Polecane posty

witejus    8518
4 minuty temu, strzechu napisał:

Na wszystko rolnicze na co był VAT 5% bedzie VAT 0% od 1lutego . Rzepak jest na 8% i najprawdopodobniej tak zostanie

GDZIEŚ TO WYCZYTAŁ?na rzepak 8%? pierwsze słyszę.8% było dwa lub trzy lata temu

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205
22 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Bo może te 2% to nie jest coś nad czym warto sie zastanawiac????? Sprzedaż za 1mln to masz 20000 No sporo kasy, prawda????? Ale kupisz 10000l paliwa i odliczysz 23% to ile jest?????Odliczysz ze wszystkich części, oleju, maszyn te 23% to uważasz ze te 2% to jest nadal coś nad czym warto sie zastanawiac????? 

Nie musi. 

Legalne??????

Mi nie musisz tego tłumaczyć 🙂 yebnąłeś gafę i tak wiem, że się nie przyznasz. Skoro liczysz i podajesz dokładnie to licz wszystko dokładnie 🤷 do tego księgowa... Gospodarstwa są różne i te "grosze" czasami mogą zrobić różnice. To tyle, nara 👋 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484

no dobra ale ktoś po drodze ten vat musi zapłacić? np młyn kupuje pszenice brutto a mąkę będzie sprzedawać netto? 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484

I w tej tabelce są "zboża", ciekawe jak to interpretować 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
8 minut temu, stach12 napisał:

na zerowy wat na żywność unia zgodziła się już dawno i od lutego ma wejść w życie

Na zywnosc w sklepie tak jak agrest pisze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
5 minut temu, pedro2 napisał:

Mi nie musisz tego tłumaczyć 🙂 yebnąłeś gafę i tak wiem, że się nie przyznasz. Skoro liczysz i podajesz dokładnie to licz wszystko dokładnie 🤷 do tego księgowa... Gospodarstwa są różne i te "grosze" czasami mogą zrobić różnice. To tyle, nara 👋 

Panie ładny kupowałeś niedawno ciagnik przeszedłeś na VAT czy nie???? Jeśli tak to po co skoro te 2% tak boli dupsko…………

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Gazeta też nie jest na 100% pewnym źródłem , trzeba czekać , obserwować .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
1 godzinę temu, kat napisał:

Na ryczałcie chyba też nie dokładasz?

Nie dokładam i nie zazdroszczę tylko wk..ia mnie zazdrość że ktoś kupi po tyle co ja.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205
1 minutę temu, przemek28_28 napisał:

Panie ładny kupowałeś niedawno ciagnik przeszedłeś na VAT czy nie???? Jeśli tak to po co skoro te 2% tak boli dupsko…………

😂😂 Jestem od 7 lat krzykaczu. Dobrze wiesz, że nie chodzi o żaden ból dupska (chyba że twój) tylko o to, że mało wiesz i źle liczysz🤷


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Po ile panowie w waszych okolicach jest ultra 8, bądź Polifoska 6, 8?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
1 minutę temu, krychu napisał:

Po ile panowie w waszych okolicach jest ultra 8, bądź Polifoska 6, 8?

Czluchow 2830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
6 minut temu, przemek28_28 napisał:

Panie ładny kupowałeś niedawno ciagnik przeszedłeś na VAT czy nie???? Jeśli tak to po co skoro te 2% tak boli dupsko…………

Ciągnik VATowiec kupuje 23% taniej , a zboże sprzedaje 7% taniej jak RR - nie możesz tego inaczej liczyc

 

Co do cen nawozów , sami zaczynają dzwonić z propozycjami 2650n za rsm32 przy 25t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
7 minut temu, Tigon napisał:

I w tej tabelce są "zboża", ciekawe jak to interpretować 

Wg mnie vat na zboża od lutego bedzie 0% bo obecnie jest na 5%, a dla ryczałtowca jest 7% i myślę że tak zostanie. Ale czas pokaże jak będzie. Ps. Na szybko wszystko bez wyjasnien itd, jak to wszystko u nas ostatnio, cyrk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

najbardziej za wysoką  inflację odpowiedzialny jest rolnik i to on beknie przy jej obniżaniu najbardziej  i nie ważne czy watowiec czy ryczałtowiec

hodowcy trochę mniej ale  dostali rekompensate w postaci drogiego  produktu ubocznego przy produkcji  czyli nawozu

dlatego ponieważ za produkcje zarobił więcej , a nie miał gdzie wydać / nie dał zarobić innym bo coronawirus go zamknął w domu , podobnie jak większość obywateli

firmy które najbardziej na tym ucierpiały dostały miliardy z tarczy , na dodatek ludziom pozamykanych w domach miliardy zostały w kieszeniach nie wydane i są tego efekty

tu obniżanie watu nie pomoże tu potrzeba żeby cena wzrosła x 2 albo połowe banknotów spalić hahah problem w tym że  oszczędności mają nie wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484
19 minut temu, witejus napisał:

Nie dokładam i nie zazdroszczę tylko wk..ia mnie zazdrość że ktoś kupi po tyle co ja.

to dopisz że wk***iają Cię śmieszki ryczałtowców że sprzedają zboża drożej i dobrze tak vatowcom.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
1 minutę temu, strzechu napisał:

Ciągnik VATowiec kupuje 23% taniej , a zboże sprzedaje 7% taniej jak RR - nie możesz tego inaczej liczyc

 

Co do cen nawozów , sami zaczynają dzwonić z propozycjami 2650n za rsm32 przy 25t

Daj kontakt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
2 minuty temu, pedro2 napisał:

😂😂 Jestem od 7 lat krzykaczu. Dobrze wiesz, że nie chodzi o żaden ból dupska (chyba że twój) tylko o to, że mało wiesz i źle liczysz🤷

Ja liczę swój stan konta i ile muszę wydac/dopłacić, a ile mogę zyskać. Tyle. Tylko jak liczymy netto do netto to te 2% nie robi żadnej różnicy. Ja dopłaciłem VAT w latach jak nie było inwestycji a były sprzedaże. Tyle. 

2 minuty temu, strzechu napisał:

Ciągnik VATowiec kupuje 23% taniej , a zboże sprzedaje 7% taniej jak RR - nie możesz tego inaczej liczyc

 

Co do cen nawozów , sami zaczynają dzwonić z propozycjami 2650n za rsm32 przy 25t

Ale ja nie licze inaczej. To Pedro mi tu wyjeżdza. Przejście na VAT było świadoma decyzja. I nigdy nie kombinowałem ze sprzedażą czegoś na wuja, ciotkę szwagra konia syna. Sprzedaje na siebie i kupuje na siebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
3 minuty temu, Tigon napisał:

to dopisz że wk***iają Cię śmieszki rr że sprzedają zboża drożej i dobrze tak vatowcom.

Nie zauważyłem tych śmiszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484
2 godziny temu, witejus napisał:

Tylko jak do tej pory vatowcy kupują taniej o vat to dobrze,jeśli teraz ryczałtowcy kupią nawozy  (o ile kupią) w tej cenie co vatowcy to nagle jazgot się podniósł .I jeszcze by chcieli zwrotu vatu którego nie zapłacili.🤬

np

 

Wie ktoś gdzie na Podkarpaciu okolice Przeworsk-Jarosław jest dostępny mocznik?

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
19 minut temu, Agrest napisał:

Produkty żywnościowe w sklepie A nie produkty rolne w skupie

taa w sklepie będzie mąka bez watu a za sklepem z watem  

młynarz rolnikowi wat zapłaci a piekarnia mu powie że wat zerowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484
Przed chwilą, stach12 napisał:

taa w sklepie będzie mąka bez watu a za sklepem z watem  

młynarz rolnikowi wat zapłaci a piekarnia mu powie że wat zerowy

młynarz też się rozlicza na zasadzie vatu chyba? więc za zakup u ryczałtowca mu wrócą a od vatowca nie ma znaczenia.

2 minuty temu, witejus napisał:

O czym ty?

No odpowiedziałem Ci na post wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205
6 minut temu, przemek28_28 napisał:

Ja liczę swój stan konta i ile muszę wydac/dopłacić, a ile mogę zyskać. Tyle. Tylko jak liczymy netto do netto to te 2% nie robi żadnej różnicy. Ja dopłaciłem VAT w latach jak nie było inwestycji a były sprzedaże. Tyle. 

Ale ja nie licze inaczej. To Pedro mi tu wyjeżdza. Przejście na VAT było świadoma decyzja. I nigdy nie kombinowałem ze sprzedażą czegoś na wuja, ciotkę szwagra konia syna. Sprzedaje na siebie i kupuje na siebie. 

Liczysz inaczej i sam to pokazałeś, inaczej nie było by tematu. Tylko o ten szczegół chodzi. nie masz jajek żeby się przyznać to będziesz krzyczał i odwalał kitę 🙂 nie mówię, że liczysz całkowicie źle, ale nie uwzględniłeś w tym co podałeś tej małej różnicy. Małej ale jednak różnicy, o której wielu na vat zapomina / nie ma pojęcia. Ot i cała burza przez to. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
7 minut temu, stach12 napisał:

taa w sklepie będzie mąka bez watu a za sklepem z watem  

młynarz rolnikowi wat zapłaci a piekarnia mu powie że wat zerowy

Waty to są w gniazdku , w ścianie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj