Gość

Ceny bydła 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
romanekdeutz    88

Jakie wybicie z simemtali wam wychodzi na wbc? Mi za ładne sztuki sm wyszło teraz 55% od wagi brutto i czuję że mnie skubnęli. Waga średnia byków 800kg wiek 20msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Ciezko znalesc polskie cielaki. Wszedzie jakies wlochy, austryjaki lub holendry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, zetor722 napisał:

trzeba zwiekszać inaczej sie cofasz chociaż Gnoj zostanie po bykach 😉😉🐂

To dokąd myślisz zwiększac żeby się nie cofać , do emerytury 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16645

Jak więcej sztuk to +40gr. 


Zamówiony transport, niech jadą jak ma tanieć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1862
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Z doświadczenia powiem że do ewentualnej renty

Wczesniej pisałeś jak Owsiak. Do końca świata i o jeden dzień dłużej, nie czułeś w kościach że coś może się wydarzyć?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to czyli łącznie ile Ci zaproponował?

ważą teraz, czy tylko wbc podają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Z doświadczenia powiem że do ewentualnej renty

Przemo prawda taka ze albo mechanizacja, że Twoja robota jest obsługa sprzętu itp, pracownik albo wypas. Bo przy sporej ilości i jeśli stwory pochowane w jakiś starych budynkach na widły i taczkę to zdrowie kiedyś jebnie

1 minutę temu, wojak1986 napisał:

Wczesniej pisałeś jak Owsiak. Do końca świata i o jeden dzień dłużej, nie czułeś w kościach że coś może się wydarzyć?

@wojak1986 tego nigdy nie wiesz. Jedziesz na pole i pęknie opona w ciagniku a założyłeś ja 2 lata temu. W sumie mogłeś przewidzieć……

wielu myśli ze maja 20-40 lat są niezniszczalni i mogą góry przenosić. Tez tak myślałem, nieraz sie dziwiłem ze ojciec zmeczony jak byłem dzieckiem, dziś dobija 40 i juz odczuwam trudy pracy zawodowej i bydła.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1862
3 minuty temu, przemek28_28 napisał:

 

@wojak1986 tego nigdy nie wiesz. Jedziesz na pole i pęknie opona w ciagniku a założyłeś ja 2 lata temu. W sumie mogłeś przewidzieć……

wielu myśli ze maja 20-40 lat są niezniszczalni i mogą góry przenosić. Tez tak myślałem, nieraz sie dziwiłem ze ojciec zmeczony jak byłem dzieckiem, dziś dobija 40 i juz odczuwam trudy pracy zawodowej i bydła.

Ja zaskoczony zużyciem organizmu nie jestem, stopniowo widzę jak gorzej się regeneruje i coś skrzypi a to coś walnie nagle to mocno prawdopodobne przy bydlę. Z tą mechanizacja to kto teraz wyjechał c360 strajkować, duże gospodarstwa to sztuczne twory w większości brak kredytów i dotacji i podzielą los PGR 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

o duże gospodarstwa to się nie martwcie , one sobie lepiej radzą  jak nam się wydaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19458
42 minuty temu, wojak1986 napisał:

Wczesniej pisałeś jak Owsiak. Do końca świata i o jeden dzień dłużej, nie czułeś w kościach że coś może się wydarzyć?

Wypierałem  z głowy czucie......

A bydło było jeszcze jest i w przyszłości też będzie,jest jedno ale.....nie tyle co w tej chwili i ciut inaczej zorganizowane

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1858

Dlatego też mówię,  jak się w to bawić to tak żeby 200 - 300 sztuk ogarnąć w godzinę, max 1.5 godziny rano i wieczorem ( chodzi o samą obsługę codzienną karmienie i ścielenie ) i przesiadać się z ładowarki do ciągnika.  Inaczej długo się nie pociągnie 

To są grube tony przewalania dziennie.  Też już mieliśmy bydlaki na dwóch gospodarstwach i łopatologia a do tego były świnie.  Często przed północą się szło do domu

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

200-300 sztuk to już powinny być co najmiej 2 osoby do samej obsługi stada żęby jakieś zmiany i wolne w grafiku było a i do pracy w polu kolejna , nawet nie zmeczenie fizyczne ale psychiczne  też wchodzi w gre 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1858

Oczywiście conajmniej dwie osoby, jeden pracownik na stałe 6 dni w tygodniu,  w sezonie polowym zjeżdżam na karmienie i wracam na pole 

Najgorzej logistycznie jest ogarnąć zbiór słomy 

300 sztuk to jest plan na przyszłość , ale realia to zweryfikują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gargamel160    33
2 godziny temu, Bananek napisał:

Jak ceny? Bo coś ostro straszą w kilku tematach.

Od poniedziałku - 50 gr na wbc  . Oczywiście byk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855

Budynek na rusztach i problem z zbiorem słomy i ścieleniem zażegnany. Widział ktoś wyciąg Delta u opasów? Sam mam ciche plany coś pobudować, ale budynek na rusztach to ogromny koszt na dzień dobry. Myślę o wyciągu Delta i zbiornik zewnętrzny ale na początku postawić rogacze na ściółce. Z drugiej strony jedna strona na rusztach dla sztuk >6-8 miesięcy a maluchy na słomie 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
3 minuty temu, Gargamel160 napisał:

Od poniedziałku - 50 gr na wbc  . Oczywiście byk.

jedni straszą spadkiem inni mówią o stabilizacji, wczoraj dzwoniłem do biernackiego i Kojsa pierwszy mówił ze 1zł w dół po 30 min sam zadzwonił ze może 30gr. dołożyć , a drugi proponował 11.6 netto za R przez telefon i twierdził ze cena nie spadnie.

Wniosek jeden nie panikujmy , bo inaczej będą nas rozgrywać i dyktować cenę.

 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1858
7 minut temu, karol091193 napisał:

Budynek na rusztach i problem z zbiorem słomy i ścieleniem zażegnany. Widział ktoś wyciąg Delta u opasów? Sam mam ciche plany coś pobudować, ale budynek na rusztach to ogromny koszt na dzień dobry. Myślę o wyciągu Delta i zbiornik zewnętrzny ale na początku postawić rogacze na ściółce. Z drugiej strony jedna strona na rusztach dla sztuk >6-8 miesięcy a maluchy na słomie 

Cały czas ruszta chodzą mi po głowie, ale mam obawy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj