dzarjan8111

Spalone żyto

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzarjan8111    271

Witam. Usługodawca zrobił mi zabieg herbicydowy axialem komplet pakiem z winetou (medsulfuron metylowy) w życie i po tygodniu liście żółkną. Z tego co czytam to axial komplet ma rejestracje na żyto ale w packu z winetou tylko na pszenice, pszenzyto i jęczmień. Będzie coś jeszcze z tego żyta czy szykować trzeba będzie pług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael31    36
26 minut temu, dzarjan8111 napisał:

Witam. Usługodawca zrobił mi zabieg herbicydowy axialem komplet pakiem z winetou (medsulfuron metylowy) w życie i po tygodniu liście żółkną. Z tego co czytam to axial komplet ma rejestracje na żyto ale w packu z winetou tylko na pszenice, pszenzyto i jęczmień. Będzie coś jeszcze z tego żyta czy szykować trzeba będzie pług?

może jakieś zdjęcie tego żyta, nie wiadomo czy to że robi się żółte jest w ogóle powiązane z opryskiem na chwasty, może to być spowodowane niedoborami składników pokarmowych albo chorobami grzybowymi, nikt wróżbitą nie jest nikt Ci nic nie pomoże jak nie będzie widział tego żyta 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Powiązane jest napewno bo gdzie opryskiwacz nie sięgną jest wszystko dobrze jak nożem odcięte . Mam tylko ta fotkę dorzucę później inne. Żółto fioletowe przebarwienia w połowie młodych liści 

990F1542-9B23-4DCF-B5A7-98D3DB966284.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Dajesz nadzieje na lepsze jutro. Miałeś coś takiego?  W poniedziałek przedzwonię na infolinie syngenty , może cos się dowiem.

64689E58-6CDD-43B8-882D-E49FD1B9FC66.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie coś to nie ogólnie cała roślina zrobiła się jasno zielona ale ciezko mi powiedzieć czy to przez pogodę bo zimno było 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198
17 minut temu, dzarjan8111 napisał:

Dajesz nadzieje na lepsze jutro. Miałeś coś takiego?  W poniedziałek przedzwonię na infolinie syngenty , może cos się dowiem.

64689E58-6CDD-43B8-882D-E49FD1B9FC66.jpeg

panie.bez paniki dwie  kapsułki stoperanu i czekamy

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Innej opcji chyba nie mam. Chociaż widziałem pare liści już  uschniętych powyżej fioletowej lini. Trudno usiedzieć kiedy źle się dzieje w polu, sam wiesz. Wyrazie czego jeszcze wyjechałbym z owsem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Właśnie axial komplet ma rejestracje a winnetou nie ma mimo ze inne środki z taka sama zawartością metsulfuronu mają , no i axial komplet PACK czyli razem tez nie ma rejestracji na żyto.. może za mocno działają w mieszaninie, dawka na ha była nawet mniejsza na ha niż zalecana... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Napisze Tobie inaczej znajdz mi herbicyd co zniszczy żyto w pszenicy chetnie  kupię bo mam 4 ha pszenicy po życie nie bede musiał wyrywac żyta ...

 

Edytowano przez leonardo111
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907

I co kolego się dzieję z żytem bo byłem dziś na polu i mam to samo, Pryskałem axial komplet pak i winetu  3 tygodnie temu 

Żyto zaczyna mi się wykłaszać i teraz się boję czy nie spalone całe bo na razie górny listek jest taki jak na foto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarox    56

Panowie w tym roku pierwszy raz pryskalem axialem zyto i taka sama sytuacja jak u was... I jak w tamtym roku jakos sobie poradzilo to zyto z tym przypaleniem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriangeo    19
Dnia 29.04.2022 o 00:48, dzarjan8111 napisał:

przeżyło , syngenciarze mówia ze to tylko wizualnie... osttni raz uzyłem to gow..o w zycie

Zdjęcie dziś z Pola Axial + Winnetou 3 tygodnie temu.

Kolego jak wyglądała sytuacja z twoim żytem? Był widoczny spadek plonu, po ilu dniach liście wróciły do normalności  ? 

 

IMG_20220430_162118.jpg

IMG_20220430_162038.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

ja kiedys hybryde popryskalem huzarem i po 5 dniach ochlodzilo sie mocno fioletowe sie zrobiło i juz plonu nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez patryk170
      Witam, mój pierwszy siew żyta jak coś
      Chciałem opryskać żyto hybrydowe na chwasty 2 tygodnie temu, a zamówiony oprysk przyjechał dopiero dzisiaj bo mieli jakieś problemy na magazynie. Niestety było kilka ciepłych dni i żyto na ten moment ma 40-50 cm wysokości a na polu nie mam ścieżek. Na jesień nie pryskałem i teraz na polu jest bardzo dużo wielkich chwastów. I stąd kilka pytań:
      1.Czy jest jeszcze sens pryskać te chwasty gdy są już tak duże i nie wiadomo czy środek zadziała i gnieść to żyto bo raczej już się nie podniesie po kołach, czy już za późno i zostawić nie pryskane a żyto je przerośnie i jakoś sobie poradzi.
      2. Jak co roku mam na polu pasy od nakładek nawozu (siałem 200 kg/ha saletrzaku) i tam gdzie poleciała podwójna dawka jest ładne i ciemne zielone a tam gdzie pojedyncza jest blade i słabsze. Czy jak bym opryskał je mocznikiem + jakieś nawóz dolistny to jest jeszcze szansa żeby nadgoniło w tych słabych pasach czy już za późno.
      3. Ile żyto hybrydowe musiało by dostać azotu w czystym składniku na ha żeby się położyło z nadmiaru.
      4. Czy w życie jest miotła zbożowa czy nie bo ostatnio gadałem z wujkiem i o ten twierdził że w życie nigdy nie ma miotły zbożowej.
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez bartus16
      koledzy pomozcie bo cos nie tak jest z moim z żytem <_< bo zaczyna żołknoc i to co raz gesciej pojawiaja sie zżolkniete listki co to moze oznaczac???????????? :rolleyes:
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj