Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nharek    1

Witam. Byłem w agencji od nośnie tego podania na przejęcie zobowiązań. Pani uprzejma powiedziała żeby to napisać własnymi słowami, tylko czy w podaniu pisać ze np program był brany w 2011 roku i na co byl wykorzystany? Chciałbym to jakoś dobrze ująć w słowa by miało ręce i nogi. Pisał ktoś coś podobnego?

Pablo16    13

Do Freetaxi . Czy jeśli w biznesplanie do MR mam wpisane że moje stado bydła przez cały okres będzie składało się z  24 krów mlecznych  a chciałbym jedną krowę wybrakować a na jej miejsce wstawić upatrzoną i zaklepaną jałówkę która się ma cielić za 1,5 mc   to czy agencja może się mnie za to czepiać?

Tak się zastanawiam, mając 12 krów i chcąc mieć 14-16 krów do realizacji biznesplanu czy ubiegając się o premię na dojarkę przewodową wniosek nie zostanie odrzucony ze względu na zbyt małą liczbę krów?

Wiadomość z agroFakt.pl

mati0907    2

We wniosku miałem zadeklarowane działki tylko z użytkami rolnymi a wydzierżawiłem teraz całe gospodarstwo z lasem i na umowie dzierżawy są dwie dodatkowe działki, będzie to jakiś problem w agencji ???

mrozon07    9

Może wiesz który rok będzie brany pod uwagę względem wzrostu wartości ekonomicznej (SO)?

Czy mogę wziąć rzecz której nie ma na liście np. zbiornik do paliwa ?

Czy to prawda że trzeba już mieć zaplanowane uprawy na 5 lat?

artek27    0

Możesz zmienić formę przekazania. Robisz zmianę do wniosku i można wysłać razem z wnioskiem o płatność. 

dzięki pozdrawiam :mellow:

fulton    4

a jak freetaxi z tą moją brona będzie problemu bo z tego co się dowiadywalem to nie a co Ty o tym myślisz?

matiliber    0

Pytanie do nowego naboru.

Jak to w końcu jest z dzierżawą tego 1ha potrzebnego przed złożeniem wniosku. Cały czas myślałem, że potrzebna jest umowa z datą pewną na okres 10 lat (wystarczy, że będzie potwierdzona w urzędzie gminy), jednak teraz znajomy z odr dowiedział się od pracowników arimr, że umowa musi być na okres maksymalnie 1 roku.

Jak to w końcu jest z tą umową?

Ponawiam pytanie, czy wystarczy, że ta dzierżawa będzie na np pół roku?

sony87    0

czy jeśli chce zmienić mój wniosek o pomoc to mam pisać podanie czy prośbę, czy po prostu zanieść zmieniony wniosek z wnioskiem o płatność i planem gospodarstwa i złożyć razem ?

Pawel328    127

@freetaxi mam pytanie, w przyszlym tygodniu zloze poprawki, a co z wnioskiem o platnosc, bo zaswiadczenia z KRUS nie bede mial. Wniosek o platnosc zlozyc jak juz zaswiadczenie dostane czy tak jak juz ktos pisal kilka postow wstecz ze mozna bez zlozyc.

Endriu42    10

Możesz złożyć bez, dostaniesz wezwanie do uzupełnienia wniosku.

czy jeśli chce zmienić mój wniosek o pomoc to mam pisać podanie czy prośbę, czy po prostu zanieść zmieniony wniosek z wnioskiem o płatność i planem gospodarstwa i złożyć razem ?

Musisz napisać pismo czy to nazwiesz podanie czy prośba to nie ma wiekszego znaczenia, abyś napisał w piśmie co i dlaczego chcesz zmienić.

rafalkom555    13

@freetaxi mam pytanie, w przyszlym tygodniu zloze poprawki, a co z wnioskiem o platnosc, bo zaswiadczenia z KRUS nie bede mial. Wniosek o platnosc zlozyc jak juz zaswiadczenie dostane czy tak jak juz ktos pisal kilka postow wstecz ze mozna bez zlozyc.

Przy składaniu dokumentów w krus, niech wystawia ci zaswiadczenie o tym że przyjeli od ciebie dokumenty do ubezpieczenia i to wystarcza, ja dostałem po 3tygodniach wezwanie do uzupełnienia wniosku. A i krus pośpiesz bo nawet po 3tygodniach papiery leżały na biurku i przy mnie wprowadzali do systemu i drukowali kwitek do opłacenia skladki ;)

Mam takie pytania :

Czy jeżeli zmieniłbym biznesplan z produkcji roślinnej na zwierzęcą to czy jest muszę trzymać się ułożonej struktury zasiewów przez 5 lat ?

Zmienili się właściciele dwóch działek i muszę zmienić dwa wypisy z rejestru i zrobić to muszę przed złożeniem wniosku o płatność a chciałbym zmienić maszyny i biznes plan na bydło i czy te dwie zmiany mogę zrobić po złożeniu wniosku o płatność ?

Zadeklarowałem że wydzierżawię całą ziemie i teraz czy umowa dzierżawy może być poświadczona w urzędzie gminy przez sekretarza gminy i czy będzie ona się liczyć? Chodzi mi oczywiście o stary nabór. Pozdrawiam.

Edytowano przez MirekCase4230

pp1208    427

u mnie tez dzis przyszla decyzja z ostatniego przesunięcia. 

Nie przeszkadza to ze ja juz mam gospodarstwo przepisane od roku i składałem wniosek o dopłaty ??

mam pytanie do freetaxi składałem wniosek na MR na nowy nabór teraz kilka dni temu . I chce zakupić prase zwijajacą czy ta nowa prasa musi być z 2015 nowa nieużywana , czy morze być to nowa prasa np. po pokazowa z rocznika np. 2013 . Bo zdarzają sie nowe prasy nieużywane z 2013 które np sie nie sprzedały i niewiem czy można taką prase zakupić .

lukaszgg    1

Mam pytanie jeżeli w biznesplanie na 2015 rok wpisałem że będę siac 2 hektary pszenicy a zasialem 3 hektary to czy zmianę biznesplanu muszę zrobić przed wnioskiem o płatność czy mogę zrobić to trochę później ?

pp1208    427

u mnie tez dzis przyszla decyzja z ostatniego przesunięcia. 

Nie przeszkadza to ze ja juz mam gospodarstwo przepisane od roku i składałem wniosek o dopłaty ?

zna ktoś odpowiedz ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?