pulhniak

talerzówka 2,7m

Polecane posty

pulhniak    2

Witam chciałbym abyście pomogli mi wybrać dobrą nową talerzówkę. Chodziło by mi o talerzówkę z hydropakiem ponieważ w czasie siewów chciałbym zaczepić siewnik poznaniaka ta talerzówka miała by pracować z zetorem 8111 miała by robić 40 ha tylko wiadomo że będzie robić więcej bo nieraz talerzuje się dwa razy  albo zaś z siewnikiem mam nadzieje że rozumiecie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pulhniak    2

ja miałem pożyczoną od sąsiada lemtecha 3m i dawał radę tylko bez hydropaka ja mam tak upatrzone trzy marki tolmet tytan rolmako i agro lift

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pulhniak    2

ja też jak bym kupował to na talerzach 560 i wał rurowy no nie wiem muszę się zorientować z ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Przecież ten Zetor nie da rady w takim agragacie w połączeniu z siewnikiem, nawet jak będziesz siewnik wciągał na każdym uwrociu, to i tak będą bardzo duże problemy ze stabilnością takiego zestawu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pulhniak    2

no zobaczę jak nie będzie dawał rady to kupie jakiś agregat z hydropakiem ale talerzówka musi być i tak kupiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atrol123    20

Powiem na swoim przykładzie . New Holland td5050  +staltech 2.7 talerze 510 wał Parker +poznaniak nie dawał rady unieść zmiana wału na strunowy poprawiła sytuację ale na każdych uwrotach należało złożyć a i tak stabilność nie było . 500kg orginalnych +100 kg przed orginalnymi .  W solowej pracy daje sobie radę lecz nie jest to szczyt możliwości talerzowki. Wg producenta moc do tego typu sprzętu to 90-120 KM i  aby była jakaś prędkość wydajność musi być górny pułap mocy. Robiłem nawet MTZ 82 ale tylko ściernie. Gdzie nie wymagało bardzo głębokiej uprawy . Po orce prędkość była mizerna . Do takiego Zetora proponowalbym 2.5m i pracę solo. Ewentualnie jak ma być tylko jako talerzowka to zwykła talerzowke. Swego czasu był Zetor 8145 turbo i unas chodził z ciągana talerzowka 3.2m Talerze 600

Edytowano przez atrol123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pulhniak    2

wolę zawieszaną jak narazie to mi wystarczy samą talerzówkę mi podniesie a w przyszłym roku może pojawi się jakiś większy koń to będę ciągał z siewnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Ciągam 8011 2,7 agromasza na talerzach 560mm, ciągnik trochę za słaby brakuje prędkości ale 100km będzie w sam raz. Ciągnik podnosi bez problemu, nie mam dodatkowego siłownika ale stabilności nie ma, nie wyobrażam sobie zapiąć jeszcze 600 kg na końcu- będzie podrywać przód a jak dociążysz niewiadomo ile to podnośnik szybko się zużyje. Ogólnie talezowka z agromasza mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pulhniak    2

jednak przemyślałem sprawę i myślę że po orce jednak będzie miał ciężko więc raczej szykuje się jakiś lepszy traktor już z napędem a pytałem się to jak bym zamówił teraz rolmako to dopiero przyjdzie w listopadzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Ja mam agregat talerzowy agromasz 2.5m talerze 560mm wał pakera i powiem Ci, że siałem tym zestawem tylko raz grykę (mf1014) miałem wsypane ponad 100kg bo to było 1.5ha i nierówne pole. Pszenicę było by problem zasiać. Kupiłem z hydropakiem w razie jakby mój leciwy agregat aktywny zaniemógł. Także, agromasz polecam, talerze bierz duże i nie bierz wału pakera jeśli chcesz robić ścierniska. Jeszcze może dodam, że siewnik amazone d7 więc na pewno lżejszy niż Poznaniak.

Edytowano przez Mati17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Bardziej przyszłościowa szerokością będzie 2,5m. Lżejszy zestaw, łatwo o siewnik, można wejść w ścieżki technologiczne


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Co do ścieżek, dobry pomysł tylko moim zdaniem najlepszy siewnik do tego do 3m. Najczęściej używane są opryskiwacze 15 metrowe i w górę więc jest bezproblemowo. Ja mam siewnik 2.5 i musiałem opryskiwacze poszerzać na 12.5 metra, teraz mam 18 metrów więc już lepiej a znowu na 15 metrów nie pasuje wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Mati17 napisał:

musiałem opryskiwacze poszerzać na 12.5 metra

nie musiałeś. nie widać by powstawały mijaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no nie widać. naprawdę. trochę ucieknie przy siewie cm, trochę opryskiwacz szerzej rozpyli i 12m wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Nie zgodzę się, dość staram się równo.i po co nakładach nie ma to uzasadnienia. A co do pryskania, też mi się tak wydawało, że rozpyli opryskiwacze do póki nie zasialem jęczmienia i pomiędzy przejazdami miałem pół metrowe no może trochę węższe pasy owsa głuchego. Wtedy właśnie przyszła decyzja o poszerzeniu opryskiwacza. Gdyby były maliny u sąsiada albo inne uprawy to pewnie by zajęło ale to co trzeba to niestety nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pulhniak    2

no to może bym zmienił siewnik bo tym poznaniakiem to ani rzepaku nie sieje pszenice kiepsko a jaki siewnik byście polecili 2,5m najlepiej talerzowy oczywiście używany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

A no właśnie tak się zaczyna ciąg wydatków jednak nie jest to zły pomysł. Ja mam zwykłe redlice amazone d7 specjal, jestem zadowolony, jest bardzo dokładny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez p0mian
      Na wstępie chciałbym się przywitać- to mój pierwszy wpis na forum
       
      Nie jestem rolnikiem, jednak znajduję się obecnie w sytuacji, która zmusza mnie do poszukania obiektywnych informacji na temat kosztów dzierżawy gruntów - muszę pomóc znajomej renegocjować umowy dzierżawy około 30ha gruntów rolnych klasy VI i V w okolicach Poznania. Nie możemy zapytać nikogo z okolicznych rolników o ceny w regionie bo w zasadzie każdy sąsiadów użytkuje prawie za darmo albo za darmo jakiś kawałek jej ziemi i nie są przychylnie nastawieni do propozycji zmiany takiej sytuacji. 
       
      W związku z tym chciałbym poradzić się Was jaką cenę powinniśmy zaproponować w nowych umowach dzierżawy? 
      Dodam, że stare umowy to umowy słowne bez okresu dzierżawy, lub umowy które wg zapisu już się skończyły, jednak dzierżawca nadal użytkuje ziemię na zasadach starej umowy (nikt do teraz nie interesował się sytuacją). 
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj