Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
radekz200 napisał:

Czemu ostatnio nikt się nie chwali cenami mleka po za dostawcami piatnicy? 😛 gdzie ryccaki i sierpcaki? 😛

a polmlecaki 🤔 troszkę wcześniej ktoś podawał cenę z ryk zresztą faktury były juz daaaawno teraz czekamy na nowe...

Opublikowano
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

Czemu ostatnio nikt się nie chwali cenami mleka po za dostawcami piatnicy? 😛 gdzie ryccaki i sierpcaki? 😛

Faktury nie ma jeszcze to jak mam się chwalić?

Opublikowano
1 godzinę temu, kr9292 napisał:

Radziu specjalnie dla ciebie mlekovita 2.05 tl 4.11 bo 3.38

Jaka ilość? Netto czy brutto?

Opublikowano

Na farmerku piękna propaganda. Jak to oszczędzanie na paszy przynosi więcej strat niż zysków. 

Proponuję może taką akcję za piniendze mleczarenek na farmerku: 

Tylko spółdzielca bez serca na mliku oszczędza. I ty wesprzej prezesa!

Opublikowano
1 godzinę temu, komizmo napisał:

Na farmerku piękna propaganda. Jak to oszczędzanie na paszy przynosi więcej strat niż zysków. 

Proponuję może taką akcję za piniendze mleczarenek na farmerku: 

Tylko spółdzielca bez serca na mliku oszczędza. I ty wesprzej prezesa!

Wziął se chłop kartkę papieru i zaczął liczyć w oborze nie był, z 1 kg śruty 3 l mleka, a z objętościówek 20 l, liczenie czysto teoretyczne, słuchałem kiedyś jego szkolenia, to gadał że przy wydajności 10 tyś litrów w dawce trzeba już uwzględniać tłuszcz i białko chronione, duża ilość dodatków funkcyjnych, aminokwasy chronione. Pieprzy byle pieprzyć 

Opublikowano

Chłop oderwany od rzeczywistości. Na kartce to takie proste te zwiększanie wydajności. Objętościówki 20 l, kg rzepaku 3 litry, kg soji 3 litry, 5 kg pełnopocjówki 15 litrów. Tylko czemu z tego nie chce wyjść 40 litrów dziennie od sztuki jak to ,,specjalista wyliczył''? Zapraszam go do mnie. NIech zainwestuje swoje pieniądze w paszę a zyskiem się  z nim podzielę pół na pół. Widać spółdzielnie się ocknęły i widzą że idą likwidacje i cięcie kosztów a co za tym idzie dużo dużo mniej mleka. 

Gorszy jest drugi artykuł że giełda na niektórych produktach deczko w dół poszła. Oj będą obniżki w skupach. Akurat jak giełda ledwo drgnie w dół to w obniżkach się prześcigają która spółdzielnia zrobi to szybciej i więcej obniży. 

  • Like 2
Opublikowano

U mnie wczoraj był z agroloku i chciał dziś przyjechać z zywieniowcem...a ja krótko :najpierw zapraszam zywieniowca na miesięczne dojenie niech pozna krowy dopiero liczenie...zmył się szybko

  • Like 3
Opublikowano

Proporcjonalne podniesienie ceny jeśli chodzi o saletrę musiałoby wyglądać (w dużym uproszczeniu) tak:

- saletra z 1200 na 3600zł/tona

- mleko z 1,6 na 4,8zł/l

Wszystko co poniżej to nasza strata.

A mleczarnie niech dalej widzą tylko własne koszty, bo my ich nie mamy.

Opublikowano
2 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Screenshot_20220317-122907_Messages.jpg

Kwartalna czyli ma się rozumieć tylko na marzec. 

Dziwnym zbiegiem okolicznosci zaraz po tym smsie dostalem wyniki. Tluszcz 3.77, Bialko 3.15... Noz kuwa...

Opublikowano (edytowane)
1 godzinę temu, niesamowity90 napisał:

Proporcjonalne podniesienie ceny jeśli chodzi o saletrę musiałoby wyglądać (w dużym uproszczeniu) tak:

- saletra z 1200 na 3600zł/tona

- mleko z 1,6 na 4,8zł/l

Wszystko co poniżej to nasza strata.

A mleczarnie niech dalej widzą tylko własne koszty, bo my ich nie mamy.

Nie przesadzajmy. Saletra to ułamek kosztów w mleku. Aktualnie przy cenie 2,4-2,5 netto to nawet ta saletra by nie była straszna i opłacalność była by jak w roku poprzednim czy dwa lata temu. Aktualnie opłacalność jest taka jak w 2015 roku ( jak dobrze pamiętam to wtedy był dołek cenowy).  Jakby za mleko płacili po 5 zł to rolnicy deweloperami by się zaczęli stawać bo nie było by co z kasą robić.

Narazie jeszcze jak widać niektórzy są zadowoleni z ceny 1,6-1,8 bo produkują mleko z pasz wyprodukowanych przy normalnych kosztach produkcji. No aktualnie pełnoporcjówka zaczęła mocno iść w górę a jej zapasu na rok nie zrobimy. Poczekamy do jesieni jak rząd przykręci śrubę jeszcze bardziej a środki do produkcji wzrosną o kolejne kilkadziesia procent a cena zostanie ta sama. 

Nie wiem co to za moda z tym przeliczaniem saletry na gotowy produkt. Pszenicę też przeliczają na saletrę, byka również jakby jedyny koszt to była to magiczna saletra 

Edytowane przez krzychu121
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą kształtować się ceny paliw w tym roku? Minął rok od wyborów- kiedy politycy obiecywali obniżki cen paliw, tymczasem hurt w ostatnim czasie pnie się w górę

      Zamawialiście już paliwo w tym roku? Jakie ceny?
      Temat jest kontynuacją zeszłorocznej dyskusji:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301695-ceny-paliw-2024/
       
    • Przez yacenty
      Zapraszamy do dyskusji na temat cen rzepaku w roku kalendarzowym 2025.
      Poniżej zamieszczam listę najpopularniejszych pytań dotyczących cen rzepaku, które były zadane w poprzednich latach.
      Ile będzie kosztować tona rzepaku w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku w 2025 roku? Czy cena rzepaku wzrośnie w 2025 roku? Czy rzepak będzie droższy w 2025 roku? Dlaczego rzepak tanieje lub drożeje w 2025 roku? Kiedy rzepak podrożeje w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na giełdzie w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na Matif w 2025 roku? Ile będzie kosztować rzepak na skupie w 2025 roku? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym temacie.
      Zapraszamy do dyskusji i prosimy o merytoryczną i kulturalną dyskusję. Rozmawiamy o meritum sprawy, nie wyzywajmy się, szanujmy zdanie innych osób. Życzymy miłej i owocnej wymiany zdań.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Gość
      Przez Gość
      Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v