tomek2201

Wilgotnościomierz Dramiński wybór badanego ziarna

Polecane posty

tomek2201    51
Witam. Posiadam wilgotnościomierz ziarna firmy Dramiński taki zasypowy bez młynka. Chcę zmierzyć wilgotność pszenicy i nie wiem którą wybrać na urządzeniu bo jest wybór jakościowa czy zwyczajna. Pszenica wg mnie powinna mieć parametry jakościowe ale podczas pomiaru na opcji pszenica jakościowa wilgotnosc jest 11,5% a pomiar na pszenica zwyczajna 14,7%. Ktoś mi wytłumaczy na czym polega różnica i jaka opcje wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tez tak mam bo taki sam miernik , porównaj na swoim skupie i uzywaj opcji co pokazuje podobnie 

Ja uzywam jakosciowej . pamietaj zeby ziarno nie bylo cieple oraz czyste bo wtedy przeklamuje ze pokazuje mniej 

Mozesz tez w ukrytym menu skalibrowac go aby pokazywal podobnie jak na skupach 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

I jak sypiesz do komory miernika najlepiej sypać poprzez jakiś pojemnik/podstawkę a nie gołą ręką bo też potrafi pokazywać więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W moim mierniku krampa kręconym jest pszeniaca i pszeniaca twarda. którą mam wybrać bo pokazuje inne wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
1 godzinę temu, gustaww napisał:

W moim mierniku krampa kręconym jest pszeniaca i pszeniaca twarda. którą mam wybrać bo pokazuje inne wartości.

a jaką masz pszenice? zwykłą czy twardą?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobra doczytałem w internetach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez HempFarmer
      Witam. Szukam słomy w małych kostkach. Potrzebuje około 700 sztuk ale dokładna ilość po ustaleniu wymiarów pojedynczej kostki. Dobrze sprasowane.
      Lokalizacja nie ma dużego znaczenia bo kostki wyjeżdzają za granice, ale preferowana północno wschodnia część kraju. Transport przyślemy (prawdopodobnie tir plandeka), załadunek po stronie sprzedającego.
      Poproszę o konkretne oferty wraz z ceną i numerem tel na priv.
      Ogłoszenie grzecznościowe. przekaże kontakt kupującemu do kilku najbardziej konkretnych ofert.
      pozdrawiam
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj