Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
EMEK    1

Jezeli bym miał ziemie w dzierżawie (11ha) i na tej ziemi chciałbym miec przez jakis czas samą produkcję rośliną a później pr. zwierzęcą. To czy agencja by mi przyznała MR, jezeli bym miał tylko ziemie w dzierzawie i tylko samą pr rośliną nie mająć żadnych budynków ani maszyn? Mam możliwosc pożyczac sprzet od rodziców to dla agencji była by potrzebna jakaś umowa użyczenia? szkołę rolniczą mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Żeby być rolnikiem zdaje się trzeba mieć na własność minimum 1ha. Budynki i maszyny mogą być użyczone. W wykazie maszyn w uwagach wpisałem "użyczone" i agencja niczego się nie czepiała (nawet sami kazali tak napisać w poprawkach), żadnej umowy użyczenia na razie nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zeby byc rolnikiem wystarczy dlugoterminowa dzierzawa przynajmniej 1 ha;) dowiadywalem sie w krusie- zeby nie robic sobie kosztow mam calą ziemie na MR w dzierzawie- nikt sie nic nie czepial a juz jestem po poprawkach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

Jaka ta produkcja roślinna(zboże, kukurydza, słoneczniki, łubin)??? Z 11ha siejąc zboża nie przekroczysz wymaganego 4ESU!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jak nie da się jak Ja mam miec w roku docelowym bodajże 4.92 ESU ;) z samej produkcjii roślinnej .

 

Nie gadaj kolego głupot bo wystarczy pare arów jakichs kwiatków i masz esu bardzo wysokie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Witam

Czy wiecie może kiedy bedzie orientacyjnie nastepny nabor na Mlodego Rolnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

Zgadza się słoneczników wystarczy 0,5ha i się przekroczy 4ESU, ale zbożem (pszenica, pszenżyto, żyto itp.) się NIE DA na 11ha...kolego!!!

Edytowano przez krzysiek29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Samym zbożem może nie , ale jesli zaplanujesz hektar , dwa koniczyny czerwonej + hektar rzepaku i już masz z palcem w nosie ponad 4 ESU ;)

 

@drobny - w tej kwestii nikt nic konkretnego Ci nie powie ;) ba co do terazniejszego naboru jest jeszze wiele nie jasnosci ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMEK    1

A jeżeli zasieje qq na kiszonke, lucerne i inne i bede miał 4 ESU. To agencje będzie interesowało co robie z tymi uprawami na kiszonke jeżeli nic nie hoduje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A jeżeli zasieje qq na kiszonke, lucerne i inne i bede miał 4 ESU. To agencje będzie interesowało co robie z tymi uprawami na kiszonke jeżeli nic nie hoduje?

 

 

Agencja może zechcieć tgzw. umowę sprzedaży zielonki . Ode mnie chcieli na ten rok który już mija (gdy gospodarstwo jest jeszcze nie moje) to napiałem oświadczenie ,że poprzedni własciciel skarmiał zielonkę . Na nastęne lata wpisałem ,że będę uprawiał te rosliny (koniczyna czerwona i trawy) na nasiona - pojechałem z poprawkami a kobitka się pyta "a umowa na sprzedaz nasion jest ?" Nom ale zrobiłem minę kota ze Shreka i przeszło bez umowy :D

 

 

Jak agencja będzie sie czepiac w razie kontroli to zawsze sie jakąś bajkę wymyśli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dziwnie tych umów wymagają, na zboże przecież nie wymagają, na mleko i trzodę też chyba nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Może liczą na to ,że będziemy zboże,mleko,zwiec sprzedawac tylko na fakturę do zakładu :D

a kiszonki nikt nie skupuje , najwyzej rolnik indywidualny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

Siema małe pytanie jestem młodym rolnikiem dostałem kasę i czy mogę przystąpić do przetargu np. w gminie odśnieżanie lub pomoc przy budowie dróg wywożenie itp...


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

panowie mam pytanie otóż ojciec ma gospodarstwo ale nie jest zarejestrowany w KRUSIE (jest emerytowanym policjantem) i jak wyglada ubezpieczenie mnie w rolnictwie? pytałem w krusie to powiedzieli ze Pni Heli nie ma bo jest na urlopie a nikt na ten temat nic nie wie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a ja tu wczoraj dostałem list z ARIMR wezwaniem do poprawek :0 no i nie wiem co mam robić czy robić poprawki czy dać sobie spokój z tymi pieniedzmi z agencji bo mam niecale 12ha i na styk się łapie na MR a zainteresowanie jest OLBRZYMIE

Jak sądzicie czy warto jeżdzić do Poznania i wszystko dociągnąć do końca

pozdrowienia z Wielkopolski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Poprawki możesz przecież wysłać pocztą. Poza tym jak teraz się nie załapiesz to może będzie tak że cię przesuną na następny nabór.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

Moim zdaniem nie warto jest robić poprawi do takiej ilości gruntów, chociaż to jest tylko moje zdanie, żeby nikt nie mówił że źle doradzam. Ja jestem z mazowieckiego i jak dostałem wezwanie do poprawek postanowiłem że nie będę się bawił bo mam 13 ha a pieniędzy nie starczy dla wszystkich tym bardziej podobno w mazowieckim jest sporo przekroczona liczba wniosków. Kolejnego naboru na MR kiedyś mówili że z funduszy 2007-2013 prawdopodobnie nie będzie więc i tak w tym naborze dostaną tylko ci najwięksi(chodzi o powierzchnię gospodarstwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Nigdy nie jest za późno na zmiany, chyba że kase masz wypłaconą, co do 12 ha to zależy co będziesz uprawiał jak burak i pszenice to se odpuść ale jak się za warzywo weźmiesz to całkiem spory areał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketrab    3

Witam

koledzy mam pytanie, skończyłem szkołę i od 1 wrzesnia nie bede chyba nigdzie ubezpieczony, i nie wiem czy mam sie ubezpieczyc jako domownik w KRUS-i??, dodam tylko że złozyłem wniosek na MR i raczej dostane bo spełniam wszystkie warunki, nie wiem własnie czy moge sie już ubezpieczyc w Krusie bo przeciez do wniosku dołanczałem zaswiadczenie o niefigurowaniu w Krusie. wyjaśni mi to ktoś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj