mariusz1001

john deere 20xx 22xx wytrząsacz poprzeczny

Polecane posty

mariusz1001    5

Witam mam pytanie posiadam jd 2256 i ma on zdemontowane palce wytrząsacza poprzecznego tzn tej druciastej gwiazdy nad wytrząsaczami, pasek jest zdjęty ale pasek mam ale nie mam tych palców  wiem że do rzepaku trzeba je sciągać a do pszenicy zakładać ?? czy bez tego też bedzie kosił zboża ? ktos nim kosił bez tego widać bo w kombajnie ostatnio była koszona pszenica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24

U mnie w 2054 niema w ogóle -nie było fabrycznie założone-kombajn niedawno kupiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo10    5

Witam. Kupując ten model kombajnu w tym roku miałem ten sam dylemat. Niektóre modele miały ten wytrzasacz poprzeczny, niektóre były bez a jeszcze inne miały wal bez drutów. Rozmawiałem z kilkoma osobami i zdania były różne ale na maile odpisały mi 2 osoby które użytkowaly ten model kombajnu kilkanaście lat (można powiedzieć że mają ten model w paluszku) to twierdzą, że ten wytrzasacz poprzeczny robi w zbożu za***ista robotę i chcąc wykorzystać w pełni wydajność kombajnu (żeby wytrzasacze nie miały strat) jest potrzebny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo10    5

Możesz obejrzeć jednego z YouTuberów który użytkuje serię 22 i wypowiada się w swoich filmach na temat wytrzasacz poprzecznego, do zbóż zakłada omawiane wyżej druty

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1001    5

Czyli wychodzi na to ze to była opcja dodatkowa, a ty pablo10 kupowałes te palce w oryginale czy zamiennik? Bo u mnie nie ma palców i nie ma obejm tych co sie montuje palca, macie moze namiar na zamiennik tej obejmy? Bo w necie widziałem tylko oryginał za 108zl kupic 20szt i 20 palcow to juz ładny pieniadz. A youtubera masz na myśli kule ?

Edytowano przez mariusz1001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo10    5

Tak mam na myśli Kule. Powiem tak jak już zapoznałem się z tematem to szukałem i znalazłem taki egzemplarz który miał wszystko w orginale i ma ten wal razem z drutami. W jakiej miejscowości kupiłeś swój? Wydaje mi się, że to nie była opcja, tylko standard jeżeli złożeniem pierwszego właściciela było koszenie zboża. Jeżeli z założenia kombajn miał kosić, rzepak, słonecznik, kukurydzę itp. to ktoś mógł go sobie skonfigurować bez tego wytrzasacz. 

Edytowano przez pablo10
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1001    5

Kupiłem go przez znajomego przyjechał do mnie bezposrednio z francji ale z jakiej miejcowosci nie mam pojecia, z tego jak juz go przejrzalem i powyciagałem rozne smieci,kurz, slome to widac kosił rzepak pszenice jeczmien i jakis owies. I pracował w zakamienionych terenach bo slimak hedera troche powginany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24

Czy na tej przekładni- tak zwanej nawrotnej,do kturej zapina się wałek od napędu hedera ,jest taki jałowy luz ? To znaczy jak pokręcam za pas to dopiero za chwile zaczyna napędzać podajnik gardzieli.Ja też teraz kupiłem kombajn., proszę o kontakt to moze jakieś rady-pytania mile będą widziane 791940336.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj