Gość

Ceny bydła 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JarekBazydlo    2483
44 minuty temu, Elvis1090 napisał:

jedni straszą spadkiem inni mówią o stabilizacji, wczoraj dzwoniłem do biernackiego i Kojsa pierwszy mówił ze 1zł w dół po 30 min sam zadzwonił ze może 30gr. dołożyć , a drugi proponował 11.6 netto za R przez telefon i twierdził ze cena nie spadnie.

Wniosek jeden nie panikujmy , bo inaczej będą nas rozgrywać i dyktować cenę.

 

Z tego co ja słyszałem to tez od poniedzialku spadek ale mam nadzieje ze jednak bedzie to nie trafiona informacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498
Gargamel160 napisał:

2 godziny temu, Bananek napisał:

Jak ceny? Bo coś ostro straszą w kilku tematach.

Od poniedziałku - 50 gr na wbc  . Oczywiście byk.

Tak nie bardzo ale ok 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1858
55 minut temu, karol091193 napisał:

Budynek na rusztach i problem z zbiorem słomy i ścieleniem zażegnany. Widział ktoś wyciąg Delta u opasów? Sam mam ciche plany coś pobudować, ale budynek na rusztach to ogromny koszt na dzień dobry. Myślę o wyciągu Delta i zbiornik zewnętrzny ale na początku postawić rogacze na ściółce. Z drugiej strony jedna strona na rusztach dla sztuk >6-8 miesięcy a maluchy na słomie 

Koszt zakupu dodatkowego ciągnika,  scielarki,  paliwo , czas obsługi,  gromadzenie słomy,  wybieranie obornika i koszt budowy na rusztach nie wychodzi wcale drożej w dłuższej perspektywie a Twoja wygoda nieporównywalna 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Ja tam wolę na głębokiej ściółce problemu z wybieraniem nie mam a większość chodzi we wiacie więc robienie obory u mnie się nie kalkuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

teraz te eko schematy i inne programy prozdrowotne to za kilka lat możę się okazać żę bedą dopłaty do dobrostanu na głębokiej ściółce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1858

Patrząc co się dzieje np w holandii to nawet zakaz hodowli na rusztach by mnie nie zdziwił 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498
Cybulek17 napisał:

Ile ha słomy rocznie zabierasz ? 

Nie wiem ile dokładnie ha będzie nie jest tego dużo bo około 300bel na rok, jak będzie większa liczba w stadzie to trzeba będzie trochę więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1858
11 minut temu, micgal39533 napisał:

Nie wiem ile dokładnie ha będzie nie jest tego dużo bo około 300bel na rok, jak będzie większa liczba w stadzie to trzeba będzie trochę więcej

Z kolegą we dwójkę od 6 do 2 w nocy potrafimy  300 belek 145cm po jd sprzątnąć z pola . W tym roku na okrojone stado było 1500 zbierane.  Jak popada i nie idzie ruszyć z miejsca a kilkadziesiąt ha rzepaku do posiania goni to nie jest wesoło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855
24 minuty temu, Cybulek17 napisał:

Koszt zakupu dodatkowego ciągnika,  scielarki,  paliwo , czas obsługi,  gromadzenie słomy,  wybieranie obornika i koszt budowy na rusztach nie wychodzi wcale drożej w dłuższej perspektywie a Twoja wygoda nieporównywalna 

O tym nie pomyślałem, ale obornik łatwiej gromadzić na polu zimą i więcej czasu zostaje wiosną czy też latem na transport z gospodarstwa. Ale teraz zamiast ścielarki i rozrzutnika trzeba kupić wóz asenizacyjny który Te nie jest tani jeżeli chodzi o duża pojemność no i do takiej beczki trzeba również duży ciągnik. Ale moim zdaniem gnojowica jest bardziej uniwersalna i szybciej działa jak obornik i dużo można zaoszczędzić na nawozach sztucznych 

18 minut temu, Cybulek17 napisał:

Ile ha słomy rocznie zabierasz ? 

 

9 minut temu, micgal39533 napisał:

Nie wiem ile dokładnie ha będzie nie jest tego dużo bo około 300bel na rok, jak będzie większa liczba w stadzie to trzeba będzie trochę więcej

W moim przypadku przy 100 ogonach, z czego prawie 30 to krowy mleczne na płytkiej ściółce to 10 bel slomy na tydzień po metal fachu to na styk aktualnie, a teraz 10szt byków się pozbyłem. Więc na tydzień muszę liczyć jakieś 12 sztuk. W budynku u opasów maksymalnie co 3 dni ścielenie przy 50 sztukach i zazwyczaj 3 bele na raz od czasu do czasu 4 jak na rozlewają wody z poideł. Do tego słoma do wozu paszowego więc dobre 800 sztuk z zapasem trzeba mieć 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2483
1 minutę temu, karol091193 napisał:

O tym nie pomyślałem, ale obornik łatwiej gromadzić na polu zimą i więcej czasu zostaje wiosną czy też latem na transport z gospodarstwa. Ale teraz zamiast ścielarki i rozrzutnika trzeba kupić wóz asenizacyjny który Te nie jest tani jeżeli chodzi o duża pojemność no i do takiej beczki trzeba również duży ciągnik. Ale moim zdaniem gnojowica jest bardziej uniwersalna i szybciej działa jak obornik i dużo można zaoszczędzić na nawozach sztucznych 

 

Gnojowica lepsza na użytki zielone ale obornik lepszy pod zboża bo daje dodatkowo pruchnice i działa 3 lata. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

U mnie obecnie 40 sztuk z czego 25 jest na luza na tydzień mi idzie około 3-4bel w zależności też od pory roku bo latem to idzie drugie tyle. No ja mam bele zbite porządnie w tym roku zbierałem z kuzynem na jednym kawałku on z 0,5ha ja z 1,2ha zrobiliśmy praktycznie tyle samo bel. Tyle że on po sipmie potrafi dwie belki kiszonki do domu wziąć na szpilki i zawieźć 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1858
8 minut temu, karol091193 napisał:

O tym nie pomyślałem, ale obornik łatwiej gromadzić na polu zimą i więcej czasu zostaje wiosną czy też latem na transport z gospodarstwa. Ale teraz zamiast ścielarki i rozrzutnika trzeba kupić wóz asenizacyjny który Te nie jest tani jeżeli chodzi o duża pojemność no i do takiej beczki trzeba również duży ciągnik. Ale moim zdaniem gnojowica jest bardziej uniwersalna i szybciej działa jak obornik i dużo można zaoszczędzić na nawozach 

My mamy działki blisko domu to idealnie pasowałoby po zniwach na ciętą słome lać gnojowice na rozkład i drugim traktorem uprawki pożniwne a drugie opróżnianie zbiorników na jesień pod qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19450
1 godzinę temu, karol091193 napisał:

O tym nie pomyślałem, ale obornik łatwiej gromadzić na polu zimą i więcej czasu zostaje wiosną czy też latem na transport z gospodarstwa. Ale teraz zamiast ścielarki i rozrzutnika trzeba kupić wóz asenizacyjny który Te nie jest tani jeżeli chodzi o duża pojemność no i do takiej beczki trzeba również duży ciągnik. Ale moim zdaniem gnojowica jest bardziej uniwersalna i szybciej działa jak obornik i dużo można zaoszczędzić na nawozach sztucznych 

 

W moim przypadku przy 100 ogonach, z czego prawie 30 to krowy mleczne na płytkiej ściółce to 10 bel slomy na tydzień po metal fachu to na styk aktualnie, a teraz 10szt byków się pozbyłem. Więc na tydzień muszę liczyć jakieś 12 sztuk. W budynku u opasów maksymalnie co 3 dni ścielenie przy 50 sztukach i zazwyczaj 3 bele na raz od czasu do czasu 4 jak na rozlewają wody z poideł. Do tego słoma do wozu paszowego więc dobre 800 sztuk z zapasem trzeba mieć 

Przy ok 100szt,15 mamek na wybiegu reszta pod dachem tygodniowo 14 kulek po pasówce musi być,do tego dochodzą jeszcze kojce z cielakami ale tam z 2 kulki na miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Krowy mam na rusztach. Piepszenie tez z ta gnojowica. Trzeba to mieszac, zatykaja sie itp. Ale na laki i scieta slome idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1858

Nie wiem z którego roku budynek,  ale teraz już dość ciekawie można rozwiązać mieszanie,  w grodziach na stałe wbudowane mieszadło z dwóch stron i w każdej chwili można włączyć . W kwestii zapychania nie znam się, ale chyba przy żywieniu głównie kuku a sianokiszonką w malutkim % nie powinno być to tak uciążliwe,  CHYBA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    111

75 szt w tym  60 na uwięzi okolo 300 kulek 130 po dobrej prasie wyciag krotoszynski  na2 str 1.5 godz w 2 osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    111
48 minut temu, Szu15000 napisał:

1.5h dziennie przy pomocy oborniku? czy coś źle zrozumiałem?

1.5 g 2× dziennie niemam paszowozu

Edytowano przez nexeqadore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1272

0 godzi x dziennie bo młody ma ferie i mnie nie dopuszcza 😂tylko łażę i kręcę kurna już niepotrzebny jestem☹️

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj