sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

yacenty    3930

to jest cena urzędowa. więcej bym nie dał


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016

Dostajesz dopłatę z takiej dzierżawy więc ja mógłbym dać 1.2 t no może jak blisko mojego pola to 1.5 t max 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    27

Dzięki za głos rozsądku. Wcześniej ojciec dzierżawił tą działkę przez 4 lata, czynsz wynosił 6t na rok, ojciec licytował to ze względu na późniejsze prawo pierwokupu, ale KOWR nie chciał sprzedać tej działki, a teraz od nowa przetarg, jest jeden konkurent przez którego ojciec wcześniej płacił 6t, i znowu startuje w przetargu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3930
3 minuty temu, Hubert10624 napisał:

Dzięki za głos rozsądku. Wcześniej ojciec dzierżawił tą działkę przez 4 lata, czynsz wynosił 6t na rok, ojciec licytował to ze względu na późniejsze prawo pierwokupu, ale KOWR nie chciał sprzedać tej działki, a teraz od nowa przetarg, jest jeden konkurent przez którego ojciec wcześniej płacił 6t, i znowu startuje w przetargu :)

6t za ha?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    324
14 minut temu, wojak1986 napisał:

Właśnie dlatego PiS nie sprzedaję gleby ludzie się biją a oni tylko czynsz podnoszą 

Pisiory czynszu nie podnoszą to durne chłopki roztropki walą ile wlezie na przetargu a pozniej drapią się po głowie .Takich naiwniaków że nawale za czynsz a później będę miał prawo pierwokupu nie brakuje 🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    59

Bacarę  Trio pryskacie na wilgotną ziemie? U mnie 2-3cm jest sucho głębiej jest wilgoć. Nie wiem czy pryskać? Na horyzoncie deszczu nie widać a chwasty rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    27

@yacenty Tak, po przetargu była obietnica, że po bodajże 2 albo 3 latach działka będzie do kupna. Wiem, czynsz kosmos, ale ojciec nie mógł sobie podarować.

Edit: 6t za dokładnie 1.2ha, mój błąd

Edytowano przez Hubert10624

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
1 godzinę temu, kellyq napisał:

Daj 2 tony co się bedziesz szczypał

Twoje dopłaty i tona pszenicy to dla ciebie dużo?  Myśle ze taki układ jak najbardziej może wyjść na plus. 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    147
14 minut temu, lebek5 napisał:

Bacarę  Trio pryskacie na wilgotną ziemie? U mnie 2-3cm jest sucho głębiej jest wilgoć. Nie wiem czy pryskać? Na horyzoncie deszczu nie widać a chwasty rosną.

Dobrze jak jest mokra gleba, ale jak będziesz czekał tydzień, dwa, deszczu nie będzie, może być jeszcze gorzej. Nocą są rosy, DFF będzie działać, gorzej z flufenacetem. Ale miotłę powinno zwalczyć po opadach deszczu.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    295

W tamtym roku pryskalem raliance 600 dawka z etykiety 0.6 w tym roku jest Reksio 600 substancje te same a etykieta maks 0,35 i trochę zgłupiałem bo rozumiem trochę dawkę okroić ale prawie połowę to chyba przegięcie. Co o tym myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    147
1 godzinę temu, dzidzia202 napisał:

W tamtym roku pryskalem raliance 600 dawka z etykiety 0.6 w tym roku jest Reksio 600 substancje te same a etykieta maks 0,35 i trochę zgłupiałem bo rozumiem trochę dawkę okroić ale prawie połowę to chyba przegięcie. Co o tym myślicie? 

W Bacara Trio przy dawce 0,45 l masz 90 g flufenacetu (uważam że to za mało). Na miotłę dajesz 120-150 g. A 240 g to w przypadku wyczyńca, stokłos, życic i to najlepiej do fazy 1-liścia. DFF dawka minimalna to te 50 g, zalecana to 100, niektórzy stosują i 150. Wszystko zależy czy będzie poprawka na wiosnę. Jak podziałała dawka 0,6 l Reliance?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2022 o 18:13, isentor napisał:

Wysiewa ktoś mieszanki odmianowe? 

W tym roku zmieszałem Tonnage+Fenomen mniej więcej 2/3 pierwszej i 1/3 drugiej bo tyle resztek wyszło z zaprawiania- pierwsza (dość) wczesna, a druga średniowczesna- jak wyjdzie to nikt nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3930
metrax12 napisał:

1 godzinę temu, dzidzia202 napisał:

W tamtym roku pryskalem raliance 600 dawka z etykiety 0.6 w tym roku jest Reksio 600 substancje te same a etykieta maks 0,35 i trochę zgłupiałem bo rozumiem trochę dawkę okroić ale prawie połowę to chyba przegięcie. Co o tym myślicie? 

W Bacara Trio przy dawce 0,45 l masz 90 g flufenacetu (uważam że to za mało). Na miotłę dajesz 120-150 g. A 240 g to w przypadku wyczyńca, stokłos, życic i to najlepiej do fazy 1-liścia. DFF dawka minimalna to te 50 g, zalecana to 100, niektórzy stosują i 150. Wszystko zależy czy będzie poprawka na wiosnę. Jak podziałała dawka 0,6 l Reliance?

przy 0.6-0.7 działa super :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon94    52

Można dać na pszenicę jako dodatek do Boxera 800 EC (prosulfokarb) Stomp Aqua 455 CS?

Na stronie Syngenty jest że można mieszać z Activusem 400 SC od Adama to jest właśnie pendimetalina tylko że Stomp ma inna formulacje. I zastanawiam się czy to ma jakieś znaczenie, czy nie ucierpi pszenica.

Stomp został od warzyw i pasowało by wykorzystać resztę. Stąd pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    307

Co na same dwuliścienne w pszenicy? Czy nie ma sensu robić samych dwuliściennych?

Praktykował ktoś oprysk na chwasty w pszenicy ozimej z w siiewka trawy kostrzewy? Tak żeby kostrzewy nie skasować? Bo zawsze odchwaszczanie było wiosną ale ciekawy jestem czy są środki na jesień co by nie spaliły kostrzewy w pszenicy. 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3930
PanPawel napisał:

Co na same dwuliścienne w pszenicy? Czy nie ma sensu robić samych dwuliściennych?

nie wiem, ja zawsze robię jakaś mieszankę za stówkę z hakiem i staram się skasować wszystko jesienia. poprawki wiosna zdarzają się raz na parę lat na polach gdzie jest bardzo duża presją jakiegoś chwastu. wtedy jest albo chaber albo ostrożeń, ale jak wiesz że jest jeden chwast to bardzo łatwo go zwalczysz, byle mieć tego świadomość w kwietniu a nie w czerwcu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    147
28 minut temu, PanPawel napisał:

Co na same dwuliścienne w pszenicy? Czy nie ma sensu robić samych dwuliściennych?

Praktykował ktoś oprysk na chwasty w pszenicy ozimej z w siiewka trawy kostrzewy? Tak żeby kostrzewy nie skasować? Bo zawsze odchwaszczanie było wiosną ale ciekawy jestem czy są środki na jesień co by nie spaliły kostrzewy w pszenicy. 🤔

DFF samo możesz dać.

Kostrzewa siana terminowo razem z pszenicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    307

Dokładnie tak razem z pszenicą.

30 minut temu, yacenty napisał:

nie wiem, ja zawsze robię jakaś mieszankę za stówkę z hakiem i staram się skasować wszystko jesienia. poprawki wiosna zdarzają się raz na parę lat na polach gdzie jest bardzo duża presją jakiegoś chwastu. wtedy jest albo chaber albo ostrożeń, ale jak wiesz że jest jeden chwast to bardzo łatwo go zwalczysz, byle mieć tego świadomość w kwietniu a nie w czerwcu

Też staram się zrobić kompletny zabieg odchwaszczania jesienią ale akurat na tej działce jednoliścienne muszę skasować na wiosnę. I zastanawiam się czy robić cały zabieg na wiosnę czy jesienią chociaż dwuliścienne zrobić, zawsze to mniej wyciągnie.🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    362

Jakie T1 wiosną będzie teraz najsensowniejsze? 
 

Zawsze u mnie było 2l Artemisa ale nie zrobiłem zapasów a przez prochloraz środek wyleciał z handlu. 
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Najtaniej to tebukonazol z fepropidyną, potem protiokonazol z tebu może i fenpropidyna/proquinazid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj