Polecane posty

robert1226    1594

A jemu z jakiej paki mają potrącić skoro to ojciec miał z nimi umowę i zakończył produkcję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan1972    41
3 minuty temu, robert1226 napisał:

A jemu z jakiej paki mają potrącić skoro to ojciec miał z nimi umowę i zakończył produkcję .

Tak ojcu potrąca. Tak mi się napisało.😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6726
20 minut temu, michalcium napisał:

Jak na tą ilość i polmlek to cena rewelacja 😜

Maja więcej 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
1 godzinę temu, kamik90 napisał:

U mnie jest taka sytuacja że tato zakończył hodowlę a ja rozpocząłem w innej mleczarni, a za mleko średnio miesięcznie było 17tys.

W umowie jest zapisane że kara to jest 1/6 z ostatnich 6 miesięcy, to powinno być 17tys a nie 90tys.

Przed zakończeniem hodowli ojciec kontaktował się z mleczarnia że zamierza zakończyć produkcję czy z dnia na dzień zakończył a w mleczarni nic nie wiedzieli a ty przejąłes stado przechodząc do innego podmiotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Informował miesiąc wcześniej

A dopiero dzisiaj przyjechali z mleczarni straszyć karą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368
23 minuty temu, radekz200 napisał:

Maja więcej 😛

Nwm o który zakład chodzi ale w mojej okolicy poniżej 10 tys to jebia jak mogą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
2 godziny temu, ZUCH1234 napisał:

Mlekovita 24+ 3.50 bialko 4.23 cena 1.87 oddzial trzebownisko. 

Kolega mówił że po przejęciu Ostrowca jeździli niedawno w okolicy TOP-TOS szukając nowych Dostawców,największym proponowali 2 zł także,, ssanie,, na mleko w tej chwili jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1594
7 minut temu, kamik90 napisał:

Informował miesiąc wcześniej

A dopiero dzisiaj przyjechali z mleczarni straszyć karą.

To jak przyjechali i gębą ciapio to znaczy że nic formalnie nie mogą zrobić , jak by mogli i chcieli coś ukarać to by pismo wysłali lub przywieźli , a mordą to se mogą .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
2 godziny temu, kamik90 napisał:

Informował miesiąc wcześniej

A dopiero dzisiaj przyjechali z mleczarni straszyć karą.

To jakieś szmaciarze a nie poważna firma. Co to za łajzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

możę przyjechali sprawdzić czy produkcja mleka dalej trwa czy została wygaszona , działanie mleczarni prawidłowe , bo możę w razie likwidacji produkcji mleka nie nakładali by kary .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    171
12 godzin temu, krzychu121 napisał:

Ojciec zlikwidował a co im do tego gdzie oddaje syn, córka czy kto tam inny? 

Wystarczy udowodnić likwidację np. fakturą sprzedaży na syna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1393

Ale nie rozumiecie podstawowej rzeczy,tu nie straszą karą syna tylko ojca bo to on miał umowę.Skoro nie dotrzymał warunków i terminu wypowiedzenia to kara zawarta w umowie będzie,nie ma cudów

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

nie , jest umowa . bzdury wypisujecie . ja mam na umowie wypowiedzenie z odpopwiednim terminem lub zdarzenie losowe , przepisanie na syna nie jest zdarzeniem losowym i kara jak najbardziej słuszna .        

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

No wlasnie. Ojcu dowala kare bo powinien 3 miesiace przed odpisem zlozyc wymowienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
12 godzin temu, krzychu121 napisał:

Ojciec zlikwidował a co im do tego gdzie oddaje syn, córka czy kto tam inny? 

Tylko nie to jest problemem gdzie oddaje syn a fakt że ojciec nie zgłosił /nie wymówił w terminie umowy. W polskim prawie każda umowę na czas nieokreślony trzeba odpowiednio wcześniej wymówić.. nawet ustna umowa dzierzawy ma taki okres wypowiedzenia... Tu były odpowiednie zapisy i zakończenie produkcji to tyz się zgłasza i tyle.... Gdyby zmarł czy uległ wypadkowi  itp to inna sprawa. 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    345

Postrasz uokik'iem, w każdej umowie z mleczarnią jeśli masz wzmianki o jakiś karach i to dużych to zaraz uokik przyzna wykorzystywanie przewagi kontraktowej i albo poprawią umowy albo kara, Polmlek tak miał u nas z jednym dostawcą, sądzili się sądzili trwało to 3 lata, wszedł uokik i w momencie albo poprawiają umowy z tymi dostawcami z oddziału albo 3% obrotu kary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Praktyki które stosują SM są chore...To jest gnębienie i wyzysk... Ale umowa to umowa i należy się do niej stosować jak się takie coś podpisało... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Łowicz nawet kredyt na jałówki daje 80% kwoty udziałów marża 0.5% okres spłaty 6-24 miesięcy. I już mają 2 lata pewnych dostaw!😁

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzidek1982    10

Praktyki SM nie są jeszcze najgorsze. Popatrzcie na trzodę, drób etc.  Oczywiście że mały dostawca SM nie może praktycznie nic. Ale umowa ze spóldzielnią to nie umowa na tucz nakładczy, który praktycznie zaraz będzie powszechny w innych hodowlach.

 

Edytowano przez Dzidek1982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj