Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam, mam takie pytanie... dostałem się na listę i teraz jeżeli dostane te 100 tysięcy.. kupie używany kombajn... wcześniej przejdę na VAT ... to kto otrzyma ten VAT ? Ja otrzymam... czy będę go musiał oddać ARIMR??... Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
colorado    3

7,50 PLN? Nie za mało coś? Z tego co się orientuje moi klienci w różnych częściach kraju płacili coś koło 25 PLN za podpis :)

 

To jest potwierdzona informacja:

 

1. umowę spisujesz w domu z osobą od której dzierżawisz. Z tym idziesz do notariusza i on pisze na odwrocie lub osobnej kartce: w dniu dd.mm.rr pan XY  okazał mi ten dokument. I stawia pieczątkę oraz datownik. płacisz 7.50 (u 2 notariuszy w róznych miastach)

 

W ten sposób umowa staje się umową z data ważną. (umowy w ten sposób sporządzone i opieczętowane były przeglądane przez pracownika w wojewódzkiej ARiMr i zaakceptowane)

 

2. notariusz nie ma stwierdzić własnoręczności podpisu, więc  nie musisz do notariusza wlec dzierżawcy.

Za stwierdzenie własnoręczności podpisu jest 25zł. Na tych umowach dzierżawy nie jest wymagane stwierdzenie własnoręczności podpisu, tylko "data ważna"

 

3. Jeżeli ten areał będzie potrzebny do ubezpieczenia w KRUS do umowę dzierżawy należy zarejestrować w ewidencji gruntów w Starostwie. Oni tam muszą ją odpowiednio opieczętować.

W przypadku gdy zawiera się umowę u notariusza (co kosztuje ok 100zł) notariusz sam zgłasza do ewidencji gruntów.

4 umowa darowizny nie może być zawarta BEZ notariusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Mam pytanie odnośnie uprawy roślin wysoko białkowych. Czy trzeba siać co najmniej 1ha co roku przez 5 lat czy wystarczy w roku docelowym.

ponawiam pytanie. Jest ktoś zorientowany w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko. Dostałem się na żółta listę więc aktem darowizny przejmę 1 działkę o powierzchni 22,58 ha użytków rolnych jest na niej 20,9 ha według wypisu ewidencyjnego lecz, do dopłat podawana jest powierzchnia 18,29 ha (część zabrała rzeka 0.5 ha a resztę zarosły drzewa). Więc stąd moje pytanie czy przy ewentualnej kontroli po złożeniu wniosku o płatność ta różnica będzie rodziła jakieś problemy, czy od razu zmieniać biznesplan i dobrać jakąś działkę żeby powierzchnia się nie zmniejszyła i nie wypaść znowu poza listę. Dobranie działki nie jest problemem ale czas już tak. Dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja bym na Twoim miejscu podał faktyczną powierzchnię bo w razie kontroli mogą być problemy. Jeśli masz możliwość wydzierżawienia dodatkowej ziemi to nie ma się nad czym zastanawiać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalsport    3

Freetaxi mam pytanie do cb czy jak moj ojciec i moj wojek maja po polowie jedna dzialke 1.10 h to moge od nich ja wydzierzawic. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można. Tylko trzeba zawrzeć umowę z dwoma współwłaścicielami. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteklegia    4

Witam. Czy jest możliwa zmiana założeń biznes planu dotycząca zakupu maszyn a jeśli tak to jakie działania muszę poczynić w tym kierunku? 

 

A ile czasu czeka się na zatwierdzenie zmian? wczoraj składałem w warszawie podanie o zmianę sprzętu i poprawione 3 strony planu rozwoju gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza89    0

mam takie pytanie, czy jeśli na część działek bede miał umowy notarialne  lub potwierdzone w UG i nie podam ich przy ubezpieczaniu się w krusie, lecz aby w agencji wraz z  wnioskiem o płatność to będzie jakiś poważny problem? i czy jeśli będę pisał na te działki dopłaty to w czymś przeszkadza? Dodam ze większość zadeklarowanych działek a wiec ok 15 ha podam do krus

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Agencję interesuje tylko zaświadczenie z krus o podleganiu ubezpieczeniu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza89    0

zaswiadczenie z krusu i umowy dzierżawy . Bo mi chodzi o to zeby nie byly naniesione w starostwie zapisy na te dwie działki gdyż wlasciciele jednej działki są ubezpieczeni w krusie jednak nie uprawiaja tego pola i mi je wydzierżawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

koledzy czy na prawde mozna kupuc opryskiwacz tylko z systemem rekawowym? czy to jest opcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

normalny polowy też można kupić tylko że za polowy bez tych rękawów nie dostaniesz punktów środowiskowych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweladam    0

Witam, opłacałem rok składki w KRUS jako domownik.

W okresie szkolnym liceum i studia byłem ubezpieczony u taty w KRUS.

Na zaświadczeniu KRUS widoczny jest tylko okres opłacania składek jako domownik.

Czy szkoła może zostać uznana jako staż w rolnictwie?

Jeśli tak jakie zaświadczenie będzie potrzebne?

 

Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niestety samo uczęszczanie do szkoły nie da Ci stażu. Rodzice powinni odprowadzać za Ciebie składki jako za domownika. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekPuka    0

Witam, mam takie pytanie... dostałem się na listę i teraz jeżeli dostane te 100 tysięcy.. kupie używany kombajn... wcześniej przejdę na VAT ... to kto otrzyma ten VAT ? Ja otrzymam... czy będę go musiał oddać ARIMR??... Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam... :-)

 

Pracownik ARiMR odpisał mi, że można kupować tylko nowe urządzenia. Nie wiem jednak czy mu wierzyć, musiałbyś znaleźć jakieś szczegółowe rozporządzenie czy ustawę dość często się mylą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nowe maszyny i urządzenia dotyczą nowego naboru w ramach PROW 2014-2020. W starej perspektywie mogą być używane. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam problem dziś dzwoniła do mnie notariuszka w taty akcie własności jest zapisane 24m2 więcej niż w geodezi jest problem z przepisaniem nie wiadomo ile potrwa prostowanie czy mugłbym złożyć wniosek o płatność na podstawie umowy dzierżawy notarialnej z ojcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Tylko porób zmiany we wniosku o przyznanie pomocy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflex52    0

Dzisiaj byłem w placówce KRUS dowiedzieć się ile się czeka na zaświadczenie o ubezpieczeniu to babka powiedziała że we wrześniu mają zmianę systemu i w tym czasie nie wydadzą żadnego  zaświadczenia dopiero w październiku. A jak jest u was ?

Przejmuje od rodziców część gospodarstwa w dodatku część jako darowizna a część dzierżawa.Rodzice na części działek mają pakiet rolnośrodowiskowy który chciałbym przejąć ale czy w ogóle mogę w dodatku jedna działka byłaby w dzierżawie a reszta na własność. Czy takie coś przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dobże że jest takie wyjście jeśli do wtorku tego nie wyjaśnią sprubuje z tą dzierżawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz przejąć zobowiązania rolnośrodowiskowe. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflex52    0

Ale to nawet w przypadku jeśli rodzice zostawiają sobie ponad 2 ha a ja część działek rolnośrodowiskowych  będę miał na własność a jedną działkę rolnośrodowiskową będe dzierżawił. I jakie dokumenty trzeba złożyć by przejąć to zobowiązanie. Pytanie do freetaxi.

Edytowano przez reflex52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj