Dastan

Wąskie koła do td80d

Polecane posty

Dastan    620

Aktualnie mam opony 480 , a ciągnik będzie pracował glównie w opryskiwaczu i rozsiewaczu nawozów 1200l.  Jaki rozmiar kół szukać? Z tego co przeglądałem to zazwyczaj się jakies przerabiane z popękanymi oponami.  Ktoś wie ile może kosztować wąska felga w serwisie ?  Ewentualnie biorę pod uwagę opcje zamiany jeśli ktoś chciałby szerokie kapcie, a ma węższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189

Ja  posiadam td na węższych kołach.

Na tył  ursus 4512 13.6 r36. na przod r28 trzeba dobrać. Ja mam r24 ale  mógłby miec lepszy promień skretu. Drążek poprzeczny ogranicza skret na zwężonym przodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Przekładasz czy jezdzisz tak cały czas? Felgi od 4512 pasują na piaste czy trzeba przerabiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189

Felga pasuje idealnie.  Przez lato jeżdżę  na wąskich  na jesieni lub wiosnę  jak mokro  zmiana na szerokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

a gdyby na przodzie zostawić tak jak jest czyli 320/70 r24 i go nie zmieniać, a na tył zmieniać na 320/85 r 36? Według moich obliczeń wysokośc takiej opony to 146cm podczas gdy nominalna 480/70 r30 ma 143cm. Różnica wychodzi 3cm inaczej mówiąc 1,5 na bieżniku. Czy to miesci się w tolerancji ? Równie dobrze przednie koła mogą byc zjechane ,a tylne nowe i jakoś to jeździ. Przedni napęd raczej sporadycznie byłby uzywany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189

Moglo by być  ja jakis czas tak jeździłem. Zależy  do czego używany  mi przy ziemniakach przód gniotł rządki. Jak szukałem  felg na przód r24  jakiś  handler proponował mi r28 z oponami z mniejszym balonem mówił  ze srednica wieksza z 1cm lub 2 nie ma znaczenia. Uparlem sie przy swoim i zrobiłem  wg instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Ja tylko w ścieżki w zbożu, które robię na 36cm  i tak sie zastanawiam jak to by było jezdzić z przodem na 32cm. Niby sie mieści na styk , ale też 5 tys zostaje w kieszeni i mniej zabawy przy przekładaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189

Taki handlarz w krajno Zagórze  ma na sprzedarz jx na wąskich kolach ma do niego tez orginalne zadzwon pewnie same kola wąskie by sprzedał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Kół to jest tylko za 4 zaśpiewają koło 10tys, a za sam tył mogę mieć za  5,5 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

A jak dobrać rozstaw ? Uprawiam zboża, ale jest też kukurydza. Swoją drogą jak się mierzy rozstawa, od wewnątrz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Witam, posiadam nh td5.85 i mam zamontowane koła przód  360/70r24 a tył 420/85r34, chciałbym zamontować sam tył węższy bo mi gniecie trochę ścieżki. Jaki rozmiar musiałbym szukać najlepiej z felgą żeby się zgrały z przodem? Pozdrawiam. 360/70r24360/70r24360/70r24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj