yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zigi94    291

w ubiegłym roku pryskalem fluroksypyrem na chaber z pąkami i pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96

Panowie jest jeszcze sens dawać azot na pszenicę w fazie wychodzenia liścia flagowego ? Wilgoć jest i na kolejne dni zapowiadają deszcze. Myślałem żeby dorzucić około 30N w czystym składzie do 140 N które wcześniej dostała. Dobry pomysł ? Zwiększy to jeszcze plon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zwiększy, ja wczoraj podałem na podflagowy 120 saletry. W maju przeszło 100 litrów już spadło, idziemy na rekord. Za mojej kadencji jeszcze takiej wiosny nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Czym teraz zwalczyć przytulie czepna w pszenicy, oprysk poszedł miesiąc temu zawinęło ją ale zaczęła rosnąć od nowa.upierdliwy chwast :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7720

Nie koniec opadów jeszcze do końca czerwca spadnie  100 litry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    291
pablo6234 napisał:

Czym teraz zwalczyć przytulie czepna w pszenicy, oprysk poszedł miesiąc temu zawinęło ją ale zaczęła rosnąć od nowa.upierdliwy chwast :(

Fluroksypyr bierze ją w każdej fazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, galan99 napisał:

Nie koniec opadów jeszcze do końca czerwca spadnie  100 litry .

Na glinach zastoiska wymokły, ale większąść moich gleb przyjemnie i 200 l w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kędzior89    17

Czy taka mieszanina będzie ok na T2 1l Praxior 0.5l tebukonazolu 10kg mocznika 6kg siarczanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bałor    5
50 minut temu, Krzysiukov napisał:

Panowie jest jeszcze sens dawać azot na pszenicę w fazie wychodzenia liścia flagowego ? Wilgoć jest i na kolejne dni zapowiadają deszcze. Myślałem żeby dorzucić około 30N w czystym składzie do 140 N które wcześniej dostała. Dobry pomysł ? Zwiększy to jeszcze plon ?

Ja dałem 200kg w czystym składniku i jutro lecę jeszcze 30kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

Czy do 1l/ha Priaxora 250 g/ha tebukonazolu będzie dobrze ? Zostało mi akurat taka ilość i chce już to wszystko wykorzystać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Bałor napisał:

50 minut temu, Krzysiukov napisał:

Panowie jest jeszcze sens dawać azot na pszenicę w fazie wychodzenia liścia flagowego ? Wilgoć jest i na kolejne dni zapowiadają deszcze. Myślałem żeby dorzucić około 30N w czystym składzie do 140 N które wcześniej dostała. Dobry pomysł ? Zwiększy to jeszcze plon ?

Ja dałem 200kg w czystym składniku i jutro lecę jeszcze 30kg

jakie skracanie stosowałeś przy takiej dawce N?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Witam mam problem chcę jutro zrobić w pszenicy T2 ale nie wiem co pszenica ładna gęsta .lecz dziś zauważyłem mączniaka czym teraz go zwalczy w t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

Witam chciałbym się poradzić który środek na t2 zastosować amister pak pro czy kier z inwigo wcześniej stosowałem tebukonazol w zakorzeni i jeszcze jakaś substancja tam byłą ale nie pamiętam co było by lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96

Ja dawałem mieszankę na bazie amistara pro pak, kupiłem osobno azoksystrobinę (Tazer) i protiokonazol (Poleposition). Zrobiłem mieszankę 125 g azoksystrobiny i 120 protiokonazolu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3kusy3    13

Panowie kiedy jechać z T2? T1 było 2 tygodnie temu środkiem Artemis.Chce zastosować priaxor albo soligor co będzie lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3909
20 minut temu, 3kusy3 napisał:

Panowie kiedy jechać z T2? T1 było 2 tygodnie temu środkiem Artemis.Chce zastosować priaxor albo soligor co będzie lepsze?

Na liść flagowy, albo max miesiąc po t1


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jaką przerwę zrobić między axialem , znaczy po ilu dniach mogę lecieć z T2 ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wichura123    35
Dnia 21.05.2021 o 15:56, yacenty napisał:

 

 

opcji jest wiele zależnie od budżetu. od samego tebu, przez tebu i metko, tebu i prochloraz, a skończywszy na mieszaninach z protiokonazolem. zależy w jaki plon celujesz i jaka presją chorób. ja na razie rozważam dwie opcje: metkonazol + prochloraz i metkonazol + protiokonazol. decyzje podejmę koło 10 czerwca

 

piraklostrobina 120g + fluksapyroksad 60g + tebu 125g będzie ok ? 

Presja chorób jest duża , łan gęsty .

Spodziewany plon 8 +  ,tylko czy po takiej mieszaninie nie będę kosił we wrześniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3909

strobiluryny na t3? bo jak pamiętam to moja odpowiedz dotyczyła t3. Ja bym się nie odważył na t3, właśnie w obawie o koszenie we wrześniu. Chyba ze pytasz o t2 to jak najbardziej fajne rozwiązanie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9318

nie ma znaczenia, T3 ci nie przytrzyma zboża ponad termin agronomiczny, po prostu słoma dojrzewa naturalnie, a nie porażona przez grzyby

takie zboże na polu nie czernieje po pierwszym deszczu i nie kurzy się tak za kombajnem, nie wierzysz - zrób sobie na jednym kawałku test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3909
12 minut temu, jahooo napisał:

nie ma znaczenia, T3 ci nie przytrzyma zboża ponad termin agronomiczny, po prostu słoma dojrzewa naturalnie, a nie porażona przez grzyby

takie zboże na polu nie czernieje po pierwszym deszczu i nie kurzy się tak za kombajnem, nie wierzysz - zrób sobie na jednym kawałku test

t3, robie proste - 2 triazole, ale od kiedy stosuję t2 z mocniejszą dawką strobiluryn to ewidentnie widać, ze zboże dochodzi później. Od jakichś 3 lat kosimy jęczmień, który ma dojrzały kłos, wilgotność ziarna w zbiorniku 12.5-13%, ości obija bez problemu - na pewno jest dojrzałe. 

Kosimy je tydzień później niż to miało miejsce 5 lat temu i kosimy zielonkawą słomę. Sieczkarnia kombajnu jęczy, sieczka nie fruwa, nie pyli tak bardzo jak 5 lat wcześniej. Żeby nie było, dwa lata temu założone nowe noże w sieczkarni. 5 lat temu też była ochrona 3 zabiegowa.

Podobnie już dwa lata w pszenicy, koszona później, też przy udziale zielonkawej miejscami słomy. Wilgotność ziarna 13-13.5%.

Myśle ze gdyby dać strobiluryne typowo na kłos - początkiem czerwca, a w tym roku pewnie w połowie czerwca to, zamiast kosić 5-8.08 to moglibyśmy się otrzeć o wrzesień.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9318
Napisano (edytowany)

hmm, w ubiegłym roku na 2 kawałkach dawałem strobiluryny na kłos i zbierałem je w tym samym czasie, co te bez

być może jęczmień inaczej reaguje na T3 niż pszenica, u mnie żniwa kończą się zwykle koło 10-12 sierpnia

w tym roku nie jadę z T3, więc nie będę miał porównania, T2 idzie w sobotę, jak będzie pogoda

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj