Polecane posty

ENDURAK91    22

ubezpieczenie zostaje w KRUS, ponieważ jest to umowa-zlecenie i pracodawca nie ubezpiecza mnie.

 

czli nie ma problemu z MR?! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

Orientuje się ktoś ile czasu mija od złożenia wniosku o płatność do wpływu pieniędzy na konto? Bo wiem, że mają na to 60 dni, ale słyszałem że wypłacają kasę szybciej.


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bububear    1

Wszystko jest na forum, wystarczy POCZYTAĆ.

 

28 grudnia wniosek o płatność

24 stycznia poprawka wniosku

4 Marca Kasa na koncie :))))) :D

O płatność złożyłem 4.02.2011

Do Warszawy przesłali z Częstochowy 14.02.2011

Kasa na koncie 28.02.2011

woj. Śląskie :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Kolega wysłał wniosek o płatność 4 stycznia i 6 lutego miał kase na koncie .Ja wysłałem 2 lutego i narazie czekam.

ja załatwiłem tak ze złozyłem 18 stycznia 21 był rozpatrzony przez wrocław i juz 3 lutego pieniadze z warszawy były

16 dni liczac dni wolne a nie jak piszą ludzie mesiac i dwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

Dzięki tylko po co zaraz te nerwy :P


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacooo    0

czekamy teraz na program młodego rolnika:)oby juz ruszyl :)

 

Ja też czekam na MR ,a jesteś na to jakoś przygotowany np. masz biznes plan itp. żeby jak najszybciej złożyć papiery bo będzie się liczyła kolejność zgłoszeń.



Klub Posiadaczy Kumurunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

panowie kolejnośc składania tu nie ma znaczenia, tym bardziej że zostana wprowadzone punkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza696    0

panowie. czy ktos z was miał taka sytuacje ze załatwiał juz u notariusza a nie dostał RS, czy trzeba czekac na negatywna decyzje??? prosze o konkretne przykłady. z góry dzieki, bo nie wiem co robic a czas leci <180 dni>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Poczekajcie wpierw na wytyczne młodego rolnika... A z tymi punktami to sciema taka tylko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas111    0

Ja mam pytanie innej kwestii, a mianowicie załapał się ktoś z was na ,,zieloną" listę w MGR? Ja MR chciałem połączyć z MGR bo w ten sposób dużo lepiej bym na tym wyszedł, ale niestety w W-M jestem ok. 100 miejsc pod kreską. No cóż jedyne co mi pozostało to czekać może Minister coś dorzuci do puli...?

pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Brutto ;) - tak pisali koledzy kilka stron wstecz o ile mnie pamięć nie myli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moge te 52 tys udokumentowac przez 'zakup' ciagnika od ojca? Oraz czy moge miec bydlo bez wlasnej obory, tylko ja dzierżawic?


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

panowie. czy ktos z was miał taka sytuacje ze załatwiał juz u notariusza a nie dostał RS, czy trzeba czekac na negatywna decyzje??? prosze o konkretne przykłady. z góry dzieki, bo nie wiem co robic a czas leci <180 dni>

tez tak mam;/

jeszcze czekam i tez sie boje ze sie nie wyrobie ;)


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A moge te 52 tys udokumentowac przez 'zakup' ciagnika od ojca? Oraz czy moge miec bydlo bez wlasnej obory, tylko ja dzierżawic?

 

 

Nie możesz kupić ciągnika od ojca.

Bydło możesz hodować w użyczonej oborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

A moge te 52 tys udokumentowac przez 'zakup' ciagnika od ojca?

 

Juz zaczyna sie kombinowanie.

Przemyślałeś sens całej operacji? Jaki to by mialo sens. Ojciec przepisuje Ci hektary i gospodarstwo a ciągnik Ci sprzedaje...

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

jak już tak nypiecie powiedzcie mi czy mogę zmienić zakup w MR innej maszyny"rzeczy"

jestem w trakcie przelewu zapewne pieniędzy na konto nie wiem dokładnie kiedy dostanę we wniosku wpisałem że kupię daną maszynę za MR

ale doszedłem do wniosku że wolę teraz akurat taka nagła sytuacja mnie zmusza że muszę zainwestować w coś innego da się coś z tym zrobić czy już zaklepane


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj