Polecane posty

Witam, szukam informacji odnośnie tej talerzówki, czy warto ją kupić i czy dobrze pracuje na polu w rzysku? Czy nada się do c360? Czy po dołożeniu wału rurowego lub strunowego c 360 poradzi sobie z nią. Dziękuję i pozdrawiam

Screenshot_2022-02-05-20-36-00-370_pl.tablica.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1597

I co jeszcze chcesz z tyłu doczepić może siewnik .

To jest dobra i ciężka  talerzowa tak że szejseta i tak będzie przód podrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106

Ta ze zdjecia oczywiscie odpada. Do 75koni moze bylaby spoko.

Zalezy jakie masz ziemie, ale maks 2m szerokosci zeby dalo sie bez przeciazania na 3 biegu talerzowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Max 2m szerokości do C-360. O wale zapomnij. Kiedyś pożyczałem od znajomego taką talerzówkę z wałem to musiałem go odczepić bo nie dało się jeździć. (Zetor 5211). Szukaj koniecznie z zębatymi talerzami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3630

poszukaj Bometa, Strumyka, Akpila w układzie talerzy "V". u mnie 60 tka pracuje z 1.8m (16 talerzy) na maksymalnym skosie na 3cim biegu i jest okej, ale gdy ładnie doleje w rżysko to wchodzi po ośki i wtedy jest na prawdę ciężko. 2m talerzówka do 60tki to jest max aby efektywnie pracować (jeśli byś się zdecydował na 2m to dobrze by było jak by była na 3 podporach). o wale rurowym zapomnij co najwyżej pojedyńczy strunowy. i tak jak wyżej kolega wspomniał koniecznie nacinane talerze w obydwu sekcjach talerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121

Ja mam 1.8 m i jak wejdzie po osie to pruje jak pług . Czuć wtedy ale efekt jest . Większą niż 2 m nie ma sensu chyba że skrobać po wierzchu. Widziałem jak 2.4 m c360 robił to takie męczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    127

Kolego będzie twój ursusek miał ciężko. Szkoda c 360 męczyć i przy okazji siebie denerwować bo nie chce ciągnąć. To zbyt wiele moim zdaniem jak na c 360. pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3630

kompakty ogólnie ładnie robią. w tym roku po ściętej tęgiej słomie dwa razy latałem żeby było ładnie zrobione (takerzówka 500kg+). zwykła talerzówka 1.8m waży 450kg. ta z linku ma duży plus bo ma talerze 510mm bo wychodzą też na 460mm. według mnie za zwykłą przemawia cena, możliwość regulacji kąta pracy talerzy no i prostota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

U mnie zwykła lekka talerzówką za cholerę nie chce mieszać pociętej słomy. Wszystko fruwa, ziemię drze na 10 a czasem i na 15cm a słoma zostaje na wierzchu... Poplony czy chwasty wyrośniete to dobrze miesza, ale pociętej słomy za nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3630

u mnie na ciętej słomie i dwóch przejazdach wygląda to dobrze ale wiem o czym mówisz. gdy się spotka połać, kupe słomy w jednym miejscu to ziemia pod spodem jest zruszona ale ta słoma na wierzchu leży niczym pierzyna. najlepiej to się robi po owsisku hehe jeden przejazd i jak byś podorywke zrobił

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    332

A jak takie kompakty sprawdzają się na glinie w suche zniwa, masa powinna docisnąć talerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121

Jak jest sucho i twardo jak beton to Talerzowka średnio wyjdzie . Musiała by z 2/3 tony ważyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
2 godziny temu, mf362 napisał:

Jak jest sucho i twardo jak beton to Talerzowka średnio wyjdzie . Musiała by z 2/3 tony ważyć

No i  wlasnie porzadne zachodnie talerzowki tyle waza:)

Z tego co pamietam to przyjmuje sie ok 500kg na metr szerokosci roboczej.

Edytowano przez Marionos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121

Podnośnik c360 by wyrwało przy tonie , jednie pół zawieszana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj