Polecane posty

Cheesburger    80
9 minut temu, youn81 napisał:

No z księżyca nie spadł, cale życie ciezko pracowal i duzo mu zawdzięczam, i to mnie tylko mobilizuje do pracy i rozwoju, zeby gospodarstwo bylo w miare nowoczesne, rentowne a praca byla w miare możliwości lekka i przyjemna na nowym sprzęcie. 

Pracuje normalnie na etacie.  Dlaczego dka ciągników nie ma ekonomicznego uzasadnienia??  Takie miałem możliwość kupic i kupiłem.  

Mam na placu jeszcze 2  sześćdziesiątki ale tego sprzętu nawet nie traktuje jako ciagniki do pracy nawet juz nie mam maszyn do tych bestii....... Teraz to wogole jestem szaleńcem 😂😂 4 traktory na 60ha

ja 2 na 15 wiec tez pewnie szalenstwa odrobina

Edytowano przez Cheesburger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Mhm jasne. Juz widzę samemu 200ha. Wyjazd kombajnem w pole, rower na hederze na powrót po traktor i przyczepy, na poe i mlocenie, dobry kombajn to 2-3h i wymłócone z 20-25 ton, No to powrót na gospodarstwo zrzucić zboże, dobrze jak blisko i jest hala to tylko wywrot i powrot na pole, gorzej jak jakiś kosz, trochę dłużej potrwa. No i przez cały dzień 2-3 taki kursy, oczywiscie o ile nie ma zwierząt, juz po jakiś 2-3 miesiącach zniwa skończone🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣.

No  przy  takiej  organizacji  żniw  na  dwustu  ha  to  by  człowiek  zapomniał  jak  d*pa  wygląda    ,  ba  nawet  by  się  modlił  żeby  żona  spokój  dała  w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379
8 minut temu, youn81 napisał:

No z księżyca nie spadł, cale życie ciezko pracowal i duzo mu zawdzięczam, i to mnie tylko mobilizuje do pracy i rozwoju, zeby gospodarstwo bylo w miare nowoczesne, rentowne a praca byla w miare możliwości lekka i przyjemna na nowym sprzęcie. 

Pracuje normalnie na etacie.  Dlaczego dka ciągników nie ma ekonomicznego uzasadnienia??  Takie miałem możliwość kupic i kupiłem.  

Mam na placu jeszcze 2  sześćdziesiątki ale tego sprzętu nawet nie traktuje jako ciagniki do pracy nawet juz nie mam maszyn do tych bestii....... Teraz to wogole jestem szaleńcem 😂😂 4 traktory na 60ha

ziomek ale w farmingu to się nie liczy 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
9 minut temu, youn81 napisał:

No z księżyca nie spadł, cale życie ciezko pracowal i duzo mu zawdzięczam, i to mnie tylko mobilizuje do pracy i rozwoju, zeby gospodarstwo bylo w miare nowoczesne, rentowne a praca byla w miare możliwości lekka i przyjemna na nowym sprzęcie. 

Pracuje normalnie na etacie.  Dlaczego dka ciągników nie ma ekonomicznego uzasadnienia??  Takie miałem możliwość kupic i kupiłem.  

Mam na placu jeszcze 2  sześćdziesiątki ale tego sprzętu nawet nie traktuje jako ciagniki do pracy nawet juz nie mam maszyn do tych bestii....... Teraz to wogole jestem szaleńcem 😂😂 4 traktory na 60ha

Ja rozumiem ze stac. Ale ciagniki które podałeś to przy dwóch osobach spokojnie z 400ha obrobią. Niedaleko mnie właśnie takie valtry obrabiają areał 400ha. Produkcja tylko roślinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

No i co z tego?

Nie rozumiem dlaczego nie mogę mieć np 200km na 20ha?

Jeśli mnie stać i zarabia na siebie to co?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96

No a u mnie obrabiają 60ha, nowych nie kupowałem. Nie psują się i pozwalaja mi na lekka prace dużymi maszynami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

Jak by wszystko było przy domu, jest to realne jak najbardziej. Niestety mam podobny areał, ale wszystko oddalone po 10km. I tu bez pomocy Seniora nie dało by się tak oblecieć. Dojazdy są problematyczne. No i oczywiście bez wymagającej hodowli. 

Widzę że niektórzy mają problem z ciągnikami. To ja powiem że mam 5ciągników w przedziale 70-150km. Jeść nie chcą. A w szybkości znacznie ułatwiają pracę. 

 

Edytowano przez olkosio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
8 minut temu, jajonasz napisał:

ziomek ale w farmingu to się nie liczy 

Ziomek..... Moje pokolenie w farminga nue gra.... 

1 minutę temu, olkosio napisał:

Jak by wszystko było przy domu, jest to realne jak najbardziej. Niestety mam podobny areał, ale wszystko oddalone po 10km. I tu bez pomocy Seniora nie dało by się tak oblecieć. Dojazdy są problematyczne. No i oczywiście bez wymagającej hodowli. 

 

Moje najdalej oddalone pole 1,5km od domu, nawet nawozow na przyczepie nie ciągam tylko wszytko u siebie na placu na rozsiewacz wrzucam 

Edytowano przez youn81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427
9 minut temu, mraukot napisał:

Trzeba mieć naprawdę .ujową robotę, by po godzinach jeszcze tyrać na kilkudziesięciu hektarach.. Spójrzcie na "miastowych" - odwali 40 h. tygodniowo i niczego mu nie brakuje, a co najważniejsze - na wszystko znajdzie czas...

Dokładnie, wolne soboty, niedziele, urlopy itp itd, a tu człowiek se coś kupi na gospodarstwo bo ryje non stop i od razu komentarze - "skąd on na to piniążki wziął?" 😂

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
2 minuty temu, Agrest napisał:

No i co z tego?

Nie rozumiem dlaczego nie mogę mieć np 200km na 20ha?

Jeśli mnie stać i zarabia na siebie to co?

 

Możesz nawet Case Quadtraca kupić i pług 20 skib tylko po co? Często przerost formy nad treścią. Ciagniki maja po 20 lat i 5000 godzin, a z zachodu 3-4x tyle to ta maszyna dawno zarobiła na siebie i swojego następcę.

Ekonomia a w Polsce ,,niech ch*j sąsiada strzeli”🤣🤣🤣🤣🤣

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618
3 minuty temu, dzidzia202 napisał:

Można mieć i 300km na 20ha jak się wygra w totka i to czy się zbierze 2 tony czy 7ton. 

Dlaczego wychodzisz z założenia że trzeba wygrać? 

2 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Możesz nawet Case Quadtraca kupić i pług 20 skib tylko po co? Często przerost formy nad treścią. Ciagniki maja po 20 lat i 5000 godzin, a z zachodu 3-4x tyle to ta maszyna dawno zarobiła na siebie i swojego następcę.

Ile masz ha i czym obrabiasz?

 

Jakimi autami jeździcie? Po co wam taka moc i tyle aut na podwórzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Kupić taki ciągnik i mieć działki szerokości 12 m . Potem pytać się sąsiada czy można zakręcić na jego polu. U mnie sąsiad 30 pierwszy zaorał zrobił pod zboże i zasiał. A inny 5 ciągników największy 130 koni dłużej mu się zeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polski rolnik jest w uj przeinwestowany. co by nie było trzeba mieć swoje i tak ma być. tu wielki ból D.. y że trzeba sąsiadowi zapłacić za usługę .I dogadać się też ciężko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

tak uzasadnienia ekonomicznego często nie ma. Tylko zobrazuję to na przykładzie siewu buraków. Mam pole gotowe, na polu są dołki które osuszyłem przez ostatni tydzień, a siewnik nie przyjeżdża. Bo jest kolejka, bo wszyscy chcą i ja to rozumiem. Dobrze że drugi przyjechał, bo jeśli dobrze pamiętam następnego dnia zaczęło padać i padało 10 dni codziennie. Fakt z dołków spuszczałem wodę, ale było posiane i buraki rosły nawet tam. Dzielenie pola na kawałki tu można siać tu nie można, też bez sensu. Więc czasami może ekonomicznie się nie opłaca coś mieć, ale jak masz to śpisz spokojnie.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
19 minut temu, mraukot napisał:

Trzeba mieć naprawdę .ujową robotę, by po godzinach jeszcze tyrać na kilkudziesięciu hektarach.. Spójrzcie na "miastowych" - odwali 40 h. tygodniowo i niczego mu nie brakuje, a co najważniejsze - na wszystko znajdzie czas...

Ja na swoją na etacie nie narzekam, a ty jak traktujesz prace w polu jako udrękę i tyranie to idz na etat i zyj jak miastowy 

Edytowano przez youn81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618
1 minutę temu, Bercik92 napisał:

Spotykałem się z przypadkami gdzie ciągnik robił max 200h na rok 🤷‍♂️

Mam 6 I chyba żaden 200h  nie zrobi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Albo jak niektórzy porozpisywali gospodarstwa które miały po 60-100ha  na 3 członków rodziny i pobrali w ch*j sprzętu na kredyt ,,bo przeci dajum” a pozniej płacz bo komornik zabrał. Ale to ze rozpisali gospodarstwo na 3 nie spowodowało ze to gospodarstwo miało nagle dochód x3. Przypadek 2 wsie dalej. Wrócili to podstaw 80 i 60 które używane kupili bo nowe ciagniki zabrane, przyczepy, opryskiwacze i masa innego drobnego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

W jakich cenach macie saletrę i jak z dostępnością? 

Bo to temat o cenach nawozów, a nie mechanizacji rolnictwa i grach komputerowych  

  • Like 1
  • Thanks 2

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Zamówiłem siarczan mg siedmiowodny i zonk. 

Magnez już podrożał o 100% I w sprzedaży brak.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Bartek933 napisał:

W jakich cenach macie saletrę i jak z dostępnością? 

Bo to temat o cenach nawozów, a nie mechanizacji rolnictwa i grach komputerowych  

To zmień tytuł na "ceny nawozów i nie tylko" 😆 Dało radę zrobić tak w temacie Pogoda ? dało 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
dzidzia202 napisał:

Ja zastanawiam się czy mikro i makro nie zamówić pui są jeszcze normalne ceny. 

 

Na makro nie ma "normalnych" cen 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj