Polecane posty

freetaxi    947

W premii dla młodych rolników w ogóle nie przeprowadza się postępowania ofertowego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Ja mam pytanie odnośnie przetargów na maszyny z mr 2016. Czy już to wprowadzili czy jeszcze nie? Bo kasa na koncie i chciałbym złożyć zamówienie na maszyny a przy zamówieniu 3msc dostanę zniżkę 2% a fajnie by było wiosną polatać nowym siewnikiem

hehe kolego trochę mnie rozbawiłeś co to jest 2 % co inego jak by 20 % a który to diler daje aż 2 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Na przyczepie za 40 brutto katalogowo  dostałem od razu 3 tysie rabatu więc twoje 2% wypada słabo, zmień dilera albo lepiej targuj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek714    0

freetaxi thx

maniek: te 2% to dodatkowo za zamówienie 3msc a nie  odbiór sprzętu po tygodniu. a rabat względem katalogu to inna sprawa. Jak zostawię w 1 miejscu 90tys to napewno coś utarguje.

Na MR biorę zestaw unia plus 3m na talerzówce  700kg zasypu, wał pakera, redlice talerzowe kółka dogniatające. 2 maszyna to ścierniskowiec unia kos w wersji z 2 rzędami talerzy. Jak ktoś ma jakieś znajomości to ile w Polsce mogłoby to kosztować. Ja jestem z okolic Zamościa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

a faktury rozliczam odrazu czy z wnioskiem o 2 rate czyli za dwa lata nabór 2015? freetaxi pomożesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

i właśnie maszyny musimy kupywać od tych firm co są oferty w agencji czy mamy zupełną dowolność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

możesz kupić jakiej chcesz marki byle szerokość i wielkość   za to co masz punkty było info potwierdzone bo sam się pytałem u zrudła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Czy dopóki nie uzupełnię wykształcenia to nie mogę złożyć wniosku o płatność drugiej raty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Witam. Jakie dokumenty prócz aktu własności gruntów należy złożyć z wnioskiem o płatność 1 raty MR? (nowy) Z góry dziękuję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Witam. Jakie dokumenty prócz aktu własności gruntów należy złożyć z wnioskiem o płatność 1 raty MR? (nowy) Z góry dziękuję .

 

Przeczytaj decyzje i sie dowiesz... Niektóre pytania zadawane w tym temacie są wynikiem hmm lenistwa, bo jak to inaczej nazwać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

ma ktoś jakiś wzór tablicy informacyjnej na młodego rolnika 2015 nabór w pdf lub czymś podobnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tablica zaraz będzie niepotrzebna bo zmieni się rozporządzenie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Witam. Jakie dokumenty prócz aktu własności gruntów należy złożyć z wnioskiem o płatność 1 raty MR? (nowy) Z góry dziękuję .

 

Wydruk księgi przychodów i rozchodów, jakieś faktury np za pasze, śor, nawozy no i te akty - u mnie to wystarczyło z Krusu nic nie trzeba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Tablica zaraz będzie niepotrzebna bo zmieni się rozporządzenie. 

no to pięknie przed świętami straciłem na nią 100 zł  ;[ widzę że muszę się wstrzymać z montażem, a kiedy ma wejść to rozporządzenie i czy będą jeszcze jakieś inne zmiany w wymogach? freetaxi a te nasze wnioski z naboru 2015-16 idą teraz do biur regionalnych czy pozostają w BP 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i k**wa moje 80zł pujdzię sie rypać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2137    0

ja też po świętach wybuliłem na tablice... ale skoro się zmieniło w jedną stronę to może zawsze się znów zmienić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostry45    5

Kolego freetaxi mam pytanie. Załapałem się na MR z ostatniego chyba sierpniowego przesunięcia funduszy na ten cel w 2015 r. Dostałem 100 tys za połowę kupiłem maszyny wiosną 2016 r a za resztę chciałem kupić bydło czystej rasy. Jednak teraz plany się zmieniły i tutaj pytanie: czy jest jeszcze możliwość zmiany biznesplanu z bydła na coś innego np maszyny w przypadku kiedy część pieniędzy juz jest wydana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Możesz zmienić.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

witam, a czy na fakturze zakupu maszyny nabor 2015 musi byc numer maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Tak. Nr fabryczny, symbol/model, Producent .  Wszystkie te dane powinny się znajdować w inf. dodatkowych na FV .


Tak nr fabryczny  symbol/model  i producent wszystkie te inf. powinny być zawarte na FV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    571

Witam

Nabór wrzesień 2015. Koledzy po fachu jak to jest z tymi punktami? Czytałem rozporządzenie zmieniające i tam jasno pisze że punkty maleją z 15 na 12. Czy my z nabory 2015 łapiemy się na te 12 punktów? Zrezygnowałbym z planu nawozowego. W BP nikt na 100% nie jest w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie. A tak aproppo czy u Was w BP też tak trudno dowiedzieć się na 100% że trzeba to i to od tego czasu do tego? Ja przez to zwlekałem z złożeniem wniosku do ostatniej chwili bo boję się rozliczeń ze względu na to że każdy może interpretować moje zobowiązania w różny sposób. Np: od kiedy wysokobiałkowe? Już teraz czy w okresie docelowym jak składam wniosek o płatność II raty? Co z planem nawozowym? Ponoć potrzebny dopiero na rok docelowy? Mi w BR powiedziano że mogę przygotowywać go sam ale czy się później nikt nie przyczepi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj