Polecane posty

in2dex    0

Witam, czy po przyznaniu MR będę mógł zmienić sprzęt zapisany w wniosku na inny? Czy będę mógł zapisać sobie dwie takie same maszyny? Czy da rade podciągnąć pod MR trak taśmowy?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak będziesz mógł zmienić sprzęt który chcesz zakupic ale będziesz musiał wnosic poprawki do biznesplanu .

Dwie takie same maszyny ? podejżewam ,że tak da się zrobić tylko trzeba odpowiednio to uargumentowac np. ze masz dwa podobnej mocy ciagniki które mogą z tymi maszynami współpracowac a większej nie możesz / nie chcesz bo nie masz odpowiedniego mocą ciągnika (jesli chodzi o maszyny rolnicze).

 

O ten trak musisz się raczej zapytać w odr , bo tutaj nikt (chyba) czegos podobnego nie przerabiał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano89    0
Napisano (edytowany)

Ja też szykuje sie na ten nabór.Wszystkie grunty beda z zakupu i czy na te grunty będę mógł skorzystac z jakiegoś kredytu preferencyjnego(mołody rolnik lub na utworzenie gospodarstwa)??

Mam problem żeby dobić do sredniej krajowej (10.23ha) i prawdopodobnie będę miał tylko srednią wojewódzka 7.40(lubelskie).Przez to będę miał mniej punktów i czy moge czuć sie zagrożony że dla mnie zabraknie pieniedzy??

Edytowano przez adriano89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

nie wygląda na to że będzie więcej chętnych niż może być, niestety nigdy nic nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Też się obawiałem, że się nie załapie na MR, bo miałem mało ziemi, ale dzisiaj już wiem, że będę startował z ok 15ha, ale nawet z twoimi 7,40ha pewnie się załapiesz, bo wniosków mało złożonych na razie. Myślę, że w ciągu 2 tyg. się obgonię z formalnościami i złożę wniosek.

 

P.S. taka krótka myśl. Jak ktoś ma własną kasę to niech kupuje nawet 200 konny ciągnik na 10ha, ale jak bierze dofinansowanie od unii to niestety musi to jakoś uargumentować, bo inaczej to była by paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

yo, jeszcze takie pytanko mam.

 

czy w tabelę

XIV– Oświadczenie o posiadanych / zadeklarowanych do przejęcia działkach ewidencyjnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego przedstawionego w biznesplanie

wpisujemy działkę którą planuję kupić za dopłatę ???

 

wydaję mi się, że nie, ale wolę się upewnić ;)

 

i czy do wniosku trzeba dołączać mapy ?? (bo w tej tabeli trzeba wpisać numer mapy)

 

pozdro


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Co do mapy to jak sie nie mylę w wypisie z zrejestru gruntów jest podane na której mapie grunty leżą, chyba że nie masz wypisu.

Ja mam bo ziemię biorę od rodziców a oni oczywiście taki wypis mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak sobie myśle ,że jesli pula na MR nie zostanie wykorzystana to może będzie większa szansa / wogóle będzie jakaś szansa na MGR w 2012 roku ? wtedy piszemy aneksy do biznesplanu i heja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Pawlus224 dobrze zeby tak było, ja niestety jestem z wlkp i wszystko mnie omineło...juz w ostatnim naborze całą wlkp była całkowicie wykluczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Orientowaliście się może w kredytach na Młodego rolnika? Banki chętnie udzielają kredytów na wyższą sumę Młodym,początkującym rolnikom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano89    0

Tylko 7.40 ha bo nie mam gdzie wiecej kupić, przynajmniej w rozsadnych pieniadzach.Ojciec nie odpisze bo ma zablokowane przez MGR i teraz też składał wiec nie ma sensu mieszać.To mam nadzieje że załapie sie z ta średnia wojewódzka.Najwyżej bede mnie rozpatrywać na koniec ale i tak warto poczekać.

 

Dalej nie wiem czy jest możliwość zakupu tych gruntów(utworzyć gospodarstwo na preferencyjnych warunkach? Bo w banku powiedzieli że tak,a pani z ODR-u że nie.

 

???? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

We wniosku mam wpisane 12ha z groszami. Jedna działka jest wpisana za dużo i to jeszcze w wniosku jest napisany inny właściciel jak jest rzeczywiście. Czy potem nie będzie z tym problemu jak wezmę w dzierżawę jedną działkę mniej niż zadeklarowałem ?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

Madzia20 dzięki za info. też biorę działki od rodziców, więc da się to załatwić, po prostu nie wiedziałem o którą mapę chodzi ;)

 

to jak z tymi kupowanymi działkami ?? wpisuje się je do tabeli

XIV– Oświadczenie o posiadanych / zadeklarowanych do przejęcia działkach ewidencyjnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego przedstawionego w biznesplanie

 

czy z tego co kupuje też liczą się punkty ???


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid013    2
Napisano (edytowany)

Witam.Nie orientuje się ktoś jak to jest z uzupełnieniem wykształcenia?Czy te 3 lata to ostateczny termin, czy można dostać jakieś odroczenie czy coś? Pytam bo studiuje i mieszcze sie na styk a wiadomo ze w życiu różnie bywa :P

Edytowano przez dawid013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Myślę, że da ale trzeba iść na kolanach do ARiMR. Lepiej się ucz:)

Teraz ja mam pytanie

Czy muszę przejąć koniecznie te działki, które wskazałem w biznesplanie? Czy mogę inne oby tylko zachować odpowiednią wielkość? Można potem jakoś zmieniać te działki?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakuq1626    0

witam mam 16 lat i w przyszłości chciałbym przejąć gospodarstwo rolne po rodzicach mam do was kilka pytań:

1.wiem, że prow jest tylko do 2013 roku i wtedy będę w 3 klasie technikum rolniczym muszę ukończyć szkołę żeby ojciec mógł mi przepisać gospodarstwo? czy wystarczy być tylko pełnoletnim i wciągu 3 lat uzupełnić wykształcenie i wziąć premie młody rolnki 75tyś a może po 2013 dalej będzie to aktualny program. Bo dopiero w 2014 ukończę szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julek34    0

witam mam pytanie do znawców tematu czy istnieje mozliwosc wydania pieniedzy na inny cel a sprzet ktory jest podany w biznes planie zakupic na kredyt ???? czy ktos sie orientuje czy przejdzie taki numer???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio3trek    1

tak przy okazji tematu . czy warto przejść na Vat z okazji ,,młodego rolnika" i czy za kasę z młodego rolnika można postawić silos zbożowy bin bo coś słyszałem ze są jakieś problemy i ze trzeba robić jakieś badania gruntów jest dużo więcej roboty z tym niż przy innych rzeczach dziękuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0
Napisano (edytowany)

Silos spokojnie zakupisz. Julek34 ten numer raczej nie przejdzie. Jak myślisz o kredycie to lepiej złóż wniosek o "tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" można dostać do 300tys zł. 50%dopłacają cofasz vat i płacisz około 30-40% całej sumy.

A co do vatu. to jeśli MR to ostatnia twoja inwestycja na jakiś czas to broń Boże nie przechodzi. No chyba, że jak co niektórzy :P Bierzesz premię i rolnikiem jesteś tylko w czasie wydawania dopłat:D

 

Te 10.15ha to mają być użytki ogółem czy tylko rolne?

Edytowano przez in2dex

To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julek34    0
Napisano (edytowany)

in2dex- mozesz sprecyzowac dlaczego nieprzejdzie bo z tego co czytałem to jako dowod zakupu przedstawia sie fakture i wiem ze jak biezesz na kredyt sprzet to i tak ja dostajesz no chyba ze kopie dowodu rejestracyjnego jeszcze potrzeba :/ i nieinteresoje mnie byciem rolnikiem na chwile :) ze splatą kredytu tez niebedzie problemu :) w puzniejszym czasie.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

A przepraszam źle zrozumiałem ;) Możesz wziąć spokojnie na krechę te sprzęty... A nie lepiej sprzęty wziąć za młodego, a kredyt na inny wydatek. Mają być kredyty dla młodych rolników z 2letnią karencją spłaty i prawie bez procentu.

 

Przypominam, że mamy czas 3lat na wydanie minimum 52,5tys zł. Cierpliwi może niech poczekają na następny prow. Tylko szkoda zostawiać tych pieniędzy dla inflacji.


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

2013-2014 gdzieś tak. Ale nie ma co na niego liczyć bo nie wiadomo ile pieniędzy będzie i czy będą


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A przepraszam źle zrozumiałem ;) Możesz wziąć spokojnie na krechę te sprzęty... A nie lepiej sprzęty wziąć za młodego, a kredyt na inny wydatek. Mają być kredyty dla młodych rolników z 2letnią karencją spłaty i prawie bez procentu.

 

Przypominam, że mamy czas 3lat na wydanie minimum 52,5tys zł. Cierpliwi może niech poczekają na następny prow. Tylko szkoda zostawiać tych pieniędzy dla inflacji.

 

 

Ja wiem czy lepiej czekac na następny prow ? w końcu przez trzy lata maszyny napewno podrożeją a raczej (moim zdaniem) mogą potaniec pod koniec prow czyli w 2012 i 2013 r a w 2014-2015 mogą poszybowac w górę w końcu prow nakręca sprzedaz i ceny maszyn rolniczych ;)

 

Wam też tak tłumaczą ,że jesli planuje się zakup maszyny w 2014 roku to bez problemu i zmuian w biznesplanie można ją kupic w 2012 roku a udokumentowanie tylko przedstawic w 2014 roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Wie ktoś z was ile jest już wniosków w Kujawsko Pomorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj