Polecane posty

burtek    4

Dzisiaj składałem wniosek na dotacje dla Młodego Rolnika w Pomorskim Oddziale Regionalnym ARiMR w Gdyni. Będą przyjmować wnioski również w sobotę i poniedziałek. Spostrzeżenia - dużo ludzi podstawionych. Stare dziadki podstawiają swoich synów albo Bóg wie kogo, którzy nawet podpisać się nie umieją i z gospodarstwem nic nie mają wspólnego. Na 10 osób 8 nie miało wymaganych dokumentów (głównie zaświadczenia z US na które czeka się 7 dni - w moim przypadku przynajmniej) a zdarzały się osoby nawet bez biznes planu.

Edytowano przez burtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

ja spotykałem przy zdawaniu dokumentów sporo fajnych laseczek (wiek ok. 20-tki), które chyba tatusiowie wypchnęli po MR. patrząc na dłonie - pokalane pracą na roli raczej nie były :) i jak taka ma samodzielnie gospodarstwo poprowadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
Na 10 osób 8 nie miało wymaganych dokumentów (głównie zaświadczenia z US na które czeka się 7 dni - w moim przypadku przynajmniej) a zdarzały się osoby nawet bez biznes planu.

 

W mym sercu tyle radości :D 100tyś zł ostro miesza w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmut    2

ja spotykałem przy zdawaniu dokumentów sporo fajnych laseczek (wiek ok. 20-tki), które chyba tatusiowie wypchnęli po MR. patrząc na dłonie - pokalane pracą na roli raczej nie były :) i jak taka ma samodzielnie gospodarstwo poprowadzić?

 

hahaha! :lol: prawda sporo się takich widziało a poza tym sprawiały wrażenie jakby same nie wiedziały co one tam robią :P ale z drugiej strony patrząc to mało kto (są różne wypadki losowe) z nas być może przyszłych MR mógłby faktycznie SAMODZIELNIE prowadzić gosp. na dłuższą metę, bądźmy szczerzy rodzina jest w tym nie przeceniona B)


BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

 

hahaha! :lol: prawda sporo się takich widziało a poza tym sprawiały wrażenie jakby same nie wiedziały co one tam robią :P ale z drugiej strony patrząc to mało kto (są różne wypadki losowe) z nas być może przyszłych MR mógłby faktycznie SAMODZIELNIE prowadzić gosp. na dłuższą metę, bądźmy szczerzy rodzina jest w tym nie przeceniona B)

 

Być może czekają na takich mężczyzn jak WY, drodzy koledzy :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

Mam znajomą która studiuje w lublinie(nie rolnictwo), przyjeżdża do domu ma wieś raz na pół roku i dowiedziałem się że też złożyła MR. Ona nawet ciągnika nie potrafi zapalić. Także tatuś dalej będzie obrabiać pole, a 5lat szybko zleci. Dużo osób niezwiązanych z rolnictwem rzuciło się na te 100tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Za mało jest zapisów o kontrolach gospodarstw. Wtedy wniosków byłoby pewnie 2/3 mniej. Nie mam nic przeciwko Paniom po 20 roku życia na gospodarce, ale nie wyobrażam sobie żeby dała radę samodzielnie prowadzić gospodarstwo. Oczywiście są wyjątki no i oczywiście są też mężatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ja tam nie chcę nikogo obrażać ale też widziałem "laseczki" ale większość inteligencją nie grzeszyła. Przyszedł koleś po 60 i mówi do pani z informacji: chciałem złożyć wniosek na Młodego Rolnika. Pani: To proszę ustawić się w tej kolejce i złożyć. On: Ale ja chciałem złożyć wniosek na Młodego Rolnika za syna. Pani: Ale ma pan ten wniosek? Pan: Nie, ja go dopiero chciałem złożyć. :D

 

Powiem tak: nie cieszcie się specjalnie że ktoś ma mniej punktów od was. Wystarczy że tata dał ponad podwójną wojewódzką a bezrobocie w powiecie duże i już dziecko ma 18-20 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Za mało jest zapisów o kontrolach gospodarstw. Wtedy wniosków byłoby pewnie 2/3 mniej. Nie mam nic przeciwko Paniom po 20 roku życia na gospodarce, ale nie wyobrażam sobie żeby dała radę samodzielnie prowadzić gospodarstwo. Oczywiście są wyjątki no i oczywiście są też mężatki.

 

Otrzymać przelew na konto od Agencji to raz. A dwa - prowadzić gospodarstwo przez 5 lat i trzymać porządek w dokumentacji, na polu. Wierzcie mi, że nie każdy z moich klientów brał to na poważnie a kasa się z czasem rozpłynęła... U niektórych słowo "młody rolnik" wywołuje do tej pory dreszcze... :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CrazyFarmer    0

Dzisiaj składałem wniosek na dotacje dla Młodego Rolnika w Pomorskim Oddziale Regionalnym ARiMR w Gdyni. Będą przyjmować wnioski również w sobotę i poniedziałek. Spostrzeżenia - dużo ludzi podstawionych. Stare dziadki podstawiają swoich synów albo Bóg wie kogo, którzy nawet podpisać się nie umieją i z gospodarstwem nic nie mają wspólnego. Na 10 osób 8 nie miało wymaganych dokumentów (głównie zaświadczenia z US na które czeka się 7 dni - w moim przypadku przynajmniej) a zdarzały się osoby nawet bez biznes planu.

 

Poprawiłeś mi humor tym postem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja tam nie chcę nikogo obrażać ale też widziałem "laseczki" ale większość inteligencją nie grzeszyła. Przyszedł koleś po 60 i mówi do pani z informacji: chciałem złożyć wniosek na Młodego Rolnika. Pani: To proszę ustawić się w tej kolejce i złożyć. On: Ale ja chciałem złożyć wniosek na Młodego Rolnika za syna. Pani: Ale ma pan ten wniosek? Pan: Nie, ja go dopiero chciałem złożyć. :D

 

Powiem tak: nie cieszcie się specjalnie że ktoś ma mniej punktów od was. Wystarczy że tata dał ponad podwójną wojewódzką a bezrobocie w powiecie duże i już dziecko ma 18-20 pkt.

 

Hahaha. Ale mi poprawiłeś humor z samego rana :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Wczoraj jak skladałem wniosek na MR w Tomaszowie MAZ to na siedem osób przedemną które dzisiaj składały tylko jedna była z wykształceniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

To taka nasza specjalność narodowa "jakoś to będzie" bez przemyślenia, aby dostać tylko kaske. Raczej nikt nie bierze pod uwagę że później przyszłoby mu oddawać całą premię z odsetkami. Sam ponad 4 lata temu brałem dotację na rozpoczęcie DG, prowadzę ją do teraz, ale 50% osób otwarcie mówiło że po roku zlikwiduje działalność. Dla takich osób szkoda kasy, ale największą krzywdę robią sobie samym. Po roku siedzenia w domu i opłacania Zus-u zostaje im parę rzeczy a 1,5 roku stracone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Co do samodzielnego prowadzenia: ja tu problemu specjalnego nie widzę... Zabiegi wykona tatuś, mama poprowadzi dokumentację. Przed kontrolą dziecko wyklepie co i jak ma mówić i tyle. Premię łatwo rozliczyć kiedy kupuje się grunt lub sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

To racja, aby mieć porządek w dokumentach, a kto sprawdzi kto tak na prawdę orał to pole :P

 

No niestety albo stety MR jest tak zrobiony, że każdy kto ma pole to składa. Mam kolege, któremu kiedyś proponowałem żeby ze mną do szkoły policealnej rolniczej się zapisał ale jemu to nie potrzebne było bo nie zostaje na gospodarce, teraz wniosek ma już złożony.

Koledzy gdybym mógł to i na siostre składałbym wniosek, gospodarstwo by się "podzieliło" rok miałaby wolnego a potem do pracy. No cóż nie mam takiej możliwości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Samodzielne prowadzenie gospodarstwa nie oznacza, że osobiście musisz orać pole. Po prostu trzeba tym wszystkim zarządzać i można sobie zamawiać usługi. Jednak nie radziłbym przyjmować takiej metody tłumaczenia kontrolerowi, bo pewnie żądałby faktur za te usługi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Samodzielne prowadzenie gospodarstwa nie oznacza, że osobiście musisz orać pole. Po prostu trzeba tym wszystkim zarządzać i można sobie zamawiać usługi. Jednak nie radziłbym przyjmować takiej metody tłumaczenia kontrolerowi, bo pewnie żądałby faktur za te usługi ;)

 

A po co w ogóle tłumaczyć się inspektorowi w trakcie kontroli. Dokumenty same za siebie mówią, że młody rolnik prowadzi samodzielnie gospodarstwo.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

A po co w ogóle tłumaczyć się inspektorowi w trakcie kontroli. Dokumenty same za siebie mówią, że młody rolnik prowadzi samodzielnie gospodarstwo.

 

Miałem na myśli kontrolę wymuszoną donosem "dobrego" sąsiada, że Młody Rolnik zamiast pracować na polu dorabia sobie na czarno a tatuś orze. Nie wiem czy ARiMR w ogóle sprawdza takie sprawy, ale w teorii beneficjent nie musi pracować fizycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wydaje mi się, że "donos" może być podstawą ewentualnej kontroli aczkolwiek musi być on podpisany imieniem i nazwiskiem aby w ogóle brać go pod uwagę. Takie jest moje zdanie ale jak jest w praktyce nie wiem. Nigdy nie spotkałem się z czymś takim.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

A wystarczyłby zapis, że dotacja przysługuje dla przejmujących min. 90% powierzchni gospodarstwa rodziców. Brak tego zapisu powoduje, że 90% wniosków to wyłudzanie pieniędzy. Ponadto (przykład z agrobiznesu) Ojciec dzieli gospodarswo pow. 300Ha na trzech synów, każdy składa wniosek i każdy potem składa wniosek na modernizację(ojciec nie może, bo za duży).Czy to nie jest wyłudzanie pieniędzy? Przecież gospodarstwo i tak będzie jedno. A ilu jest takich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinCiesz    0

Jasne ze wyłudzanie. John dery na placu wybrukowanym i jescze po 100 tys ida i w pierszej kolejnosci dostana a ci mniejsi co przejmuja cale gospodarstwo i za 100 tysi naprawde mogli by sie rozwinac ci maja nikle szanse na premie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

A wystarczyłby zapis, że dotacja przysługuje dla przejmujących min. 90% powierzchni gospodarstwa rodziców. Brak tego zapisu powoduje, że 90% wniosków to wyłudzanie pieniędzy.

 

Kolego ile Ty masz lat? Jakie wyłudzenie? O.o Jak jest w domu kilka dzieci to majątek należy się tylko jednemu? Śmiech na sali :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma mowy o jakimkolwiek wyłudzeniu w świetle prawa.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

A wystarczyłby zapis, że dotacja przysługuje dla przejmujących min. 90% powierzchni gospodarstwa rodziców. Brak tego zapisu powoduje, że 90% wniosków to wyłudzanie pieniędzy. Ponadto (przykład z agrobiznesu) Ojciec dzieli gospodarswo pow. 300Ha na trzech synów, każdy składa wniosek i każdy potem składa wniosek na modernizację(ojciec nie może, bo za duży).Czy to nie jest wyłudzanie pieniędzy? Przecież gospodarstwo i tak będzie jedno. A ilu jest takich?

Święta prawda, rozpisują dzieciom dzierżawe na 10 lat a po 10 latach cała gospodarka wraca do ojca.

według mnie w takich programach nie powinni brać pod uwagę dzierżaw tylko grunty które ma się na własność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj