Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maxi93    2

Kiedy mozna legalnie podjac prace i oplacac zus a nie krus po otrzymaniu premii ?

deere2140    20

Po 5 latach jak się program skończy .

Odzywali się do kogoś z naboru z tego roku bo to już 5 miesiąc idzie a u mnie nic ?

cris10    12

U mnie tak samo cisza , mają 6 msc od zakończenia naboru więc cierpliwie trzeba czekać

Wiadomość z agroFakt.pl

Maksu    0

Teraz to mi namieszałeś... ewidencje prowadze od lutego(tego roku) kasę dostałem gdzieś w czerwcu maszyny już kupiłem badanie gleby zrobiłem materiał siewny i kursy mam więc według mnie moge składać o drugą rate bo biznesplan zrealizowany ? gdzie jest tak napisane że trzeba ewidencje rok prowadzić czytam rozporządzenie i nic takiego nie widze... 20 tyś by sie przydało więc nie chce niepotrzebnie czekać rok

To wynika z wzoru sprawozdania z realizacji biznesplanu. Zapytaj może w agencji jak to u Ciebie wygląda, u mnie w każdym razie warunkiem wypłaty kasy był rok prowadzenia ewidencji.

geo2    4

czy można za premie (nabór z 2014) wykupić dzierżawy 10 letnie uwzględnione w biznesplanie które dały punkty? może ktoś z was tak robił? 

lazik11441    17

ktoś tu napisal że do pracy mozna iść rok po otrzymaniu decyzji, to prawda? :) gdzieś słyszałem że można iść normalnie ale za jakąś małą stawkę albo na pół etatu, także orientuje się ktoś dokładnie jak to jest i by się podzielił wiedzą? :)

sumek666    6

Do pracy możesz iść tylko i wyłącznie na umowę zlecenie bądź dzielo. Umowa taka nie może nosić znamion umowy o prace. Maksymalne wynagrodzenie nie może przekroczyć 2000 zł brutto (pensja minimalna)

Wpisz sobie w Google: praca rolnika a KRUS i będziesz miał wszystko ma tacy.

pawelwlosty    6

w naborze 2016 na powiększene gospodarstwa miałem wziąć dzierżawę w biznesplanie nie ma wpisanych konkretnych numerów działek ?

Marcin49    0

czy  wpisywaliście w księdze ewidencji jako przychód premie   i czy wpisywaliście faktury za zakupione maszyny ?

Tomek9a1    5

witam, wie ktos co trzeba zlozyc do agencji w sprawie zmiany zalozen biznesplanu, chodzi o zmiane planow wydania premii

mat2000_2000    23

Witam. Czy trzeba mieć ukończone 18 lat czy wystarczy rocznikowo np. nabór zaczyna się w kwietniu a beneficjent ma 18 lat w czerwcu czy może składać wniosek?

Krousik09    2

Panowie , Ubezpieczonym jako rolnik trzeba byc rok od wyplaty pierwszej czy 2 raty premii  ? bo chcialbym jeszczcze dzialalnosc otworzyc i nie wiem jak to sie ima do premii?

JaroZ    0

Witam
Jaki jest czas do podpisania umowy z agencją po otrzymaniu pozytywnej decyzji?
Pozdrawiam

JaroZ    0

Witam
Jaki jest czas do podpisania umowy z agencją po otrzymaniu pozytywnej decyzji?
Pozdrawiam

woytek    3

9 miesięcy masz na złożenie wniosku o płatność pierwszej raty. Umowy żadnej nie podpisujesz.

Edytowano przez woytek

jacor95    2

Witam. Mam takie pytanie. Na pewno juz gdzies kiedys bylo tu zadane. Czy do uproszczonej rachunkowosci nalezy wpisac przelew pierwszej raty MR i zaliczki dopłat? Dzieki i pozdrawiam :)

dareks710    0

Witam. mam pytanie odnośnie liczby sztuk w gosp. Ja załapałem się na ostatnie rozdanie z 2007-2014. W biznes planie miałem wpisane ok. 20 szt a w rzeczywistości było ponad 30. Czy bedą sprawdzać faktyczna ilość sztuk i porównywać z tą po upływie 3 lat czy z tą z biznes planu? Prosze o odp.i na jaki dokładnie czas liczą początkowy stan stada, data przepisania gosp?

pawelol111    709
Dnia 15.10.2017 o 13:59, freetaxi napisał:

W dniu składania wniosku wnioskodawca musi być pełnoletni.

Może wiecie jak to jest (MR2014) - rolnik zobowiązany jest do zgłaszania zmian w biznesplanie jeśli zmiany wynoszą  30% i więcej w produkcji. U mnie zmiany były ale mniejsze więc nie zgłaszałem tego do Agencji. Pytanie teraz czy wypełniając sprawozdanie z realizacji biznesplanu brać pod uwagę stan faktyczny upraw i pogłowia zwierząt czy to co mam w danym roku wpisane w biznesplan?  Bo np zamiast 5ha pszenicy z biznesplanu będzie 6 ha pszenicy ze stanu faktycznego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się