pryzmy. Krokodylem rzadko ,chyba że uprze się na usłudze . Mam również szuflę i myślałem nad zrobieniem na  niej łyżkokrokodyla ,mam czym i jak. To nie jest dostosowane mocą ,kształtownikiem na górze ,nawet przegięciem tejże łyżki do zrobienia na niej zacisku zębami ,myślałem,i kombinowałem cały dzień jak by tu to wymyśleć ,i to wszystko na nic ,dobrze nie wychodziło ,to się nie nadaje,i zakupiłem nowy łyżkokrokodyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1
19 minut temu, kizak napisał:

 Mam krokodyla ,i łyżko krokodyla ,i to tym drugim ładuję qq,obornik z plyty ,i z pryzmy. Krokodylem rzadko ,chyba że uprze się na usłudze . Mam również szuflę i myślałem nad zrobieniem na  niej łyżkokrokodyla ,mam czym i jak. To nie jest dostosowane mocą ,kształtownikiem na górze ,nawet przegięciem tejże łyżki do zrobienia na niej zacisku zębami ,myślałem,i kombinowałem cały dzień jak by tu to wymyśleć ,i to wszystko na nic ,dobrze nie wychodziło ,to się nie nadaje,i zakupiłem nowy łyżkokrokodyl

Duża różnica jest między szuflą a łyżko krokodyl ze zdjęć wygląda tak samo jak łyżka normalna z chwytakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145
27 minut temu, DawidSpec napisał:

Duża różnica jest między szuflą a łyżko krokodyl ze zdjęć wygląda tak samo jak łyżka normalna z chwytakiem.

łyżko-krokodyl ma odkręcane boki


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1
1 godzinę temu, bartek1992 napisał:

łyżko-krokodyl ma odkręcane boki

Z pełnym bokiem nie sprawdza się??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Ja kiedyś próbowałem załadować rozrzutnik łychą to nie bardzo szło, no chyba że drobny. A z obory to nie ma nawet o czym pisać bo się nie da


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Łyżko-krokodyl ---> uniwersalność. Nie zawsze sprawdzi się w oborniku, ale przydatny w większości innych prac. Jeżeli osprzęt będzie używany tylko do obornika to osobiście skłaniałbym się ku lżejszej opcji czyli krokodylowi. Tylko też pytanie co to za obornik oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2220
9 godzin temu, bartek1992 napisał:

łyżko-krokodyl ma odkręcane boki

 gięcie w łyżkokrokodylu łyżki jest inne . Podgięto tak by dobrze zapinało górne zęby na przód łyżki,i z wysokością zgrywało się by ramka pasowała do do reszty ,z zapięcciem siłowników,i z zamocowaniem ich na łyżce . Ale to w sumie może być różnie ,w różnych modelach . U mnie na łyżce 2 m za wiele zachodu i problemów było do robienia ramki krokodyla .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1
10 godzin temu, bartek1992 napisał:

Ja kiedyś próbowałem załadować rozrzutnik łychą to nie bardzo szło, no chyba że drobny. A z obory to nie ma nawet o czym pisać bo się nie da

Dlatego chce ją przerobić na łyżko krokodyl.

 

9 godzin temu, tomo12 napisał:

Łyżko-krokodyl ---> uniwersalność. Nie zawsze sprawdzi się w oborniku, ale przydatny w większości innych prac. Jeżeli osprzęt będzie używany tylko do obornika to osobiście skłaniałbym się ku lżejszej opcji czyli krokodylowi. Tylko też pytanie co to za obornik oczywiście.

Obornik mam dużo Kurzego prosto z kurnika ładowanie.Później na jesień ładowanie z pryzmy oraz trochę z płyty betonowej.

I tak się zastanawiam czy przerabiać tę łyżkę pod krokodyl,dużo bym zaoszczędził przy tej przeróbce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145
DawidSpec napisał:

10 godzin temu, bartek1992 napisał:

Ja kiedyś próbowałem załadować rozrzutnik łychą to nie bardzo szło, no chyba że drobny. A z obory to nie ma nawet o czym pisać bo się nie da

Dlatego chce ją przerobić na łyżko krokodyl.

 

9 godzin temu, tomo12 napisał:

Łyżko-krokodyl ---> uniwersalność. Nie zawsze sprawdzi się w oborniku, ale przydatny w większości innych prac. Jeżeli osprzęt będzie używany tylko do obornika to osobiście skłaniałbym się ku lżejszej opcji czyli krokodylowi. Tylko też pytanie co to za obornik oczywiście.

Obornik mam dużo Kurzego prosto z kurnika ładowanie.Później na jesień ładowanie z pryzmy oraz trochę z płyty betonowej.

I tak się zastanawiam czy przerabiać tę łyżkę pod krokodyl,dużo bym zaoszczędził przy tej przeróbce.

Jak do obornika kurzego to smialo przerabiaj, u nas to tylko łyżkami lądują Ci co mają kurniki

  • Like 1

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1
1 minutę temu, bartek1992 napisał:

Jak do obornika kurzego to smialo przerabiaj, u nas to tylko łyżkami lądują Ci co mają kurniki

Tylko czy później da radę z pryzmy ładować gdy będzie to przerobione??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145
DawidSpec napisał:

1 minutę temu, bartek1992 napisał:

Jak do obornika kurzego to smialo przerabiaj, u nas to tylko łyżkami lądują Ci co mają kurniki

Tylko czy później da radę z pryzmy ładować gdy będzie to przerobione??

Ze swojego przykładu, bydlęcy obornik to nie za bardzo

  • Like 1

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2220

 wszystki bydlęcy ,z plyty ,miesiąc np. po wyrzuceniu ,ścielone slomą żytnią nakładam ,a przypominam że mam krokodyla też . Czasem zbyt mocno nie wbijesz się w pryzmę ,to po wbiciu przekręcasz ,,łyżkę'' w dół i,, zapinasz'' kłami i idzie tylko świst.      a jak ,,przerobiony'' obornik ,to jeszcze lepiej łyżkokrokodylem ,więc weżmiesz i po ,,zamknięciu'',mniej rozsypiesz . I tak ,szerokość łyżkokrokodyla ,to najlepiej według  długości rozżutnika ,bo w przypadku łyżki za długiej  ,to po prostu nie nałożysz łyżka jedna przu drugiej ,gdyż się nadkłada się urobek jeden na drugi na końcu łyżki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj