grzesiek00

Sprzedaż płodów nie będąc rolnikiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzesiek00    0

Witam, na wstępie chciałbym zaznaczyć, że przekopalem sporo artykułów i nie znalazłem jasnej odpowiedzi na moje pytanie, ewentualnie kilka przeczacych sobie. Dlatego bardzo proszę o pomoc. Temat jest taki, że moge wydzierzawic ziemię rolną poniżej 0,3 ha. Chciałbym tam zrobić jakąś małą uprawę i potem spróbować sprzedać plon, w ramach powiedzmy dorobienia. Nie jestem rolnikiem i w najbliższym czasie nie planuje nim zostać. I teraz pytanie czy mogę takie warzywa sprzedawac? Z tego co czytałem to mogę chyba bezpośrednio z pola i na targu. A jak ma się sprawa ze skupami i np internetem? Znalazlem tez cos takiego jak rolnik ryczałtowy, czy mógłbym być kimś takim? Nie znalazłem jasnej definicji takiego rolnika. Z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nie planujesz być rolnikiem to jak chcesz być ryczałtowcem? Poza tym masz za mało ziemi, min 1ha na rolnika potrzebne. 0,3ha to działeczka na bazarku możesz stanąć ale czy ty cokolwiek na tym zarobisz to mocno wątpię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek00    0
19 godzin temu, grzesiek00 napisał:

 

Ale moje pytanie nie dotyczyło powierzchni ziemi tylko tego czy i ewentualnie jak potem mogę sprzedawać te warzywa. Co do pola to nie chcę zaczynać od czegoś większego i potem zostać z towarem. Poza tym ja nie planuje się z tego utrzymywac. Nie chcę po prostu potem zostać z toną warzyw, bo ani ja tego nie przejem, ani rodzina, ani znajomi.

Edytowano przez grzesiek00
Doprecyzowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Romik3
      Możesz  przejrzeć dowolną Księgę Wieczystą, poznać nazwisko właściciela nieruchomości , numer KW. Wydrukować  każdą   Księgę Wieczystą nieruchomości anonimowo. Wystarczy Ci tylko sam adres nieruchomości (mieszkania, domu, działki).  Czasami warto w razie chęci kupna mieszkania, nawet od developera, lub też wynajęcia. Przejrzysz  nie tylko wpisaną hipotekę, ale również prawa osób trzecich, np. tak zwane „dożywocie” . Dzięki dobrej wyszukiwarce wyniki wyszukiwań otrzymasz natychmiast. Wystarczy tylko adres lub numer geodezyjny działki.  Wydrukujesz też Urzędowe dokumenty takie jak Opis, Wyciąg lub Zaświadczenie, które będą miały taką samą moc prawną jak te otrzymane w Sądzie w Wydziale Ksiąg Wieczystych.
      https://albertkredyty.pl/kw/odpis/
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj