jakub_bb

Claas Ares oś Carraro. Dziwne odgłosy! Pomocy!

Polecane posty

jakub_bb    1

Witam, mam pewien problem, Chodzi mi o przednia oś Carraro w Claasie Aresie. jak np oram i trzeba uzyc blokady stanę zalcze i jak jade do 6km/h jest okej nic sie nie dzieje ciagnie CHYBA bo nigdy nie moge zwrocic uwagi na to czy obydwa koła przednie kreca razem. Tył ciągnie na dwa koła porzadnie, chodzi mi o dziwne hrobotanie z przedniej osi wlasnie podczas jazdy na blokadzie kiedy ciagnik zaczyna tracic przyczepnosc zaczynaja sie dziwne odgłosy. zmieniłem olej ostatnio na taki jaki zaleca producent czy problem sie rozwiaże ? nie wiem czy mam sie bać czy sa tam jakies działania ukryte ze tak to nazwe o których nie wiem. Bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Olej, który wymieniłeś jest do przekładni LS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

A wcześniej był zalany zwykły 80W90? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Oś przednią masz z mechanizmem samoblokującym. Niezależnie od tego czy tylna blokada jest włączona. Prawdopodobnie masz luzy na zwrotnicach lub zużyte elementy mechanizmu blokującego w moście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub_bb    1
3 godziny temu, vat napisał:

A wcześniej był zalany zwykły 80W90? 

wcześniej był zalany ten co w skrzyni 10w40.

23 minuty temu, Rowan napisał:

Oś przednią masz z mechanizmem samoblokującym. Niezależnie od tego czy tylna blokada jest włączona. Prawdopodobnie masz luzy na zwrotnicach lub zużyte elementy mechanizmu blokującego w moście.

Można by coś wiecej wiedzieć co tam mogło się zuzyć mniej wiecej wiadomo nikt nie widzi tego przez komputer ale mniej wiecej opisać co mogło sie tam zuzyc? chyba ze to wina oleju..

 

2 godziny temu, aprochota napisał:

nie było jakiś opiłków w oleju?

w dyferencjale nie było bytnio minimalnie jakieś ale zrobiłem płukanke ropownica i na drugi dzien zalałem olejem taki jaki powinien być. w zwolnicach troche było syfu ale zagladałęm tam wszystko jest w bardzo dobrym stanie i tez wymyłem cały srodek.

25 minut temu, Rowan napisał:

Oś przednią masz z mechanizmem samoblokującym. Niezależnie od tego czy tylna blokada jest włączona. Prawdopodobnie masz luzy na zwrotnicach lub zużyte elementy mechanizmu blokującego w moście.

czyli jeśli załacze blokadę to tylne koła tylko sie blokują a przod to jest calkiem co innego dobrze to rozumiem? ze on sie blokuje kiedy jemu pasuje w porownaniu do tyłu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Do rozebrania dyferencjał. Pomiędzy tarczkami ls są przekładki, które mają wypustki. Był zalany zły olej i te wypustki zrobiły malutkie rowki w obudowie dyfra i teraz nie pozwalają tarczkom się rozejść.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub_bb    1
9 godzin temu, vat napisał:

Do rozebrania dyferencjał. Pomiędzy tarczkami ls są przekładki, które mają wypustki. Był zalany zły olej i te wypustki zrobiły malutkie rowki w obudowie dyfra i teraz nie pozwalają tarczkom się rozejść.

rozumiem a to jest jakis ogromny koszt? bo martwie sie zeby nie rozwaliło nic wiecej.. i tak latem trzeba rozebrac caly most lacznie z dyferencjałem poniewaz jest przeciek od wałku ataku ktory idzie do srodka i napedza go wał z skrzyni. czyli ewentualnie jak zrobi się te przekładki to ucichnie wszystko i bedzie ciagło na wszytkie 4 koła tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

To zależy jak głębokie rowki się zrobiły, jeżeli jeździłeś na złym oleju niezbyt długo to pewnie wystarczy to dotrzeć papierem ściernym i tyle. 

Ostatnio znajomy też zalał zły olej w Zetorze 7340 z turem - trzeszczało jak diabli z rok, po tym czasie wymienił olej i trzaski ustały, no prawie ustały

ups. właśnie zauważyłem, że pytanie było ponad pół roku temu więc pewnie nieaktualne - dopiero teraz dostałem powiadomienie.

Właśnie coś działałeś w tym czasie w temacie?

Edytowano przez vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Taki znalazłem w instrukcji 

 

IMG_20210730_213345.jpg

IMG_20210802_121430.jpg

Edytowano przez Mecha
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam, posiadam Claasa axiona 810 cebis 2008r i chciałbym zwiększyć prędkość bo ma włączoną ekonomiczna jazdę na biegu D  (ma zablokowane obroty)
      Chcę ten zabieg zrobić bo chodzi w transporcie i nie wiem czy tylko komputerowo czy jak 
       
    • Przez Seba243
      Witam czy ktoś posiada jakiś schemat poodłączenia Ls? . W rozdzielaczu mam tą kasetę do ktorej przykręcone są przewody zasilania , powrotu i sygnału . Ale ciągnik wogole nie reaguje na sygnał i nie daje cisnienia na złącza . Maszyna jest sprawna bo była sprawdzona na innych traktorach . Zauważyłem że we wszystkich innych axionach w okolicy posiadających sprawny Ls przy zasilaniu rozdzielacza jest trojnik i gdzieś idzie jeszcze przewod a u mnie jest tylko kolanko



    • Przez wiesio90
      Witam wyskoczył mi komunikat taki. W instrukcji nie mogę odnaleźć co to może być ? 

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj