Polecane posty

tomash    7

ponawiam moje pytanie.

Czy po złożeniu wniosku o płatność na młodego rolnika z naboru 2010 dostawaliście jakoś znać ze wszystko gra i kasa jest na koncie czy zupełnie zadna wiadomość juz nie przyjdzie??

tylko wypatrywać kasy w banku??

bo wniosek o płatnośc złozony 29.04 i do dzis cisza.... :(


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bEaTkA    0

tomash a podpisałeś umowe z agencją czy po tym jak zlożyłeś wniosek to jest cisza??? bo ja to sie nie znam tak super na tym ale jeśli umowy z agencją nie podpisałeś to i kasy na koncie nie bedzie....

 

 

A wie ktoś może ile w tym roku jest już wniosków z małopolskiego na młodego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

tomash a podpisałeś umowe z agencją czy po tym jak zlożyłeś wniosek to jest cisza??? bo ja to sie nie znam tak super na tym ale jeśli umowy z agencją nie podpisałeś to i kasy na koncie nie bedzie....

Tylko, że w młodym rolniku nie podpisuje się z Agencją żadnej umowy. Odnośnie wniosku o płatność jeśli nikt z tobą się nie kontaktował to możesz czekać na wpływ kasy na konto, ewentualnie zadzwoń do Oddziału Regionalnego. W tym działaniu nie ma żadnej informacji zwrotnej o dokonaniu przelewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bEaTkA    0

CYTUJE:

W najbliższym naborze wniosków o udzielenie wsparcia „Ułatwiającego strat młodych rolników”, będą mogli skorzystać także ci którzy złożyli wnioski w poprzednim naborze, ale nie podpisali jeszcze z Agencją umów.

Czyli podpisuje się z Agencja umowę-choć mogę się mylić oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Oczywiście, że się mylisz... a właściwie to myli się autor tekstu, który zacytowałaś.

zaproponowano, że wszyscy wnioskodawcy z 2010 r., którzy spełniali warunki do przyznania premii dla "młodych rolników", a otrzymali decyzje odmowne ze względu na brak środków finansowych, będą mogli otrzymać wnioskowaną pomoc, pod warunkiem, że nadal spełniają wymagania określone w przepisach. ARiMR wyśle do nich pismo, w którym zapyta, czy "młody rolnik" zainteresowany jest w dalszym ciągu otrzymaniem wsparcia. Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi, wydana wcześniej decyzja o odmowie przyznania pomocy, zostanie przez ARiMR uchylona

Gwoli ścisłości.

Po złożeniu wniosku o płatność dostaje się albo kasę albo wezwanie do poprawek. Żadnych umów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

tak więc też myślałem.. po miesiącu cisza to być moze mam wszystko ok i tylko czekać na przelew :)

bądzmy dobrej myśli :) znajde numer to zadzwonie do arimr i sie dopytam :)


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Wniosek o płatność można wysłać pocztą do ARiMR czy trzeba osobiście do nich jechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bEaTkA    0

Płatność następuje po pozytywnym rozpatrzeniu

wniosku i podpisaniu umowy pomiędzy rolnikiem

a Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W umowie rolnik musi zobowiązać się między innymi do

prowadzenia gospodarstwa przez co najmniej 5 lat od

otrzymania pomocy, umożliwienia przeprowadzenia

kontroli – wizytacji terenowej w miejscu realizacji

projektu oraz wglądu w dokumentację dotyczącą tego

projektu przez co najmniej 5 lat od otrzymania

dotacji.

 

Poczytajcie więcej o tym bo nikt pieniędzy na piękne oczy nie daje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

W piątek o 9 złożyłem wniosek i byłem w mazowieckim 171 :) W znaku sprawy są to ostatnie cyfry przed ostatnim ukośnikiem. Za nim jest już tylko "11". Pytałem się o to faceta co mi przyjmował wniosek.(Odpowiednio tam jest ...-OR(tu dwie cyfry oznaczające oddział regionalny) i dalej już numer złożonego wniosku/11). W Agencji nikogo nei było wtedy a przyjęcie dokumentów to mniej niż 5 minut. :)

 

 

ja dziś składałem w Lublinie, to wg tego co kolega napisał to składałem jako 209 ;)

całość złożenia zajęła 20 minut (z czekaniem w kolejce)

 

pozdro


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A czekałes w tej kolejce przed "pokojem przesłuchan" czy w nim ? bo jak ja składałem to kolejka była na zewnątrz w korytarzu a chamstwo się wpychało od razu do pokoju :lol:

 

Wie ktoś jaki jest limit na lubelskie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0
Napisano (edytowany)

ja też myślałem że kolejka jest przed pokojem, więc się zapytałem i dobrzy ludzie powiedzieli że mam wejść i tam do okienka, przed okienkami były 3 osoby. 5 minutek poczekałem i już było wolne. i złożyłem w okienku.

 

tutaj jest link ile ludzi dostało w poprzednich naborach

 

http://www.arimr.gov.pl/uploads/media/24052011_MR_7-13.pdf

Edytowano przez jacumi

MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

A ja wysłałem pocztą :D Do warszawy gnać 120km to bez sensu:)


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

O matko..Wrocław 8 wniosków, no normalnie szok :D

To ja chyba jutro będę 9 bo w końcu się wybiorę i zawiozę, mam 100km ale sama śmignę autem zawieźć.

 

A jeszcze takie pytanie, jak składaliście papiery to mieliście też już pokserowany dowód, świadectwo potwierdzające kwalifikacje itd., czy kserowaliście to u nich na miejscu?

Edytowano przez Madzia20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja miałem pokserowane ale w odr powiedzieli mi zeby miec orginał bo być może agencja nie chonoruje czyichs kserówek tylko zrobi sobie swoje ;) Ale ze składałem wniosek 10minut przed zamknieciem arimr to obsługującej mnie pracownicy sie spieszyło i tylko zerknęła na orginały a wzięła moje kserówki jako załączniki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Aha, bo mi też mówili w ODR żebym nic nie kserowała w arimr mają mi skserować.

Więc nie będę już nigdzie latać po ksero i oni skseruja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ja kserowałem w ARiMR bo musi być podbite przez agencje że jest zgodne z oryginałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

mi w powiatowym ARIMR skserowali i bodbili ze zgodnością z oryginałem , i wsio do gorzowa, ale to było w zeszłym roku, teraz się ciesze z nowych maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Obyśmy w tym roku też się cieszyli z nowych maszyn :rolleyes: długo trwa rozpatrywanie wniosków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

witam po przerwie, długo tu nie zagladałem i zupełnie straciłem wątek. Ja jeszcze z naboru 2010. Ok miesiaca temu dostalem dopiero decyzję. Parę dni temu wysyłalem korekte do biznesplanu i teraz zamierzam zabrac się za reszte formalności. Orientuje się ktoś gdzie w tym watku znajde po kolei miejsca do których sie musze udać. Kiedyś mi przewinelo się bo ktoś to pisał. A może ktos sie pofatyguje i w skrócie napisze ;)

Po otrzymaniu samej decyzji nalezy chyba wysłac im wniosek o płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julek34    0

jesli wszystkie dokumenty masz ok wraz z wyciagiem ewidencjii dzialek to mozesz wysłac albo dostarczyc osobiscie nakaz platnosci i potym czekasz na kase o ile niebedziesz mial poprawek :P najlepiej tydzien po dostarczeniu nakazu platnosci zadzwonic do osoby prowadzącej twoją sprawe i sie dowiedziec czy wszystko jest ok i kiedy papiery zostaną wyslane do wa-wy .ja jestem juz po 2 poprawkach :/ w czwartek bede wiedzial czy wszystko jest juz ok.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

ja nie miałem nic skserowanego i pani wszystko sama sobie skserowała, ale jak ktoś będzie miał skserowane to też dobrze. pani sobie opieczątkuje (nawet jak sama kseruje to pieczątkuje)i wsio :)


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek2405    0

Witam. Składał ktoś w ostatnich dniach wniosek w Wielkopolsce ? Wiadomo czy jest dużo chętnych ? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

"Na oko Karola" pieniędzy starczy na styk, albo ciut zabraknie


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj