Polecane posty

Zenio23    79
2 godziny temu, Xawier napisał:

Znajomy co pracuje w zakładzie produkcyjnym w Chojnicach mówił że firma bierze z mleczarni tygodniowo 300l mleka dla pracowników tzn brali 2 razy w tygodniu ale mleczarnia powiedziała że teraz tylko raz w tygodniu będzie im dostawy robić i tylko do końca roku.

To co oni bańkami na rowerach wywozili to z zakładu?😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
3 godziny temu, ubogiwladek napisał:

Chyba zapomniales o Osm Końskie 😜

 

Przestałem do nich oddawać w zeszłym roku i wolę nie pamiętać 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2022 o 10:18, MariuszDe napisał:

Normalnie przy 10tys to już wszędzie płacą co najmniej 2,60-2,70 brutto

Jakby wszędzie tyle płacili rolnikom przy 10k mleka to by średnia GUS nie wynosiła 2,49 netto tylko zdecydowanie więcej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
Dnia 15.11.2022 o 12:55, PolonezAtu napisał:

u lidera mam za październik 2.93 zł brutto za nie całe 10 tys litrów.

ja dostałem 2,99 u lydera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie tłuszcz dość słaby tylko 4.04.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
Dnia 15.11.2022 o 15:52, DanielFarmer napisał:

Dostawcy mlekpolu wyrośli jak grzyby po deszczu, niektórych pierwszy raz na oczy tu widzę 🤔🤣

W tym temacie można zauważyć kiedy która mleczarnia lepiej  płaci po ilości wpisów  dostawcow🙂 

Na wiosnę sierpcaki jeden po drugim się chwalili. Później mlekowiciaki i nawet polmlekowcy, bo co miesiąc podnosili. A od niedawna chwała się nadal mlekowiciaki i mlekpolowcy. A z polmleku ucichli bo na ostatnie 3 msc jedna podwyżka  14 gr i już do lydera czy mlekpolu odstaje pewnie kilkadziesiąt gr. 

A jak Giżycko płaci,  bo tu jest prawie zawsze cicho.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
4 godziny temu, ChiquitaB napisał:

A to te 300l to chyba do kawy dla pracowników na tydzien😄 bo xo oni z tego by robili

 

 

4 godziny temu, Zenio23 napisał:

To co oni bańkami na rowerach wywozili to z zakładu?😂

Dla Pracowników na śniadanie zakład brał prosto z mleczarni ale władzę mleczarni zakomunikowały że tylko do konca roku będą im sprzedawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    171
Dnia 16.11.2022 o 09:27, Krowiarka napisał:

Niech zjadą my im też zjedziemy z mlekiem, u mnie to żaden problem z 10 sprzedać od ręki. Dokładać do utrzymania bydła nie będę 😡 Poczekamy do wiosny jak na Zachodzie zaczną wyrzucać sztuki, bo im się pasza skończy.

Tak tak wszyscy będą likwidować itd.. Zapomnieliście, że prawie wszystkie rozwijające się gospodarstwa maja PROW i zobowiązania do realizacji. Do tego co drugie gospodarstwo ma kredyt i ciekawe jak łatwo będzie spłacać jak wypłata za mleko spadnie lub zniknie a raty ciągle do góry. Zlikwidują Ci co mają to zrobić od kilku lat, zazwyczaj małe gospodarstwa z siłą roboczą dojącą krowy w podeszłym wieku. Reszta uzupełni te braki. Jałówki w dużej hodowli niedaleko już 12 tys. netto i do marca zapisy. Cena mleka spadnie w najbliższym czasie. 

Odtłuszczone mleko w proszku juz koło 15 zł się kręci na rynku. Na litr wyprodukowania potrzeba ok. 10 L chudego mleka zależy od zakładu. Koszty suszenia ok. 3 zł.

Czyli zostaje 12 zł / 10 litrów = 1,20 za litr chudego mleka 

Z tych 10 litrów zostaje nam ok 1 litra śmietany przy obecnej cenie koło 15 zł litr czyli 1.5 zł do każdego litra mleka.

1,2+1,5 = 2,70 maksymalna cena przy robieniu proszku z mleka bez zysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
14 godzin temu, radekz200 napisał:

Ty pierwszy 😛

Ale co ja pierwszy ? Na pewno mam słabsza cenę niż u lydera( chyba że na parametrach by mocno uwalili) , do mlekpolu czy Giżycka to już spora strata...

1 godzinę temu, Dream1990 napisał:

Tak tak wszyscy będą likwidować itd.. Zapomnieliście, że prawie wszystkie rozwijające się gospodarstwa maja PROW i zobowiązania do realizacji. Do tego co drugie gospodarstwo ma kredyt i ciekawe jak łatwo będzie spłacać jak wypłata za mleko spadnie lub zniknie a raty ciągle do  góry. 

Też z tymi ratami nie jest tak do końca.  Dla chcącego nic trudnego. Np ja zadiedlilem obore w tamtym roku i fakt mam kredyt. Ale np licząc sprzedaz krow po dzisiejszej cenie to splata połowy kredytu, następnie dochowanie jalowizny do jalowek wysokocjelnych i  kredyt do końca spłacony. Więc to kwestia zaparcia, hak ktoś chce to się zawsze da. Bardziej chodzi o podejście ludzi, bo są do tego przyzwyczajeni i człowiek z natury nie lubi zmian. A dodatkowo np szkoda jak się dba i rozwinięte gospodarstwo. Ale to kwestia indywidualnego podejścia.

Edytowano przez Primula94
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
1 godzinę temu, Dream1990 napisał:

Tak tak wszyscy będą likwidować itd.. Zapomnieliście, że prawie wszystkie rozwijające się gospodarstwa maja PROW i zobowiązania do realizacji. Do tego co drugie gospodarstwo ma kredyt i ciekawe jak łatwo będzie spłacać jak wypłata za mleko spadnie lub zniknie a raty ciągle do góry. Zlikwidują Ci co mają to zrobić od kilku lat, zazwyczaj małe gospodarstwa z siłą roboczą dojącą krowy w podeszłym wieku. Reszta uzupełni te braki. Jałówki w dużej hodowli niedaleko już 12 tys. netto i do marca zapisy. Cena mleka spadnie w najbliższym czasie. 

Odtłuszczone mleko w proszku juz koło 15 zł się kręci na rynku. Na litr wyprodukowania potrzeba ok. 10 L chudego mleka zależy od zakładu. Koszty suszenia ok. 3 zł.

Czyli zostaje 12 zł / 10 litrów = 1,20 za litr chudego mleka 

Z tych 10 litrów zostaje nam ok 1 litra śmietany przy obecnej cenie koło 15 zł litr czyli 1.5 zł do każdego litra mleka.

1,2+1,5 = 2,70 maksymalna cena przy robieniu proszku z mleka bez zysku.

U lydera to proszkownia chyba idzie na oparach, znajomy blisko mieszka to mówi że ruch mały przy proszkowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6737
1 godzinę temu, Primula94 napisał:

Ale co ja pierwszy ? Na pewno mam słabsza cenę niż u lydera( chyba że na parametrach by mocno uwalili) , do mlekpolu czy Giżycka to już spora strata...

Też z tymi ratami nie jest tak do końca.  Dla chcącego nic trudnego. Np ja zadiedlilem obore w tamtym roku i fakt mam kredyt. Ale np licząc sprzedaz krow po dzisiejszej cenie to splata połowy kredytu, następnie dochowanie jalowizny do jalowek wysokocjelnych i  kredyt do końca spłacony. Więc to kwestia zaparcia, hak ktoś chce to się zawsze da. Bardziej chodzi o podejście ludzi, bo są do tego przyzwyczajeni i człowiek z natury nie lubi zmian. A dodatkowo np szkoda jak się dba i rozwinięte gospodarstwo. Ale to kwestia indywidualnego podejścia.

No polmlek teraz słabo płaci, średnia krajowa może i jest i nie których 😛 ale może szykują dla nas premie świąteczna 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przedstawiciel jakiejś firmy od pasz był dziś u mnie i mówił że proszkownia w Mrogowie pracuje na niespełna 60%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    171

Jak taka cena  na proszek to co się dziwicie, chociaż amortyzacja i utrzymanie pochłania pewnie nie małe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
2 godziny temu, radekz200 napisał:

No polmlek teraz słabo płaci, średnia krajowa może i jest i nie których 😛 ale może szykują dla nas premie świąteczna 😂😂

Przecież już dostałeś smsa  którym się tu nie pochwaliłeś że cena za listopad bez zmian . A przecież wypłatę przed świętami  masz za listopad. Więc na święta nie będzie nic.

 

1 godzinę temu, Zenonim napisał:

Mlekovita 4.38tl 3.51 bi 10tys. 2.97 brutto

@radekz200 pewnie te parametry i ilość by się u Cb zgadzały, to ile w plecy 20-30gr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6737
24 minuty temu, Primula94 napisał:

Przecież już dostałeś smsa  którym się tu nie pochwaliłeś że cena za listopad bez zmian . A przecież wypłatę przed świętami  masz za listopad. Więc na święta nie będzie nic.

 

@radekz200 pewnie te parametry i ilość by się u Cb zgadzały, to ile w plecy 20-30gr?

Kilkadziesiąt groszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polmlek był w ogóle kiedyś w czołówce cen ? Czy zawsze najsłabiej z tych dużych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6737
10 minut temu, PolonezAtu napisał:

Polmlek był w ogóle kiedyś w czołówce cen ? Czy zawsze najsłabiej z tych dużych ?

Nie przypominam sobie takiej sytuacji 😛 ale były miesiące ze miałem więcej niz lider 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6737
10 minut temu, DanielFarmer napisał:

To czemu tam jeszcze siedzisz?

Bo boje się że jak zmienię to zaczną płacić lepiej niż ta na która zmienię 😂😂

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj