yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

hardkor113    637

Też bym chciał wiedzieć na jednym kawałku mam trochę. I trzeba by czyms jeszcze poprawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2810    31

No nic, chyba pozostanie motykol, dużo takich wyrośniętych nie ma, a mniejsze mam nadzieje ze padną. Ogólnie tragedia z komosą w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
Napisano (edytowany)
12 minut temu, miwigos napisał:

To co polecasz na taka ładną sztuke

Des+ fenmedifam po 250g

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

najpierw trzeba mieć ten Des.... , u mnie podobnie zostały pojedyncze sztuki komosy dwa zabiegi nie zwalczyły, dziś jadę na jednoliścienne bo jest trochę chwastnicy i samosiewów zbóż, po niedzieli planuję pielnik, i kilka dni potem zabieg zamykający venzarem

IMG_20220522_185531.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

A po co ten pielnik? Nikt w rejonie go nie używa od kilkudziesięciu lat i buraki są czyste. W czasie gdy ruszasz ziemię środki doglebowe przestają działać i prowokujesz nowe chwasty do wschodów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

powiem tak stosuję go praktycznie co sezon, zawsze zostawiam przejazd kontrolny, i w większości sezonów ( nie wszystkie) było na Plus, korzeń buraka się dotlenia, ziemia napowietrza, a niedobitki chwastów jak na przykład ze zdjęcia kolegi powyżej zostają wyeliminowane, co do substancji doglebowych masz rację na pewno w sporym stopniu się dezaktywują, dlatego po pielniku kilka dni idzie venzar. wrzucę pod koniec czerwca zdjęcia po pielniku i kontrolę bez pielnika.


A co do rejonu w sąsiedniej wsi znajomy który sieje 25 hektarów buraka ma 12 rzędowy pielnik własnej roboty z dwóch starych, i też w razie potrzeby stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amsterdam04    1
8 godzin temu, adamn999 napisał:

powiem tak stosuję go praktycznie co sezon, zawsze zostawiam przejazd kontrolny, i w większości sezonów ( nie wszystkie) było na Plus, korzeń buraka się dotlenia, ziemia napowietrza, a niedobitki chwastów jak na przykład ze zdjęcia kolegi powyżej zostają wyeliminowane, co do substancji doglebowych masz rację na pewno w sporym stopniu się dezaktywują, dlatego po pielniku kilka dni idzie venzar. wrzucę pod koniec czerwca zdjęcia po pielniku i kontrolę bez pielnika.

 

A co do rejonu w sąsiedniej wsi znajomy który sieje 25 hektarów buraka ma 12 rzędowy pielnik własnej roboty z dwóch starych, i też w razie potrzeby stosuje.

 

W jakiej fazie buraka i ile przejazdów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

masz powyżej foto, końcówka 4 pary liści, 2 zabiegi pierwszy to: goltix 1l ( metamitron) betup flo 1.5 ( fanmedifan) , oblix ( etofumesat) 0.2 drugi to samo co wyżej tylko goltix 1.5 dodatkowo safari 10 gr i venzar 0.2. dziś poszedł labrador 1,5 litra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbatoos    2

A u mnie 3 zabiegi.

Każdy po 1l powertwin i 1,5 l goltix. Do każdego dodawany atpolan I za nic w świecie nie rusza szarłatu.

Można coś jeszcze zrobić aby to zwalczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

na szarłata kiedyś stosowałem solider małego załatwił większego przypalił, z szarłatem jest taki problem że dużo go się u mnie pojawia gdy już są międzyrzędzia zwarte.


A czy to prawda że powertwin wycofują już w październiku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoH    1

Ja słyszałem że wycofują safari

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie strasz plantatorów.Zostanie tylko  "BABOHAK".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
Napisano (edytowany)

Safari 50 WG:

Termin ważności zezwolenia: 31-12-2022
Termin dopuszczenia do sprzedaży: 30-06-2023
Termin dopuszczenia do stosowania: 30-06-2024

Goltix-S 700 SC: 

Termin ważności zezwolenia: 31-08-2023
Termin dopuszczenia do sprzedaży: 28-02-2024
Termin dopuszczenia do stosowania: 28-02-2025

Powertwin 400 SC: 

Termin ważności zezwolenia: 25-01-2022
Termin dopuszczenia do sprzedaży: 25-07-2022
Termin dopuszczenia do stosowania: 25-07-2023

Belcedere Extra 400 SC (te same substancje czynne, co w Powerwin):

Termin ważności zezwolenia: 31-07-2022
Termin dopuszczenia do sprzedaży: 31-01-2023
Termin dopuszczenia do stosowania: 31-01-2024

Później haczka i Conviso...

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Buraki "wyduszą"chwasty, rzepak zjedzą robale...(był las nie było nas)-będzie las?

Jakieś dolistne odżywki już macie zastosowane?Ja 3 litry boru łącznie z zabiegiem na jednoliścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    834

Odżywki..  zaczynam się skłaniać ku temu że faktycznie wiele one nie dają, na jeden kawalek poszło skromnie 1,2kg green zboże+1,2energy +1,2start, jak będzie co zbierać po dzisiejszym ostatnim zabiegu na chwasty to drugi kawalek jeszcze będę musiał pewnie poprawić na jednoliscienne to dorzucę podobny mix odżywek i.... basta ! Jak będą zakrywać międzyrzędzia dam jeszcze blueN, bo wziąłem a za mało kuku mam więc..  zobaczymy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janekkowal    13

Mam problem z łobodą, do tej pory poszedł zabieg 1L Powertwin + 1L goltix titan, burak siany 1 maja, jak tylko pogoda mi pozowli bedę jechał z drugim zabiegiewm bazując na tych samych środkach co dodać na łobodę? fenmedifam czy jakaś inna substancja? W jakim stężeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13
Na łobodę program liz herbicyd proponuje coś takiego. Faza buraków 1-2 liście właściwe.
Powertwin 400 SC 1L
Goltix 700 SC 1.5L
Venzar 500 SC 0.4L
Adiuwant Atpolan Bio 1.1L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

Z tymi środkami safari. Goltix powertwin. To pewne że będą wycofane czy jest opcja że przedłużą pozwolenie tak jak np z roundap? 

3 godziny temu, Janekkowal napisał:

Mam problem z łobodą, do tej pory poszedł zabieg 1L Powertwin + 1L goltix titan, burak siany 1 maja, jak tylko pogoda mi pozowli bedę jechał z drugim zabiegiewm bazując na tych samych środkach co dodać na łobodę? fenmedifam czy jakaś inna substancja? W jakim stężeniu?

Z tego co dowiedziałem się. Bo też miałem problem możesz do tego dolać fenmedifamu żeby  było go300g na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Można łączyć insekcyd tj. dursban z odżywka Basfoliar plus siarczan magnezu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś doświadczenia ze zwalczaniem jednoliściennych w fazie gdy buraki są w fazie liścieni ? Mam późno posiane buraki bo dopiero 6 maj i do tego jeszcze było sucho przez co spora cześć wschodzi dopiero teraz ... wszystkie substancje do zwalczania jednoliściennych powinno się stosować od fazy 2 liści jak myślicie można by było jakimiś niskimi dawkami pomęczyć te jednoliścienne a potem jak już będzie odpowiednia faza buraków to pojechać inna substancja w pełnej dawce ??

i jakie macie podejście do robienia jednoliściennych razem z zabiegiem na dwuliścienne mieszanina miałaby by wyglądać tak 1l betup flo (fenmedifan) 1l metamitron (700g) 0,4 oblix (etufumesat ) 10g safari 0,1 venzar 0,15 Lontrel 1,5l atpolan bio i do tego mógłby isc digator na jednoliścienne tylko pytanie czy dawka 0,15/0,2 zahamuje chwasty a nie uszkodzi buraków ? Gdyby to było kilka ha do opryskania to miałbym mniejsze obawy a takich opóźnionych buraków mam 25 ha także trochę ryzyko żeby je ugotować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@john_deere7430 Digator to chyba ta sama substancja co w Leopard extra tylko stężenie większe, Agil to kiedyś w 1/2 dawki to się dokładało do betanalu, goltixa. Ja bym zrobił oddzielnie tym bardziej że dajesz jeszcze safari i lontrel w sporej dawce jak na mieszaninę. Dużo też zależy na jakiej ziemi masz buraki, na piaskowej (kl. V) to i tak przymęczy. Przesiewka pewnie, czyżbyś spalił. U mnie część wywiało miałem nic nie robić ale tak 0,6 ha przesiałem tydzień temu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Coś mi o uszy się obiło że P&L Glinojeck przymierza się do kontraktacji w czerwcu na następny sezon, czy to plotka się okaże ale całkiem możliwe takie posunięcie - trzeba wyczuć nastawienie plantatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Norman napisał:

@john_deere7430 Digator to chyba ta sama substancja co w Leopard extra tylko stężenie większe, Agil to kiedyś w 1/2 dawki to się dokładało do betanalu, goltixa. Ja bym zrobił oddzielnie tym bardziej że dajesz jeszcze safari i lontrel w sporej dawce jak na mieszaninę. Dużo też zależy na jakiej ziemi masz buraki, na piaskowej (kl. V) to i tak przymęczy. Przesiewka pewnie, czyżbyś spalił. U mnie część wywiało miałem nic nie robić ale tak 0,6 ha przesiałem tydzień temu.

 

U mnie na glinach są w tym roku buraki 3/4 klasa borowina i wjazd zestawem do ST był możliwy dopiero początkiem maja bo wcześniej było za mokro na siew ... dlatego tak późno zasiane na lżejszej ziemi takiej dobrej 3 klasie udało się zasiać w połowie kwietnia to tam to wyglada już bardzo dobrze a tym późniejszym zabrakło wody po siewie ;( glifosat poszedł przed siewem ale było zimno i dopiero po siewie powschodzil owies kostrzewa i wszelkie inne dziadostwa ... dlatego teraz kombinuje jak zachamowaniu te jednoliścienne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj