Skocz do zawartości

Polecane posty

Boniek    1

Ja jestem w okolicach 350 w mazowieckim. Kolejka była ok 100 osób, a wczoraj chyba ze 300.

Wiadomość z agroFakt.pl

hemia23    0

A czy ktoś się może orientuje jak sprawa wygląda w pomorskim? jaka pula? i ile wykorzystna na razie?

zetorek123    9

A orientuje się ktoś ile mogą przyjąć wniosków w mazowieckim?

Mogą przyjąć około tysiąca a już przyjeli około 400 - 450. Uważam że nabór jeszcze potrwa na pewno do końca miesiąca bo chętnych jest coraz mniej.

xsc    54

Z tego co wyliczylem w mazowieckim maja kase na 873 wnioski.

janusz20    105

Mogą przyjąć około tysiąca a już przyjeli około 400 - 450. Uważam że nabór jeszcze potrwa na pewno do końca miesiąca bo chętnych jest coraz mniej.

Chętnych to jest dużo tylko nie każdy może spełnić warunki np. Ja użytków rolnych własnych posiadam 5ha a wraz z dzierżawami 44ha i nie moge z premii skorzystać bo dzierżawy od osób prywatnych więc po temacie.

rafftti    2

Dzięki chłopaki za odpowiedź. Podbudowaliście mnie tą informacją ja jutro jadę zawieść papiery, a już myślałem, że nie załapie się.

zetorek123    9

Z tego co wyliczylem w mazowieckim maja kase na 873 wnioski.

Tak ale ogłoszą koniec naboru po wykorzystaniu 120% a to ponad tysiąc wniosków.

suzuki550e    1

w Częstochowie pustki na samym początku było kolo 30 ja byłem 23 a po mnie spokój więc nie ma obaw

lubuskie, gorzóe wlkp. zajechałem na 10;45, pustki, ale przedemną złożyło już 40 osub

Dlok    0

A czy ktoś się może orientuje jak sprawa wygląda w pomorskim?

W pomorskim są pieniądze na 216 wniosków, a przyjęto już ponad 250, więc na pewno w czwartek przekroczą 120 % i w piątek będzie koniec naboru

Wacek21    35

Liczy sie termin wysłania czy termin dostarczenia wniosku poczta?? Bo ja dzis wysłałem o 11 a w śląskim jest juz 71% ...

kat181    5

Witam, ja także wysłałem pocztą pierwszego dnia w kujawsko-pomorskim, mówiąc szczerze nie liczyłem że to aż tak szybko pójdzie bo bym się wybrał osobiście. Tak czy inaczej kiedy dzwoniłem w czwartek zeszłego tygodnia do agencji to pracownik nie potrafił mi udzielić odpowiedzi w jaki sposób wnioski wysłane pocztą będą dokładane do kolejki. Pewne jest jedno że liczy się data stempla pocztowego więc dzień składania wniosku to dzień w którym list nadano. Po zadaniu rundy dodatkowych pytań zasugerowałem że może wnioski będą dołączane jako ostatnie z danego dnia(dnia wysłania) w kolejności jak dochodzą, po czym usłyszałem niepewne tak.

Nie wiem na ile to jest prawdziwe bo w końcu sam zasugerowałem tą kolejność, w każdym razie jeśli ktoś wysyłał wniosek a następny dzień nie jest dniem ostatnim przyjmowania wniosków może spać spokojnie (no chyba że list nie dotrze wcale). Niestety ja spać spokojnie nie mogę bo jak dołączą mój wniosek za wnioski złożone we wtorek to na bank jestem poza 100% środków.

yacenty    565

a było jechać osobiście i nawet postać sobie troszkę w kolejce, no ale nie każdemu się chciało, nie każdy mógł - teraz nie miejcie pretensji.

osobiście słyszałem wersje że najwyższy priorytet bedą miały wnioski łączone z rentami strukturalnymi, czyli syn składa na MR a za tydzień ojciec składa o rentę.

Ciekawe ile w tym prawdy a ile bajki?

lukaczmarek    265

ja słyszałem że priorytet bedą miały te wnioski w których wymagania spełnione są w 100% tzn nie trzeba uzupełniać wykształcenia, ilości ziemi, itp ale to też wszystko nieoficjalne źródła

luki15146    13

Przed chwila w agrobiznesie wypowiadał się z-ca kierownika czy tam prezesa agencji i z jego mowy wywnioskowałem ze najpierw trzeba im przedstawić faktury itd a dopiero później oni przelewają pieniądze. To prawda? Nie składałem jeszcze wniosku w tym roku, ale myślałem że najpierw oni dają pieniążki....

NiKa    0

Przed chwila w agrobiznesie wypowiadał się z-ca kierownika czy tam prezesa agencji i z jego mowy wywnioskowałem ze najpierw trzeba im przedstawić faktury itd a dopiero później oni przelewają pieniądze. To prawda? Nie składałem jeszcze wniosku w tym roku, ale myślałem że najpierw oni dają pieniążki....

z tego co ja wiem to na przedstawienie faktur masz 3 lata

A jak w woj podkarpackim?? wiecie coś?

yacenty    565

wiemy

jest strona Agencji na której jest wszystko dokładnie opisane łącznie z danymi ile wniosków wpłyneło na jaką kasę - ostatnia aktualizacja była wczoraj o 15.30

NiKa    0

Ja byłam wczoraj w Rzeszowie o godz 13.23 bylam 107 o o 15.30 Agencja podała 117 a pieniądzyma chyba wystarczyć na podkarpaciu na ok 161 wniosków, wiec może sie załapie, no chyba ze im sie nie spodoba mój biznesplan :)

xsc    54

Yacenty mozesz dac link do tych danych, lub napisz gdzie to znjade... szukam szukam i nie widze;)

yacenty    565

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci.html tu sa wszystkie informacje na bieżąco

o już zwinęli ta informacje

za to jest coś bardziej ciekawego: http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/minister-rolnictwa-zwieksza-pule-pieniedzy-na-premie-dla-mlodych-rolnikow-i-wszystkie-or-arim.html

zdwoili pulę i teraz starczy kasy na 10tyś osob a nie na 5tys jak było do wczoraj

xsc    54

To widzialem... ciekawe dlaczego znikla tamta informacja

yacenty    565

dlatego ze dali dziś więcej kasy i na nowo przyjmują wnioski - tym samym tamta informacja straciła sens

były tam 2 województwa co miały po 140-150% kilka po 125-230 i większość koło 100, odstawało tylko nasze - we Wrocławiu tylko 30%

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?