Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Troker1979    13

Ja przez wszelakie niejasności ciągle wstrzymuje się ze złożeniem wniosku. Przykład jeden z wielu: Plan nawozowy. Według informacji uzyskanych w biurze regionalnym musi być dopiero w roku docelowym czyli w czasie jak składam o płatność drugiej transzy(pewnie nie w każdym przypadku jest to spójne). Dostałem zgodę by robić go samemu za pomocą programów komputerowych typu plano czy naw sald. Przestrzeganie zaleceń to przede wszystkim pilnowanie by nie przekroczyć dawek maksymalnych z uwzględnieniem nawozów naturalnych w gospodarstwie. Myślicie że w wielu przypadkach pacany z odr-u zrobią to lepiej? Wezmą pod uwagę specyfikę Twojego pola(np. okresowe zalewy, Twój długofalowy plan nawożenia uwzględniający co Będziesz siał  i kiedy)? czy za każdaą zmiana uprawy będziesz biegał za zmiana planu nawożenia i znowu bulił? Ale czy jak przyjdzie do kontroli czy Ktoś się nie wykpi i Ty nie spełnisz warunków. Ta niepewność niekompetencja pracowników biur powiatowych niejasność przepisów powoduje że boję się sięgnąć po kasę a mam 15,1 punktów .

PS. kolejny przykład to wysokobiałkowe od kiedy?

Mialek    1

Witam,

Kolego Troker1979 kasę bierz bo to i tak nasze pieniądze warunki są rygorystyczne(za bardzo) ale idzie to wszystko ogarnąć Plan nawozowy robisz przez 5 lat co roku, i obojętnie gdzie raczej, miałem kontrolę 11 tego miesiaca, plan nawozowy zrobił mi jakiś kumpel mojego ojca na emeryturze co się tym zajmował całe życie i przeszło ;p 

jak by nie inaczej składaj wiosek i tak za pół roku dostaniesz pieniążki dopiero :P wysokobiałkowe raczej w roku docelowym(ręki sobie uciąć nie dam ;p) 

Kolego mamdres sprawdzali wszystko... dosłownie, chodzili po działkach, mierzyli każde pole, sprawdzali na jakiej działce co rośnie, potem w domu posiedzienie ok.6h

spisywali wszystko i robili zdjęcia każdy papier który brał udział w biznesplanie itp. parę co pamiętam podam:akt notarialny, umowa dzierżawy, plan nawozowy, papier że nie zalega w krus i placi składki, z gminy coś nie pamiętam, ta uproszona rachunkowość i kazda faktura co jest tam wpisana, jak buraki to umowa z cukrownią itd,

Każdy papierek co był potrzebny do tego młodego rolnikaa :D  

Ale panowie przyjechali dzien wczesniej i zapowiedzieli że będzie kontrola i podali co trzeba przygotować i co będą robić więc spokojnie, a jak czegoś nie ma to idzie się jeszcze dogadać przynajmniej tak to wyglądało bo wszystko miałem okey, podane ilości ha roślin różniły się o kilka,kilkanaście arów ale bez problemu

Nie wiem ale 16 września będzie rok jak złożyłem biznesplan do agencji ;D

Trochę to trwa z ich strony, szkoda że w drugą stronę tak nie ma...

Trzeba się napić...

Wiadomość z agroFakt.pl

maniek20    71

witam czy ktoś już dostał kasę z młodego nabór 2015 województwie podkarpackim

[/quote

a jak tylko że już się kończy

Apacz13    2

Panowie spokojnie u mnie 102 dzień ,ale pismo przyszło także nie wiadomo kiedy się ogarną i pchną dalej .Co do planu nawozowego to też go będę robił już teraz a koszt jaki mnie wyniesie to 8 zł z groszami od działki .Wykonywać będzie go OSCHR Wrocław przy okazji badania gleby :)

archi106    11

Miał ktoś przypadek ze spóznił sie  1 dzień z zaswiadczeniem z krusu po roku ???/ Była sankcja 3 % ??

maniek20    71

Miał ktoś przypadek ze spóznił sie  1 dzień z zaswiadczeniem z krusu po roku ???/ Była sankcja 3 % ??

który to prow i od kiedy liczą ten rok

marasp    7

Witam, w biznesplanie mam wpisany ciągnik sadowniczy o mocy 50-65km, trafił mi się w dobrych pieniądzach ale 82km czy muszę posiać podanie o zgodę na zakup ciągnika o większej mocy? wniosek o płatność jeszcze nie złożony.

archi106    11

który to prow i od kiedy liczą ten rok

Poprzedni prow nabór 2014. Rok licza od dnia wypłaty kasy. Zaswiadczenie miałem  prawie miediac leżeć w domu i myslałem ze mam do 8 sierpnia termin a miałem do 3 sierpnia . 4 zawiozłem zaświadczenie bo po drodze jechałem . Przysłali pismo o wszczeciu postepowania w sprawie .

Witam, w biznesplanie mam wpisany ciągnik sadowniczy o mocy 50-65km, trafił mi się w dobrych pieniądzach ale 82km czy muszę posiać podanie o zgodę na zakup ciągnika o większej mocy? wniosek o płatność jeszcze nie złożony.

Raczej tak bo inna moc i zależy czy przysługuje do ha które posiadasz ja miałem trochę inna sytuację tez miałem wpisany ciagnik sadowniczy 50km ale mam juz jeden mocniejszy to musiałem pisać oświadczenie, uzasadnienie

marasp    7

myślę że z mocą do powierzchni nie będzie problemu, złoże razem 2 zmiany rezygnację z planu nawozowego i o większą moc ciągnika, długo czeka się na odpowiedź z agencji???

marasp    7

No ja chciałbym dostać odpowiedź w ciągu 2 tygodni, bo wtedy mógłbym dilerowi wpłacić zaliczkę.

pablo15    0

Witam, mam pytanie odnośnie młodego rolnika nabór 2015. Czy przejście na vat zwalnia z prowadzenia ewidencji przychodów i rozchodów. Czy nadal trzeba wszystkie faktury wpisywać do tej tabelki? Pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedzi.

szczypka    58

ja na zmiany w biznesplanie czekałem 4,5 miesiąca i się wkur.... pojechałem do nich poszedłem do osoby prowadzącej na jego nieszczęście wszystko słyszał dyrektor tylu k... dawno nie słyszałem i decyzje dostałem od ręki później tylko przyszła  pusta koperta (prow 7-13) 

Nie zwalnia, tylko prowadzisz ewidencję VAT i to tą ewidencję zastępuje.

Ale przy Vat i tak prowadzisz ewidencje przychodów i rozchodów więc może nie trzeba prowadzić drugiej książki. Może warto kogoś w BP się dowiedzieć, choć pewnie znając ich pracę to i tak nie będą wiedzieć.

dzikidaniel    36

Czytać ze zrozumieniem. Ewidencja VAT wystarcza w zupełności. Ciężko dać sobie kilka minut na przeczytanie rozporządzenia?

Jesli miałem w biznesplanie zakup ziemi, a nikt niechce sprzedać. Jesli kupie ziemie od ojca(też rolnika) agencja to przyjmie jako spełnienie warunków biznes planu czy się przyczepi że strony maja te same nazwiska?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się