Polecane posty

Dzikusss    199

Dziś przywieźli pasze z 1780 na 1850 cudownie. A lider wszechświata dalej mleka nie potrzebuje i swoich niewolników trzyma krótko za ryj doić za 1.9 ,komuś tam wyszło 2 zł a reszta ma w konkurencji po 2.4

Edytowano przez Dzikusss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    345

Jak radni pozwalają to trza doić 🤭🤣🤭 chociaż krów prezes pewno nie ma a "doi" najwięcej

Edytowano przez Marcin441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14
3 godziny temu, PerezStunt napisał:

1.68 netto OSM Koło, B 3.6 T 4.3. Ilość poniżej najniższego progu.

A Ile by wyszło w największym przedziale mleka u was? Ile groszy wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izyth0r    30

Listopad. Lacpol Zalesie, grupa polmlek 12tyś, tłuszcz 4,50%, białko 3,54% 1,67zł brutto. Pytanie do ludzi z tej mleczarni czy grupy jakie macie ceny? Bo to jest chyba zdzierstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Mlekpol za listopad 21tyś l 

Tł 4.9.  Bi 3.5

Cena 1.98zł brutto od tego 2gr na udział 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Dzisiaj dzwonił do mnie dostawca z Sierpca o jałówki po głosie starszy gość i pyta się mnie po ile mleko mam, ja mówię że 1.94 a on że Łowicz dobrze płaci a ja do niego że na forum się chwalą że w Sierpcu mają po 2.4 a on że h.ja mają.!! Jemu wyszło 2.02 przy parametrach bi 3.66 tł 4.7nie wiem jaka ilość ale chyba nie mało bo chciał 6 jałówek kupić. To jak wkońcy z tym sierpcem jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor32    94

Mi za październik w Sieprcu wyszło 1,95zł przy ilosci przedział 3-9tyś bi. 3,3 tł. 4,4 a za listopad + 10gr więc powinno być 2.05zł, jeszcze nie mam faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9
2 godziny temu, Soliński123 napisał:

Mlekovita Lubawa pow. 30 tyś. 1.95zł brutto

Jakie białko i tłuszcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan1972    41
35 minut temu, Zdzinio napisał:

Dzisiaj dzwonił do mnie dostawca z Sierpca o jałówki po głosie starszy gość i pyta się mnie po ile mleko mam, ja mówię że 1.94 a on że Łowicz dobrze płaci a ja do niego że na forum się chwalą że w Sierpcu mają po 2.4 a on że h.ja mają.!! Jemu wyszło 2.02 przy parametrach bi 3.66 tł 4.7nie wiem jaka ilość ale chyba nie mało bo chciał 6 jałówek kupić. To jak wkońcy z tym sierpcem jest ?

Tanio chciał kupić te jałówki to tak powiedział. Dość że ma dobrą cenę to na handlu chce zarobić.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1599
50 minut temu, Zdzinio napisał:

Dzisiaj dzwonił do mnie dostawca z Sierpca o jałówki po głosie starszy gość i pyta się mnie po ile mleko mam, ja mówię że 1.94 a on że Łowicz dobrze płaci a ja do niego że na forum się chwalą że w Sierpcu mają po 2.4 a on że h.ja mają.!! Jemu wyszło 2.02 przy parametrach bi 3.66 tł 4.7nie wiem jaka ilość ale chyba nie mało bo chciał 6 jałówek kupić. To jak wkońcy z tym sierpcem jest ?

Masz do niego nr tel. To zadzwoń i mu powiedz żeby nie ściemniał jakiś wiecznie niezadowolony ci się trafił pisałem że za październik było 2.10 a miałem tylko ok 10 tys litrów. W poniedziałek pewnie będzie faktura to ci napiszę ile wyszło.

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Takisobierolnik napisał:

Troszkę ponad 11 tys 

Obecnie mam dużo do zaszuszania dobre 2 litry zaniżona z zbiornika średnia

Super wydajność, a to masz robota ( ale wątpię bo przy tyłu mlek ato maks 70 krów obróci, więc hala udojowa i obstawiam że doisz je 3 razy dziennie, bo jak dwa to same 25 na hali, u mnie granicą  9500 i nie chce więcej coś od krowy wyjść, dwa lata temu było 10200 ale jeden rok gorsza pasza i spadło, ale teraz druga obora się buduje i tam trafią najlepsze krowy więc zobaczę na ile je stać 

Edytowano przez Arczi_farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    345
1 godzinę temu, Zdzinio napisał:

Dzisiaj dzwonił do mnie dostawca z Sierpca o jałówki po głosie starszy gość i pyta się mnie po ile mleko mam, ja mówię że 1.94 a on że Łowicz dobrze płaci a ja do niego że na forum się chwalą że w Sierpcu mają po 2.4 a on że h.ja mają.!! Jemu wyszło 2.02 przy parametrach bi 3.66 tł 4.7nie wiem jaka ilość ale chyba nie mało bo chciał 6 jałówek kupić. To jak wkońcy z tym sierpcem jest ?

Może być to prawda przy pierwszym progu od 1-3000 litrów na miesiąc czyli 8 groszy dopłaty no i musiałaby być to cena netto. Także albo szuler albo "potentat" do Ciebie dzwonił

Edytowano przez Marcin441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
Konrad531 napisał:

I to jest cena po podwyżce za listopad +10gr. Przy tych parametrach nawet w tych " wspominanych molochach" byłoby 2 z przodu. Sam oddaje do Presidenta i cena w ostatnim kwartale pozostawiała wiele do życzenia wzgledem konkurencji. Jeśli nie będzie kolejnej podwyżki to w moim rejonie dostawcy będą odchodzić. Aktualnie satysfakcjonującą cenę będą mieć mali dostawcy z wysokimi parametrami, a jeśli już ktoś łapie próg np. 20tyś to nie polecam przechodzić.

rozmawiałem z Markiem gdzieś na koniec października to miały być rozmowy z szefostwem ile będą mogli dac i miał dzwonić w połowie listopada co i jak żeby zachęcić do zostania u nich ale nie zadzwonił do tej pory bo i widać ile byli w stanie dorzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
4 godziny temu, Zdzinio napisał:

Dzisiaj dzwonił do mnie dostawca z Sierpca o jałówki po głosie starszy gość i pyta się mnie po ile mleko mam, ja mówię że 1.94 a on że Łowicz dobrze płaci a ja do niego że na forum się chwalą że w Sierpcu mają po 2.4 a on że h.ja mają.!! Jemu wyszło 2.02 przy parametrach bi 3.66 tł 4.7nie wiem jaka ilość ale chyba nie mało bo chciał 6 jałówek kupić. To jak wkońcy z tym sierpcem jest ?

A kto tu z sierpca ma 2.4? Tylko z moniek pisali taka cene z premia 10 gr do każdego litra z 11 msc. Ja za październik miałem 2.05zl teraz ma być 10 gr premii no to 2.12-2.15 się zakręci.

Teraz ludzie mówią o braku opłacalności, a co będzie jak trzeba będzie pod qq dać po 3700 za mocznik czy polidap. Pojebane to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Arczi_farmerDoimy  2 razy dziennie, staramy się aby krowy pobieraly u nas jak najwięcej TMR obecnie jedzą 65 kg sm 34 TMR wydaje mi się że to główna zasluga

Edytowano przez Takisobierolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Słuchajcie ocielila mi się dziś jałówka i jeden strzyk ma kompletnie nie drozny nawet kropelka nie poleci. Wkladalem kaniule to na długość strzyka weszła bez oporu A potem jak w beton, trochę wcisnalem na siłę to poleciała krew. Zostawić tak jak jest czy na siłę czymś przebijać żeby mleko miało ujście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

zostaw 3 ćwiartki do doju i już bo jak kanał mleczny pokaleczysz to nawet jak się udrozni to przy gojeniu znów będzie zarastac

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1837
15 godzin temu, Izyth0r napisał:

Listopad. Lacpol Zalesie, grupa polmlek 12tyś, tłuszcz 4,50%, białko 3,54% 1,67zł brutto. Pytanie do ludzi z tej mleczarni czy grupy jakie macie ceny? Bo to jest chyba zdzierstwo.

To się trzeba spytać czemu wasze jogurty w Biedronce są po 59 groszy a mlekovity( też bez szału smakowo nomen omen) po 1,19 ta sama wielkosc! Wy i Bakoma rozwalacie rynek działając na szkodę innych mleczarni i dostawców!!

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer787    7

odebrałem fakturę Mleko Łazorko za listopad b 3.42 t4.26 ilość ponad 5tyś.cena 1.80 mogło by być lepiej przed świętami przy tych kosztach jakie są. pozdrawiam.powiat Lubartowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izyth0r    30
7 godzin temu, Mateusz1q napisał:

To się trzeba spytać czemu wasze jogurty w Biedronce są po 59 groszy a mlekovity( też bez szału smakowo nomen omen) po 1,19 ta sama wielkosc! Wy i Bakoma rozwalacie rynek działając na szkodę innych mleczarni i dostawców!!

Człowieku jakie wy. Jaki wpływ ma rolnik na to co jak i gdzie sprzedaje mleczarnia. Poza tym w Zalesiu robią twarogi i sery, są to mleczarnie brendowane lacpol, a na to że polmlek kupił udziały to już wgl rolnik wpływu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3009

No mnie dziś sąsiad zaskoczył.... Pyta po ile mam mleko no ja wiadomo się chwalę  po 2,2zl  przy ponad 20 tys/miesiąc .... A łon cyk że tyz prawie tyle przy 6,5 tys  coś zdanego na miesiąc... Ja mówię pierdaczysz... a łon cyk faktura na stół i paczam 2,18 zł.... Lokalna, najmniejsza  mleczarnia w naszej gminie która robi głównie przezut... Ot się porobiło małe wincej placo... 🙉

 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj