MariuszKlim

Wał Strunowy na łożyskach czy tulejach?

Polecane posty

MariuszKlim    30

Witam. przybieram się do modernizacji mojego kultywatora 3m, Chcę do niego z tyłu podczepić wał dociskowy pojedynczy (ograniczony budżet).

Łożyskowe są lepsze, nie zacinają się łożyska jak w piachu pracuje wał? Bo też widziałem że są na tulejach gumowych ale nie wiem jak z trwałością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Kupuj na łożyskach

Miałem na tulejach

Teraz mam na łożyskach

Na tulejach lipa no wyciera się szybko, a w dodatku wyciera się i ośka wałka, nie dość że tuleja do wymiany to i oś do napawania i obróbki, a na łożysku najwyżej łożysko.

Ale już 4 lata i nic luzu na łożyskach.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Tylko na łożyskach, tulejki bardzo szybko się wycierają. Różnica w cenie znikoma

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

pany to trzeba smarować. walek 2m ma przeszlo 10 lat robi ponad 20 ha rocznie i tulejek nadal nie trzeba wymieniać


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

ja mam germańskiego Schmotzera to w oryginale był na tulejach dębowych bez możliwości smarowania. Jak go kupiłem to zmieniłem te tulejki bo miały już luzy na tulejki wytoczone z tekamidu. Od remontu minęło już może 10 lat i niczego nie smaruję i luzów też nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Zarówno jedno i drugie rozwiązanie jest dobre pod warunkiem że jest zrobione fajne zabezpieczenie przed ziemią np. ,, zamek ,, z rur który umożliwia dostanie się ziemi do tulejki czy łożyska 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
15 godzin temu, piotrkrk25 napisał:

ja mam germańskiego Schmotzera to w oryginale był na tulejach dębowych bez możliwości smarowania. Jak go kupiłem to zmieniłem te tulejki bo miały już luzy na tulejki wytoczone z tekamidu. Od remontu minęło już może 10 lat i niczego nie smaruję i luzów też nie ma.

Może masz dobrą ziemię co drudkami przelatuje

Umnie ziemia jak mąka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj