marj01234

New holland TS 100 brak mocy pod wzniesienie

Polecane posty

marj01234    0

witam mam problem z new holland ts 100,2001rok. brak mocy pod górkę nawet jak jadę samym ciągnikiem. poprostu traci moc i trzeba redukować do 6. nie kopci może ktoś miał taki przypadek??? co należy sprawdzić??? dodam ze dopiero go mam 3miesiące i narazie nie mogłem go sprawdzić oprócz pracy z turem i łyżką 2metry, było wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

Witam

Nie znam tej maszyny, ale wygląda jakby miał małą dawkę paliwa. Napisz czy zimny odpala normalnie i jaką ma pompę wtryskową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marj01234    0

odpala normalnie,czy ciepły czy zimny. od razu bez problemu. jeśli chodzi o pompę to nie mam pojęcia jaka jest, jutro podeśle zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek424517    36

Ja mam starszego brata z tym samym silnikiem, skrzynią itd - new Holland 7740. Silnik 5.0 w nich na pompie można podnieść spokojnie dawkę na te 120 koni.  Wstawisz kilka zdjęć z zamontowanej pneumatyki ? Muszę to ogarnąć. U mnie tak to wygląda: 

Sitko powinno być jak zdemontujesz króciec od przewodu paliwowego z filtra co idzie

20200901_175341.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marj01234    0

dzięki kolego za pomoc. u Ciebie to wszytko widać chociaż. ja mam z turem mailleux i masakra nic tam nie widać, robię zdjęcie i dopiero patrzę w telefonie co tam jest. po twoich podpowiedziach pooglądałem trochę filmów i u mnie chyba jest pompa delphi ale też w tym samym miejscu jest to sitko.

sorry ale z pneumatyką nie wiem czy się dogadaliśmy, o co dokładnie Ci chodzi, o jakie zdjęcia

dopiero ten ciągnik mam 3 miesiące a przesiadłem się z zetora 5211 i tu jest wszystko inaczej, napisz dokładnie gdzie mam zrobić Ci zdjęcie,których elementów

straszny ze mnie nowicjusz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek424517    36

Być może Delphi bo te i te były montowane. U mnie Lucas akurat. Też mam tura w moim ale z intertechu, dojście super jak go podniosę. Maileux ma chore te wzmocnienia, zero dojście do silnika. Ja w moim chcę założyć pneumatykę. Potrzebuję zdjęcia wszystkiego. Sprężarki typu, jak jest zamontowana, skąd ma napęd, skąd smarowanie itd. jak będziesz miał jakieś błędy na wyświetlaczu to daj znać, mam serwisowke to pomogę trochę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marj01234    0

to wprowadziłem Cię w błąd bo ja z pneumatyki to chyba mam tylko fotel pneumatyczny.dzięki za pomoc, napewno będę się odzywał.3maj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

Witam.

Wiało u nas i prądu nie było. U Ciebie jest pompa Lucasa, ja mam to samo w Case. Jeżeli ciągnik odpala bez problemu zima czy lato, to moc da się uratować bez regeneracji pompy. Szkoda, że w Twoim NH jest z prawej strony, ale dla kumatego do ogarnięcia. Mój Case miał objawy jak Twój NH, moc tylko w pewnym zakresie a potem bieda. Mało ludzi te pompy zna, a ten który je zna, nie bardzo chce się bawić w ustawianie na silniku itp. Zazwyczaj diagnoza jest do regeneracji i 5 koła w plecy. Ja tę pompę rozgryzłem na tyle, że teraz mój ciągnik śmiga jak burza i nie zdejmowałem jej z silnika. Oczywiście zanim się do niej dobrałem, posprawdzałem wszystko inne związane z mocą i paliwem: sitka, filtry, pompkę zasilającą, turbo, wtryski itd. Napisz na pw jak nie boisz się trochę w tej pompie pogrzebać, albo masz kogoś kto Ci to ogarnie. Ja trochę czasu poświęciłem na to, ale podzielę się wiedzą jeżeli chcesz.

Pod tym gdzie zaznaczone jest śruba regulacji dawki.

lucas.jpg

Edytowano przez Rafik
Dodanie zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darus2    0

Witam

Też posiadam od 3 lat TS100 z taka samą pompą jak u marj01234 (1 fotka) wydaje mi się trochę słaby jak na te 100km, wszystkie filtry zmienione.  Odpala perfekcyjnie nawet w mrozy, nie puszcza praktycznie żadnego czarnego dymka a pod górki da się go zadusić bez redukcji tak jakby brakowało mu paliwa (np zetor zanim zdechnie to widać chmurę dymu). Porównywany był a talerzówce z nowym New Hollandem 75km to mój był delikatnie tylko mocniejszy. Jak trochę podkręcić dawkę paliwa aby przybyło z 10 koni. Ile obrotów  i w która strony pokręcić śrubą zaznaczoną na drugim zdjęciu? Kto ma z tym jakieś sprawdzone  doświadczenia to proszę pisać.

20220217_142954.jpg

 

lucas.jpg


TS100
7211, C360, C360 3p
Bizon Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foxy211    0

Jeszcze jedno mam pytanie czy ktoś z Państwa wie czy możliwe jest aby przyspieszyć reakcje ciągnika na rewers?

W moim ciągniku rewers jest przy kierownicy. 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gpio4    0

Witam cię Foxy211, czy rozwiązałeś problem z czasem reakcji rewersu w NH?. Mam ten sam problem z moim ciągnikiem (TS110), a może ktoś inny podpowie co jest nie tak 

Edytowano przez Gpio4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzesiekc
      Witam czy ma ktoś schemat lub wie jak złożyć membranę zaworu wabco od pneumatyki ? 

    • Przez ppiotr
      Po rozgrzaniu ciągnika zanikają hamulce, pedał wpada w podłogę a następnego dnia  hamulce już są, i tak codziennie, może ktoś miał tak w T4 ?
    • Przez adam1968z
      Witam mam pytanie czy w NH 8260 można jakoś obejść zmostkować czy coś podobnego sworznie siły uciągu bo wywala błąd nr 14 i nie działa EHR. Proszę o podpowiedzi.
    • Przez Morela15
      Witam 
      Dziś podczas pracy z wozem asenizacyjnym wyświetlił mi się błąd 5034 i obrazek ciągnika z wałkiem, wom nje da sie włączyć. Ciągnik to t5.110 z tego roku 
      Mial ktoś taki błąd?
    • Przez Paweł95
      Witam.Jestem nowy na forum mam problem z new holland td5.85 ciągnik nie chce grzać a temperatura skacze raz w gore raz w dół.Wie ktoś może jaka jest przyczyna??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj