Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel885    2280
4 godziny temu, kibix napisał:

Jakby nie było prowu to mało kto by nowe brał. Jak oddają połowę to nowy masz w cenie używki. 

I później sprzęt sprzedajesz praktycznie za tyle ile kupiłeś i masz dalej swój wkład na nowy ... Znajomy dał za JD w 2006-07r coś koło 160tys, zrobił nim tylko 4tys h i dziś bierze za niego  150tys lekko . Inny znajomy kombajn claasa to samo 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
4 godziny temu, staszek87 napisał:

Kolego 3500mth w 1.5roku to 7 godzin dziennie ciagnik musi być odpalony dzień w dzień. Ja też mam 200ha i robię na 2 ciągniki 500-600mth na rok oczywiście bez hodowli i bez usług. 

Jeszcze hodowla jest. Uslug troche robi w tym roku.  I u znajomego przy qq na kiszonke jezdzi w odwozie. A w transporcie na obrotach bije szybko mtg

Maszyna musi byc wykozystana, a nie 200-300 godzin rocznie.

Edytowano przez Bugii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1279
52 minuty temu, witejus napisał:

Za dolara była żytnia i paczka zachodnich papierosów.

za dolara pracował robotnik na budowie przez cały  dzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    170
1 godzinę temu, Bugii napisał:

Jeszcze hodowla jest. Uslug troche robi w tym roku.  I u znajomego przy qq na kiszonke jezdzi w odwozie. A w transporcie na obrotach bije szybko mtg

Maszyna musi byc wykozystana, a nie 200-300 godzin rocznie.

A jesteście pewni że to są mtg a nie godziny zegarowe? Bo większość nowych ciągników mierzy właśnie godz zegarowe

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    130
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

I później sprzęt sprzedajesz praktycznie za tyle ile kupiłeś i masz dalej swój wkład na nowy ... Znajomy dał za JD w 2006-07r coś koło 160tys, zrobił nim tylko 4tys h i dziś bierze za niego  150tys lekko . Inny znajomy kombajn claasa to samo 

Chłopie 1 tys zł 15 lat temu a dziś to porównaj siłę nabywczą a potem zastanów się jakie wypisujesz farmazony 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Jurek87 napisał:

O to to , cale zycie ursusem po ojcu czy dziadku bo nic sie nie opłaca 😄

Spora grupa tak właśnie rozumowała, no i komornik wszystko zabrał, a będzie jeszcze więcej takich, bo za wysokie były progi jak na ich nogi. 8 ton mieli ciągle zbierać, ino cosik nie wyszło.   :P

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    861
1 godzinę temu, Bugii napisał:

Jeszcze hodowla jest. Uslug troche robi w tym roku.  I u znajomego przy qq na kiszonke jezdzi w odwozie. A w transporcie na obrotach bije szybko mtg

Maszyna musi byc wykozystana, a nie 200-300 godzin rocznie.

U mnie duży DF robi w roku 250 godzin a mały DF 150 godzin, mam wszystko zrobione szybko i mogę korzystać z życia a nie harówka od rana do wieczora. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7707
2 minuty temu, deSilva napisał:

Spora grupa tak właśnie rozumowała, no i komornik wszystko zabrał, a będzie jeszcze więcej takich, bo za wysokie były progi jak na ich nogi. 8 ton mieli ciągle zbierać, ino cosik nie wyszło.   :P

To prawda a teraz drogi gaz w Europie to dopiero dopiecze gospodarkom i nie jedne odczuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Myślicie że tym co zależy na upadku polskiego rolnictwa to oni nie wiedzą że macie maszyny i ciągniki na kredyt? i wystarczy lekko potrząsnąć jabłoneczką i się wszystko po sypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2490
15 minut temu, lassie napisał:

Chłopie 1 tys zł 15 lat temu a dziś to porównaj siłę nabywczą a potem zastanów się jakie wypisujesz farmazony 

Jemu raczej nie chodziło o siłę nabywczą tylko o to że 15 lat temu kupił ciągnik za 160 tys i dzisiaj sprzeda również za 160 i ma na wkład własny na nowy resztę dołoży Unia , i jezdzi dalej nowym . I za ileś tam lat gdy będzie chciał go sprzedać to choćby siła nabywcza była taka czy taka to i tak na wkład własny znowu będzie miał . 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2280

tak właśnie o to mi chodziło, jeździ cały czas bezawaryjnym ciągnikiem i nie patrzy że za rok czy dwa musi zrobić silnik czy skrzynię , podałem przykład ale nowsze 5-10 letnie maszyny też trzymają cenę . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

No a sprawdzaliscie moze ile teraz nowy kosztuje??? 

To nie dziwne ze niby cene trzymaja. Ale jak kokega pisal sila nabywcza jest inna. A i ue nie bedzir ciagle walic na nowe traktorki. 

Ja tam z ue wole nowe maszyny wziasc  ktorych uzywanych w dobrym stanie nie spotkam. Np rozsiewacz z waga i gps czy siewniki do uprawy bezokowej itp. Bo bez dobrych maszyn te ciagniki sa nic nie warte.

1 godzinę temu, poosa21 napisał:

 

To styraja sie te dojcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9315

Żyjesz ciągle przeszłością, która może wkrótce być tylko historią - co zrobisz, jak w 2022 czy 2023 nie będzie dopłat , cena paliwa przekroczy 10PLN za litr a nawozów 4-5tys/tona ?

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    890
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Żyjesz ciągle przeszłością, która może wkrótce być tylko historią - co zrobisz, jak w 2022 czy 2023 nie będzie dopłat , cena paliwa przekroczy 10PLN za litr a nawozów 4-5tys/tona ?

A dlaczego ma nie być dopłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Żyjesz ciągle przeszłością, która może wkrótce być tylko historią - co zrobisz, jak w 2022 czy 2023 nie będzie dopłat , cena paliwa przekroczy 10PLN za litr a nawozów 4-5tys/tona ?

jakby  znieśli  dopłaty  w całej  uni  to  by  się  skończyło  faworyzowanie  i  dawanie  jednym  mniej  a  drugim  więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9315
19 minut temu, Taurus83 napisał:

A dlaczego ma nie być dopłat?

a dlaczego mają być ? przeciez nic nie jest wieczne, komuna upadła, a niektórzy wierzyli w nią jak w święty obrazek

za wojenkę z Unią albo nas z niej wykopią, albo zawieszą finansowanie.

i co wtedy ? nasz rząd na pewno nie da ani złotówki, bo skąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
2 godziny temu, jahooo napisał:

Żyjesz ciągle przeszłością, która może wkrótce być tylko historią - co zrobisz, jak w 2022 czy 2023 nie będzie dopłat , cena paliwa przekroczy 10PLN za litr a nawozów 4-5tys/tona ?

To wtedy pszenica będzie po 2000 a rzepak po 5000. Zboża, rzepak i inne płody rolne to są surowce strategiczne dla każdego kraju, tak samo jak przykładowo ten słynny w ostatnich tygodniach gaz.

Wystarczy trochę mrozu w zimie i już rynki reagują wzrostami. Wyobraź sobie jak rynki zareagują jakby w żniwa okazało się, że w całej Europie plony są niższe o 30-40%. Wzrosty, wzrosty i jeszcze raz wzrosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto nas z tej unii niby wykopie? Rządzą Niemcy a im z nami podrodze, gospodarki są powiązane ze sobą dość mocno i więcej by stracili niż zyskali jak byśmy wyszli z unii, lewackie pomioty z nideralandów psioczą tylko na nas.

  • Like 1
  • Confused 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9315

Tez uważam, że mało prawdopodobne wykopanie, ale kurek z kasą mogą zakręcić, i co wtedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7707
18 minut temu, oregano napisał:

To wtedy pszenica będzie po 2000 a rzepak po 5000. Zboża, rzepak i inne płody rolne to są surowce strategiczne dla każdego kraju, tak samo jak przykładowo ten słynny w ostatnich tygodniach gaz.

Wystarczy trochę mrozu w zimie i już rynki reagują wzrostami. Wyobraź sobie jak rynki zareagują jakby w żniwa okazało się, że w całej Europie plony są niższe o 30-40%. Wzrosty, wzrosty i jeszcze raz wzrosty.

JESTEM za takim mrozem na 21 dni po - 35 .

W całej Europie była by zima Europy a ceny światowe pszenicy po 2300 zł .

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiesz ilu ludzi by zmarło? i tylko po to żebyś za pszenicę trochę więcej wziął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

Prędzej Dojdzie do tego że opłacalność bedzie na takim poziomie że dopłata będzie głównym źródłem utrzymania w gospodarstwie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj