Skocz do zawartości

Polecane posty

bieniek145    0

Dzikidaniel pani w BP ma dokument dzierżawy ale że nie złożyłem wniosku o dopłaty bezpośrednie a złożył je ojciec, to tu się robi problem ponieważ wg nich nie jestem użytkownikiem działki. Pani coś sugerowała żeby okazać się fakturą że faktycznie jestem w posiadaniu pola i ja je użytkuje. Sprzedam przyczepę pszenicy, fakturę wezme na siebie i zobaczymy. Sporo ludzi z okolicy ma ten sam problem z tego co słyszałem

dzikidaniel    36

No bo nikt nie wiedział że skoro wpisuje się dzierżawę to i bierze się na nie dopłaty. Dla mnie to logiczne się wydaje, no ale trzeba podziękować ODRom za konsekwentne wprowadzanie w błąd.

Od kiedy masz wpisaną dzierżawę na ten kawałek i jakie zboże na nim rosło?

freetaxi    170

Jak ma na 31 maja umowę dzierżawy to powinien złożyć wniosek o dopłaty na siebie. 

Wiadomość z agroFakt.pl

dzikidaniel    36

Dziś po ponownej rozmowie z BP apel do wszystkich którzy w 2 miesiącach nie dostali kasy: dzwońcie do prowadzącego i sprawdzajcie na jakim etapie są zlecenia przelewu bo jest bałagan i nie wiedzą do końca co gdzie i jak. U mnie okazało się że jakaś formalność nie została dotrzymana i przelew się opóźni...

Zygmunt1991    2

A czy ktoś zastanawia się na nie wzięciem młodego? Sytuacja na rynku mleka jest bardzo kiepska i zastanawiam się czy brać tą kasę i wiązać się na 5 lat i do tego kredyt w niepewnych czasach? Ma ktoś taki sam dylemat?

waldii1    13

Można było nie wpisywać bydła we wniosku i nie było by problemu a jakby sytuacja się poprawiła to wzrost wartości ekonomicznej gotowy:-)

Zygmunt1991    2

Ale jakbym bydła nie wpisał to nie osiągnąłbym wielkości ekonomicznej a i przejąłem całe gospodarstwo razem z krowami więc krowy muszę trzymać 

Proal    0

Mam 20 ha w tym 11 ha traw oraz 9 ha zboża a teraz muszę napisać oświadczenie bo przysługuje mi siewnik 2,5m a ja chce chociaż 2,7m. Proszę pomóżcie jakich argumentów użyć żeby przyznali większy?

freetaxi    170

Najprościej - napisz, że planujesz w najbliższym czasie powiększyć gospodarstwo. W paru BP przeszło bez problemów.

Proal    0

Najprościej - napisz, że planujesz w najbliższym czasie powiększyć gospodarstwo. W paru BP przeszło bez problemów.

Dziękuje ale nie musze w ciągu tych 5 lat udowodnić że faktycznie powiekszylem gospodarstwo? a jak bym napisał dodatkowo że co jakiś musze siać przecież trawę od nowa oraz ze skoro mam zwierzęta to sieje czasami poplon po zbożu to przejdzie?

TOME11    84

jakie są obecnie wymagania na MR?(tak w skrócie :) ) lepiej czy gorzej w porównaniu do wcześniejszych naborów?

dzikidaniel    36

Zdecydowanie gorzej.

Proal, napisz na razie oświadczenie o powiększeniu gospodarstwa w bliżej nie określonym czasie. Jeśli nie przejdzie będzie można wtedy się martwić.

Lukas210    8

witam mam takie pytanie jeżeli zmieniam zasiewy inaczej niż mam w biznes planie o ponad 30 % to muszę to zgłosic czy nie? zaznaczam tylko że w biznesplanie mam same zboża i teraz tez będę miał same zboża tylko że dojdzie mi żyto i pozmieniają sie powierzchnie poszczególnych roślin miałem teraz miec 22 ha pszenżyta i 6 jęczmieniu a teraz chcę zasiać 8 żyta 11 pszenżyta i 9 jęczmieniu nie wiem czy zmianę trzeba robić jak sie zmienia na inna rośline czy tak jak w moim przypadku tez trzeba proszę o pomoc

andrzej333    12

jak wpisujecie w te księgę przychodów i rozchodów np jak toś wam wymłócił zboże przecież faktury nie ma

dzikidaniel    36

Temu pisze że to uproszczona i wpisujesz to co potrafisz udokumentować. Zresztą w każdej księgowości wpisujesz tylko to co potrafisz udokumentować i masz na to fakturę.

Lukas210, z którego naboru jesteś?

waldii1    13

Plakat informacyjny o współfinansowaniu ze środków unijnych ma mieć wymiar A3? Czy taka tablica może być na budynku oddalonym od drogi o jakieś 80m? Już ze 2 tygodnie leży zrobiona tylko nie mogę się zebrać z montażem bo jakoś czasu braknie w żniwa.

dzikidaniel    36

Powinieneś mieć informację wraz z decyzją o plakacie. Nie widzę na tym żadnego wymogu na jakim budynku może bądź nie może (no jest jeden że w miejscu publicznie dostępnym), ma mieć format A3 i musi być powieszony w terminie 14 dni od zawarcia umowy (u nas to chyba od dnia wypłacenia dofinansowania - tak ja to interpretuje).

szabelka    2

a gdzie można ją zamówić i ile ona kosztuje? myślałem że tylko w modernizacji jest potrzebna dzienki za info

Edytowano przez szabelka

Martin199    0

Mam 20 ha w tym 11 ha traw oraz 9 ha zboża a teraz muszę napisać oświadczenie bo przysługuje mi siewnik 2,5m a ja chce chociaż 2,7m. Proszę pomóżcie jakich argumentów użyć żeby przyznali większy?

Ja mam to samo tylko z przyczepą 7t. Jakich argumentów użyć bo pola mam akurat blisko domu? To że mam 20 km do młyna i 50 arów ziemniaków to coś da?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?